gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

bilge nickler

Konu, 'msn nickleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bilge nickler bilge nickleri bilgi nickleri > Insan, hayatinin dörtte üçünü yapamayacagi seyleri istemekle geçirir.
    > Affetmek zaferin zekatidir.

> Bilginin efendisi olabilmek için , çalismanin esiri olmak gerekir.

> En büyük felaketler içinde dahi ümidini kaybetme , unutmaki en yumusak ilik en sert kemigin içinden çikar.

> Bilgisizligin üç biçimi vardir ; gerekeni bilmemek , kötü bilmek , gereksiz seyi bilmek.

> Insani az bilmek kadar kuskulandiran hiç bir sey yoktur.

> Dehanin onda biri hayal gücü , onda dokuzu terdir.

bilge nickler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bilge Kadın

Bilge Kadın

DAĞLARDA SEYAHAT EDEN bilge bir kadın, bir dere kenarında değerli bir taş bulmuştu. Ertesi gün kadın başka bir gezginle karşılaştı. Adamın karnı çok açtı. Bilge kadından yiyecek birşeyler istedi. Kadın ona birşeyler vermek için çantasını açtığında değerli taşı gören adam, kadından onu da kendisine vermesini rica etti. Tereddütsüz: “Olur” dedi kadın. Aç gezgin, talihin nihayet...
  2. Bilge Kağan

Bilge Kağan

Bilge Kağan, 683 yılında doğdu. Babası Göktürk Devleti’ni yeniden kuran İlteriş Kutlug Kağan, annesi İlbilge Hatun’dur. 8 yaşında babasını yitiren Bilge, 24 yıl boyunca Göktürk Devleti kağanlığı yapan amcası Kapağan Kağan’ın elinde büyüdü. Bilge Kağan, amcası öldüğünde yerine geçen oğlu İnal’ı devirerek 32 yaşında Göktürk Devleti’nin başına geçti. Devletin yönetimini ele alan Bilge’nin ilk...
  3. -NicKLer-

-NicKLer-

. ...........
  4. NicKLerim...

NicKLerim...

...................
  5. bilgeye sormuşlar...

bilgeye sormuşlar...

Bir bilgeye sormuşlar: "Efendim, dünyada en çok kimi seversiniz? "Terzimi severim," diye cevap vermiş. Soruyu soranlar şaşırmışlar: "Aman üstad, dünyada sevecek o kadar çok kimse varken terzi de kim oluyor? ...O da nereden çıktı? Neden terzi?" Bilge, bu soruya da şöyle cevap vermiş: "Dostlarım, evet ben terzimi severim. Çünkü ona her gittiğimde, benim ölçümü...

Sayfayı Paylaş