Bilgisayarda Ekranı Büyütmek İçin

Konu, 'Teknik Destek' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

ekran büyütme ekran yakınlaştırma
    ekran büyütme küçültme

Misafirlerimizden birinin sorduğu soru üzerine bu konuyu açıyoruz melekler :) Soru laptop ekranının nasıl büyütülüp küçültüleceğiyle ilgili. Anlatalım..

**Ekranınızdaki metni büyütmek veya küçültmek için

Ekran Çözünürlüğü'nü açmak için Başlat düğmesini , Denetim Masası'nı ve ardından Görünüm ve Kişiselleştirme altından Ekran çözünürlüğünü ayarlayın'yı tıklatın.

Aşağıdakilerden birini seçin:

Daha Küçük - 0 (varsayılan). Bu seçenek, metin ve diğer öğeleri normal boyutta tutar.

Orta - 5. Bu seçenek, metin ve diğer öğeleri 5 normal boyuta ayarlar.

Daha büyük - 0. Bu seçenek, metin ve diğer öğeleri 0 normal boyuta ayarlar. Ancak monitörünüzün en az 1200 x 900 piksel çözünürlüğü desteklemesi durumunda bu seçenek görüntülenir.

Uygula'yı tıklatın.

Değişiklikleri görmek için tüm programlarınızı kapatın ve ardından Windows oturumunu kapatın. Böylece, bir sonraki oturum açışınızda değişiklikler uygulanır.

Ekran çözünürlüğünü değiştirerek metnin daha büyük veya daha küçük görünmesini de sağlayabilirsiniz ancak bir LCD monitör ya da dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, metinlerin bulanık görünmesini engellemek için ekranınızı yerel çözünürlüğüne ayarlamanızı öneririz. Bu, LCD monitörün veya dizüstü bilgisayar ekranının boyutuna göre görüntülemesi tasarlanan en iyi çözünürlüktür.

**işletim sistemin w7 ise
    (Windows tuşu) + (+)

Mozilla (ctrl) + (+ veya farenin topu)
    Explorerdada (ctrl) + (+ )

**denetim masasından görüntü ayarlarına gir, acılan pencerede sol tarafta "özel metin boyutunu (DPI) ayarla" sekmesine gir burdan dilediğin sekılde buyutebılırsın yazıları ben 4 kullanıorum.. yaptıktan sonra logoff yaptırmayı unutmayın

**genelde en kolay yöntem (çoğu yerde geçen)

ctrl ye basılı tutup mouse scroll u ileri doğru itmektir.

2. Yiqit CAN

Yiqit CAN Forum Okuru

Allah Razı Olsunn :D

Bilgisayarda Ekranı Büyütmek İçin konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Babasız çocuk büyütmek...

babasız çocuk büyütmek babasız büyüyen erkek Avrupa ülkelerinde ve ABDde aileye karşı gelişen cereyan büyük bir problem haline gelmiş durumda. Bir yandan çocuk denecek yaştaki kızlar evlilik dışı çocuk sahibi oluyor, diğer yanda evlilik yapanların sayısı oldukça azalmış durumda. Son birkaç yılda dünyaya gelen Danimarka ve İsveçli bebeklerin neredeyse yarısından çoğu evlilik cüzdanı olmayan...
  2. Gözleri görmeyen çocuk büyütmek

çoçuk büyütme oyunları çocuk büyütme oyunu fasülye oyunu gerçek bebek oyunları duyu battaniyesi örnekleri Sevgili anne- babalar unutmayınız ki; görmeyen çocuğunuz da bütün gören çocukların geçtiği aşamalardan geçerek büyüyecek ve gelişecektir. Bazı davranışlar aslında o yaşın özelliği olarak ortaya çıkmakta ise de, anne babalar, bunların hemen çocuğun görmemesinden kaynaklandığını zannedip...
  3. Bilgisayarda Çok Takılanlar Okusunlar.....

Bilgisayarın Gözlerimize Zararı Bilgisayarın Gözlerimize Zararlı Etkileri İnsanlar şu zamanda iş gereği bilgisayara bağımlı hale geldiler...Mecburen işlerini yürütmek için bilgisayar ile içiçe oldukları için gözlerimizde bozulmalar artmakta..Bilgisayarda zaman geçirirken aşağıdakilere kulak verirseniz biraz olsun önlem almış olursunuz....Bakalım öneriler neymiş....Bilgisayarın Çocuklar...
  4. İphone 5 aldım ekranı mor bulanık çıkıyor

İphone 5 telefonumda resim çekerken mor bulanıklık sorunu yaşıyorum kızlar bilen var mı nasıl düzeltirim bu şeyi. Boşu boşuna bi tonda para verdik iyimi ya püffff
  5. Şifresiz ssk sorgulama ne zaman emekli olurum ekranı

Şifresiz ssk hizmet sorgulama ekranı ve tc no ile ne zaman emekli olurum hakkında bilgiler Değerli www.tcnosorgulama.com kullanıcıları, emeklilikle ilgili açılmış çok sayıda site ve inanılmaz derecede bilgi kirliliği var. Tabiki ekranlardan çıkan 118 le başlayan numaralar dahil herkes bu işten nemalanmaya çalışıyor. Bu 118 li numaraları aradığınızda size evet bilgi veriliyor ama karşılığında...
  6. göğüslerimi büyütmek istiyorum

selam melekler kendimi bildim bileli ufacık göğüslere sahibim hep kauçuklu silikonlu sütyenler kullanmak zorunda kalıyorum hatta bazen utanarak söylüyorum sütyenin içine pamuk falan koyduğum oluyor göğüslerimi büyütmek istiyorum psikolojim çok bozuk bana göğüs büyütme estetiği hakkında bilgi verirmisiniz fiyatlarınıda çok merak ediyorum acaba ameliyattan sonra iyileşme süreci nedir çok uzun...
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. bilgisayarın ekranını büyütme

,
  2. bilgisayar ekranı nasıl büyütülür

,
  3. bilgisayar ekranını nasıl büyütebilirim

,
  4. ekran nasıl büyütülür,
  5. ekranı nasıl büyütebilirim,
  6. ekranı büyütme,