gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bilgisayarın çocuklara ne gibi etkileri vardır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

İki çocuğum var ve ikisi de bilgisayar düşkünü. Benim sormak istediğim bu düşkünlükleri onlar için zararlı mı ? Bilgisayar çocukları nasıl etkiler, açıklarsanız sevinirim..:)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bilgisayar kullanımının yararları olduğu kadar zararları da var tabii. Doğru kullanıldığında çocukların bilgi öğrenme, problem çözme gibi alanlarda yaratıcılıklarını geliştiriyor. Diğer durumda ise en büyük risk, bilgisayar kullanımının çocukların tüm sorumluluklarının önüne geçmesi olarak karşımıza çıkıyor.
    Anne ve Babalar çocuklarını ne kadar bilgisayardan uzak tutmaya çalışsalar bile bunda çok fazla başarılı olamıyorlar malesef..Çağımızın en güçlü kitle iletişim kaynaklarından biri olan bilgisayarlar ve yaşamımıza birden bire giren internet, bugün bilgilenme, işlem yürütme, haberleşme, eğitim ve eğlence fonksiyonlarıyla hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuştur.Duygusal, toplumsal, bireysel ve sağlığa ilişkin zararların neler olabileceği üzerine sorular da yeni yeni sorulmaya başlanmıştır. Bu soruların pek çoğu henüz yanıtlanmış değildir.Yararı ve çekiciliği bu kadar açık olan internet, aynı zamanda çocuk yönünden bir takım olumsuzlukları, hatta tehlikeleri de beraberinde getirmektedir.

Gelişmiş ülkelerde yapılmış ve yapılmakta olan araştırmalar bu gerçeği katı bir şekilde ortaya koymaktadır.İnternetin çekiciliğine kapılıp, zamanın çoğunu bilgisayar önünde geçiren çocuklarda bir süre sonra internet bağımlılığı oluşmaktadır.

bilgisayarın çocuklara ne gibi etkileri vardır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Boşanmanın çocuklarımıza etkileri nelerdir

Boşanmanın çocuklarımıza etkileri nelerdir

rüyada anne babanın boşanması rüyada anne babanın boşandığını görmek baba boşanması ve ve babasının boşandığını görmek Oniki ve daha yukarı yaşlarda bulunan çocuklar ruhsal ve kişilik gelişmelerini önemli ölçüde tamamlamaları nedeni ile daha küçük yaşlardaki çocukların yaşadıkları bazı sorunları yaşamamaktadırlar. Anne baba arasındaki sorunların neler olduğu ve çözüm konusunda daha...
  2. Bilgisayarın çocuklar üzerindeki etkileri

Bilgisayarın çocuklar üzerindeki etkileri

bilgisayarın etkileri bilgisayarın insan üzerindeki etkileri olumlu ve olumsuz olumlu ve olumsuz yönleri Bilgisayar kullanımı da çocuklar arasında yaygınlaşan ve kullanımı engellenecek araçlar arasına yerini aldı. Okul öncesi dönem ve çocuğun okula başlamasıyla kullanımı daha çok yaygınlaşan bilgisayarın, çocuklarımızın gelişimleri açısından faydaları olduğu kadar zararlarını da görüyoruz. •...
  3. Çocukların Bilgisayar Kullanmasının Yararları Varmış

Çocukların Bilgisayar Kullanmasının Yararları Varmış

bilgisayarın yararları Çocuklarda bilgisayar kullanımı, çocukların bilgisayar kullanmasının yararı nedir ? Hepimiz çocuklarımızın bilgisayar kullanmasından dolayı dertli olduğunu biliyorum. Biliyorum amma araştırmalar aslında çocukların bilgisayar kullanırken bir takım meziyetler edindiğini ortaya koymuş. " Haa bilgisayar olunca yaparsın dimi " cümlesini kaç kere kullanmışızdır....
  4. zeytin çekirdeğinin ne gibi faydaları var ?

zeytin çekirdeğinin ne gibi faydaları var ?

Eşim her kahvaltıda birkaç tane zeytin çekirdeği yutuyor ve bunun bağırsaklara çok iyi geldiğini söylüyor. Bu doğru mu ? Zeytin çekirdeği faydalı mı ?
  5. bilgisayardan silemediğim bir dosya var ne yapacağım ?

bilgisayardan silemediğim bir dosya var ne yapacağım ?

Bilgisayardan acilen silmem gereken bir dosya var ve kardeşimin görmesini istemniyorum ama silemiyorum nasıl yapabilirim yardım edin :S

Sayfayı Paylaş