gebe
  1. TaMaRa

TaMaRa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bilgisayar kamburluk nedeni

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında TaMaRa tarafından paylaşıldı.

Bilgisayar kamburluk nedeni
    09 Mart 2008 Pazar 08:27
    Bilgisayar kullanımı, çocuklarda çok ciddi sırt problemlerine neden oluyor.

Almanya'daki Saarland Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre televizyon ve bilgisayar karşısında çok vakit geçiren çocuklarda sırt problemleri olduğu tespit edildi.

6-17 yaş arasında bin 600 çocuk üzerinde yapılan araştırmada, çocukların yüzde 40'ının dik duramadığı ortaya çıktı.

Araştırmada uzmanlar çocukları bir hafta boyunca takip etti. Çocukların televizyon izlerken ya da bilgisayarla oynarken ekrana konsantre olup duruşlarına dikkat etmedikleri saptandı.

Uzmanlar bu yüzden ebeveynlerin çok dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

Alinti...

2. zelal0903

zelal0903 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Bilgisayar kamburluk nedeni
    yakinda bende kambur kalacam nerdeyse tum gun pc basindayim kamburluktan once kor olmassam iyidir:D:D:D

3. TaMaRa

TaMaRa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Bilgisayar kamburluk nedeni

Valla haklisin,sirt'ti gectim gözler daha önemli:( pc kolaylik sagliyan fakat saglik olarak cok göturusu olan bisey

Bilgisayar kamburluk nedeni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kifoz Kamburluk

Kifoz Kamburluk

Kamburluk kifoz Çocukların kambur duruşu ailelerin başlıca sorunlarından biridir. Bununla beraber sırttaki eğim çoğunlukla normaldir. Kifozis veya kamburluk denince sırttaki eğimin aşırı derecede olması anlaşılır. Kifoz değişik nedenlerle gelişir. Gevşek bir biçimde oturma-yürüme, kötü duruş pozisyonu omurgadaki bağları gerer ve bu da zamanla omurganın doğal eğiminin artmasına neden olur....
  2. Ortopedİ-kamburluk

Ortopedİ-kamburluk

kamburluk başlangıcı kamburluk tedavileri kamburluğu önleyici hareketler egzersizleri için egzersizler Kamburluk Belkemiği eğriliği, özellikle yaşlılarda oldukça sık rastlanan bir durumdur. Eğriliğin en yaygın biçimi ise kamburluktur. Belkemiğinin arkaya, dışa doğru aşırı eğrilmesine "kamburluk" (kifoz) denir; genellikle belkemiğinin yana doğru eğriliğiyle birlikte olur...
  3. Bilgisayar

Bilgisayar

Rüyada bilgisayar görmek, islerin yolunda gitmesine ve insanin önüne çikacak engellerin çabuk asilacagina isaret eder. Bilgisayarin kilitlendigini ve onu çözemedigini gören kimse, tikanan isini açmaya muvaffak olamaz, açtigini görürse, isindeki tikanikligi da giderebilecegine isaret eder. Bilgisayar gören insan, yaptigi islerde ataga geçer ve Allahu Teala onu muavfak eder.
  4. Bilgisayar kursu

Bilgisayar kursu

Bilgisayar Kursu... Son 5 yıldır gitmek istediğim bir kurstu bu bilgisayar kursu.. Kısmet bugüneymiş.. Gittim kayıt oldumve ilk dersimede girdim.. Hemde bire bir aldım ilk dersimi... İlk günden kimse teşrif etmemiş kursa :D Tabi bu bir yönden iyi bir yöndende kötüydü.. Tek oldugum için dersi anlamam dahaa kolaydı fakat arkadaslarda gelmiş olsaydı daha rahat ederdim en azdından tanışma faslı...
  5. bilgisayar

bilgisayar

bilgisayarıma zonealarm diye bir ücretsiz program kurdum ama bigisayarım her açıldığında bigisayarım donuyor acaba neden?

Sayfayı Paylaş