gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bilmek benimde hakkım

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Neyi ozledigini, kalbinin arzuladigi seye kavusmanin hayalini kurmaya cesaret edip edemedigini bilmek istiyorum. Kac yasinda oldugun beni ilgilendirmiyor. Ask icin, hayallerin icin, yasiyor olma seruveni için bir aptal gibi gorunme riskini goze alip almayacagini bilmek istiyorum. Ay'inin etrafinda hangi gezegenlerin dondugu beni ilgilendirmiyor. Kederinin merkezine dokunup dokunmadigini, hayatin ihanetlerince acilip acilmadigini, daha fazla aci korkusundan kapanip kapanmadigini bilmek istiyorum.

Saklamaya, azaltmaya ya da duzeltmeye çalismadan benim ya da kendi acinla oturup oturamayacagini bilmek istiyorum.

Benim ya da kendi nesenle olup olamayacagini, insan olmanin sinirliligini hatirlamadan, bizi dikkatli ve gerçekci olmamiz icin uyarmadan cilginca dans edip coskunun seni parmak uclarina kadar doldurmasina izin verip vermeyecegini bilmek istiyorum.

Bana anlattigin hikayenin dogru olup olmamasi beni ilgilendirmiyor. Kendi kendine durust olmak için bir baskasini hayal kirikligina ugratip ugratamayacagini; ihanetin suclamasina dayanip, kendi ruhuna ihanet edip etmeyecegini bilmek istiyorum.

Guvenebilir ve guvenilebilir olup olamayacagini bilmek istiyorum.

Her gun sevimli olmasa da guzelligi gorup goremeyecegini bilmek istiyorum.

Benim ve kendi hatalarinla yasayip yasayamayacagini; bir golun kenarinda durup gumus ay'a "EVET!" diye bagirip bagirmayacagini bilmek istiyorum.

Nerede yasadigin ya da ne kadar paran oldugun beni ilgilendirmiyor. Keder ve umutsuzlukla gecen bir gecenin ardindan, yorgun, bitap da olsan, cocuklar icin yapilmasi gerekenleri yapip yapmayacagini bilmek istiyorum.

Kim oldugun, buraya nasil geldigin beni ilgilendirmiyor. Cekinmeden benimle atesin ortasinda durup durmayacagini bilmek istiyorum.

Nerede, kiminle, ne okudugun beni ilgilendirmiyor. Diger hersey bittiginde seni ayakta tutan seyin ne oldugunu bilmek istiyorum.

Kendinle yalniz kalip kalamadigini ve o bos anlarda sana arkadaslik eden kendini gercekten sevip sevmedigini bilmek istiyorum.

Bilmek benimde hakkım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Benler ve Çiller Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Benler ve Çiller Hakkında Bilmek İstedikleriniz

benlerin bitkisel tedavisi benlerin anlamları vücuttaki anlamları vücuttaki anlamı anlamı Benler nedir? Benler genellikle deriniz zararsız değişikliklerindendir. Tıp dilinde melanositik nevüs olarak bilinirler ve melanosit denen pigment hücrelerin (derinin rengini veren hücreler) çoğalması sonucu gelişirler. Benler ne şekilde görülebilirler? Benler düz veya kabarık olabilirler....
  2. saçlarımız hakkında bilmek istediklerimiz

saçlarımız hakkında bilmek istediklerimiz

SABUNUN SAÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ Saçı yıkarken kesinlikle sabun kullanılmamalıdır.Çünkü sabun saç tellerinin kurumasına ve üstündeki küçük canlı hücrelerin ayrılmasına neden olur.Saç derisinin asit seviyesi ciltten daha fazla asit içerir.Bu nedenle bazik özellikli sabun saç için kesinlikle tavsiye edilmez. SAÇLARI SÜREKLİ TOPLAMAK SAÇA NE GİBİ ZARARLAR VEREBİLİR? Bayanlar saçlarını...
  3. TEDBİR NAFAKASI hakkında bilmek istedikleriniz

TEDBİR NAFAKASI hakkında bilmek istedikleriniz

tedbir nafakası tedbir nafakasi nafakasının şartları nafakasının icrası nafakası nedir TEDBİR NAFAKASI A)Boşanma davasından önceki tedbir nafakası,ü Eş ve Reşit olmayan çocuklar yararına hükmedilecek tedbir nafakasıdır. - Bağımsız bir dava olarak açılır. Başvurma harcı dışında ,yıllık nafaka bedeli(talebi) üzerinde nisbi harç alınır. Esas defterine kaydı yapılır. Nisbi Avukatlık ücretine...
  4. cinler hakkında bilmek istedikleriniz

cinler hakkında bilmek istedikleriniz

cinler hakkında çar çur çor cinlerden yardım almak cinler neye benzer hakkinda Cinler Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey : Bilinmeyen,esrarengiz,sır dolu,gizemli konuların içinde insanlaren cezbedici olanı herhalde cinlerdir.Hepimiz çocukluğumuzdanbu güne kadar mutlaka cinlerle ilgili bir şeyler duymuşuzdur.Cin görmek,cin çağırmak,cinden bilgiler almak,cinlerehükmetmek,cinlerden define yeri...
  5. Lamina hakkında bilmek istedikleriniz

Lamina hakkında bilmek istedikleriniz

Lamina Nedir? Lamina ya da laminate (İngilizce) kelimeleri ince tabaka anlamına gelmektedir. Dişhekimliğindeki kullanımı dişlerin sadece dış yüzeylerine uygulanan estetik kaplamaları ifade eder. Dişhekimliğinide genel olarak laminaların 2 tip kullanımı vardır: Kompozit Lamina ve Porselen Lamina. Lamina ne işe yarar? Lamina uygulamaları dişlerdeki şekil, renk ve dizilme ile ilgili...

Sayfayı Paylaş