gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bilimin Entellektüel Değeri Varmıdır acaba

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar sizce Bilimin Entellektüel Değeri nedir aranızda bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım var ise onlardan Bilimin Entellektüel Değeri hakkında bilgi rica ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bilimin Entellektüel Değeri Varmıdır

Bilimin Entellektüel Değeri Hakkında Bilgi

Bilimin her şeyden pratik bir değeri vardır. Başka bir deyişle bilim bize hem bireysel ve hem de toplumsal yaşantımızda, teknoloji yoluyla büyük yararlar sağlar. Bilim sayesinde teknoloji üreten insan, dünyadaki yaşantısının süresini uzatabilir, temel problemlerini çözebilir, yaşamını niteliksel olarak ve manevi bakımdan geliştirilebilir. Bilim bundan dolayı, bir toplumun itici gücüdür. Toplumun üretim tarzını ve itici gücünü belirler.

Bilimin Entelektüel değeri vardır. Yani bilim insanın bilme isteğini, merakını tatmin eder. İnsana evreni anlama olanağı sağlar. İnsan bilim sayesinde doğal ve toplumsal gerçekliği anlayabilir.
    Bilimsel zihniyetin, insanların daha erdemli ve yüksek ahlaklı olmalarını sağlayacağını düşünmek bos bir hayal değildir. Yasan sahip olabileceği bilimsel zihniyet yoluyla hem kişisel yasayışını ve hem de toplumsal yasayışını düzenleyebilir; insan bu sayede, içinde yasadığı toplum için çalışmayı öğrenebilir.

Bilimin Entellektüel Değeri Varmıdır acaba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Entellektüeller

Entellektüeller

Yirminci yüzyılın bütün ülkeleri, ortaya çıkan dünya sosyo ekonomik düzeninin bir parçası olmaktadırlar; entelektüeller ve teknik entelijansiyadan oluşan bir Yeni Sınıf, halihazırda toplum ekonomisini kontrol eden guruplarla -işadamı veya parti liderleri- mücadeleye girmektedir. Yeni bir sınıf sistemi ve yeni bir sınıf muhteviyatı, gelişen ülkelerin üçüncü dünyasında, Sovyetler...
  2. murat boz nereli bilen varmı acaba

murat boz nereli bilen varmı acaba

Ben yeni yeni Murat Boz'u beğenmeye başladım.Önceden hiç hoş gelmezdi ama arkadaşlarımdanmıdır nedir, şimdi öyle değil :D Acaba kendisi nereli bilen varsa yazarmı?
  3. Hadisenin soyadını bilen varmı acaba ?

Hadisenin soyadını bilen varmı acaba ?

Popçu Hadise ne fena zayıflamış öyle di mi :D Neyse zaten konum bu değil.Benim merak ettiğim Hadisenin soyadı, bilen varmıdır ?
  4. kan testi değeri 3969 acaba hamilemiyim

kan testi değeri 3969 acaba hamilemiyim

kan testi değerim 3969 acaba hamilemiyim
  5. kanıt dizisi niye bitti bilen varmı acaba

kanıt dizisi niye bitti bilen varmı acaba

Kanıt dizisini severek izliyordum ama bitti ya neden bitti ki, zaten güzel diziler hemen bitiyor bu ne böyle :/

Sayfayı Paylaş