gebe
  1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları Bıldırcın Yumurtasının Yararları Bıldırcın Yumurtası Hakkında Bilgi

Arkadaslar bende daha denemedim bildircin yumurtasini ama bildircinin tadi süper :D:D Helede güvecte offf cok fena oluyo.Bildircin yumurtasini deneyin tamam da bildircinida deneyin mutlaka :D:D

Diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
    Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan protein deposu bıldırcın yumurtasının, grip ve bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi geldiği kaydedildi. Bıldırcın yumurtasının en doğru tüketilme biçiminin ise rafadan yenmesi olduğu vurgulanarak, çiğ tüketilmemesi önerildi.
    Hayvansal proteinler, verdikleri yüksek enerjinin yanı sıra çocuklardaki bedensel gelişimin sağlıklı olarak gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Hayvansal kaynaklı proteinlerin başında kanatlı kümes hayvanlarının yumurtaları gelir, bu yumurtalar da ait olduğu hayvanın genetik yapıları nedeniyle çeşitlilik gösterir. Bıldırcın yumurtası içeriğindeki besleyici maddelerin yoğunluğu nedeniyle yaygın olarak tüketilen tavuk yumurtasından farklıdır.
    Diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ise enerjisini daha çok fiziksel büyümeye harcayan çocuklarda, hastalığa neden olan mikropların etkisini azaltmaktadır. Grip, bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren çocukların, bıldırcın yumurtası yedikten sonra hastalıklardan çok daha kısa sürede kurtulduğu gözlenmektedir. Bıldırcın yumurtası, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan bir protein deposudur.

Protein Deposu Bıldırcın Yumurtası

Bıldırcın yumurtasının çocuklar tarafından en doğru tüketilme biçimi, rafadan yenmesidir. Çünkü yumurtanın rafadan olması, vücudun proteinleri en kolay ve etkili şekilde almasını sağlar. Bıldırcın yumurtasının sarısı pişirilmeden de çocuklara içirilebilir. Ancak, özel bir protein içeren yumurta akı, vücuttaki B vitaminlerini etkisizleştirme olasılığına karşı, çiğ olarak verilmemelidir.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bıldırcın yumurtası ve faydaları

bıldırcın yumurtası ve faydaları

hamilelikte bıldırcın yumurtası bıldırcın yumurtasının faydaları yumurtası neye iyi gelir hamilelikte yumurtasının faydaları çiğ yenir mi Bıldrıcın yumurtası neye iyi gelir. Bıldırcın yumurtası nasıl kullanılmalı? Diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor,ereksiyon tedavisinde...
  2. Bıldırcın kuşu

Bıldırcın kuşu

rüyada bıldırcın yumurtası görmek rüyada kuş yumurtası görmek bıldırcın bakımı yemek güvercin Güzel rızka;üzüntüden kurtulmaya, sözünde durmaya, Bu kuş şehirde yaşayanlar için nimetlerin şükrünü eda etmemeye delalet eder.Beklenmedik kısmet, toplu para veya mal olarak yorumlanır. Bıldırcın yakaladığını gören kişi, havadan para kazanır.Rüyada bildircin görmek uzaktan gelecek mal ve nimettir....
  3. bıldırcın yumurtasıyla gelen sağlık

bıldırcın yumurtasıyla gelen sağlık

bıldırcın yumurtası nasıl yenmeli bıldırcın yumurtası kaç tane yenmeli günde kaç tane yenir haftada kez günde Bıldrıcın yumurtası neye iyi gelir. Bıldırcın yumurtası nasıl kullanılmalı?Okuyunca ben de kullanacağım dediğinizi duyar gibiyim.Çocuğunuz varsa garanti yarın bıldırcın yumurtası alırsınız:) Diğer yumurtalardan daha fazla proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın...
  4. Bıldırcın yumurtasının faydaları

Bıldırcın yumurtasının faydaları

bıldırcın yumurtasının faydaları hamilelikte bıldırcın yumurtasının faydaları gebelikte cilde kuş Ben oğlumun bebekliğinde mamasının içine bıldırcın yumurtası katardım çünkü özellikle bebeklere çok faydalı olduğunu duymuştum.Ve birazdan sizlerle paylacağım bilgilerden sonra yanlış yapmadığımı hatta çok ta iyi yaptığıma karar verdim bıldırcın yumurtası ve faydaları hakkında sizlere daha detaylı...
  5. 2 yaşındaki kızıma bıldırcın yumurtasını nasıl yedirebilirim?

2 yaşındaki kızıma bıldırcın yumurtasını nasıl yedirebilirim?

Kızım 2 yasında esım bıldırcın yumurtası almıs nasl yedırıcem bılmıyrm bılgı verısmsnz

Sayfayı Paylaş