gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Bilmeseniz de bi şey kaybetmesiniz

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

■ Her bireye eşit ölçüde toprak vermeye kalksak kişi başı en fazla 50 metre kare düşer. ■ Her birinsan ortalama olarak yılda 1140 telefon konuşması yapar; Ömrünün iki yılını telefon başında geçirir.

■ Dünyada en çok kullanılan isim Mehmet (Muhammed).

■ Eğer Çinliler önünüzden tek sıra halinde geçmeye başlasaydı bu sıranın sonu hiç gelmezdi. Neden? Nüfus artışı yüzünden!

■ Dünyanın ağırlığı ne kadar? 66,588,000, 000, 000, 000, 000,000,
    000, 000 ton.

■ Ortalama insan yılda 1,460 rüya görür.

■ Sallanan sandalyede sallanma rekoru 440 saattir.

■ 2 trilyon kişide bir kişi 116 yaşını görecektir.

■ Vücudumuzdaki kemiklerin 1/4'ü ayaklanmızdadır.

■ El tırnakları ayak tırnaklarından 4 kat hızlı uzar.

■ insan, günde en az 15 kez güler.

■ Cam kırılınca, kırıklar saatte 4827 km. hızla saçılır.

■ Planetteki otomobil sayısı insan nüfusundan 3 kat daha hızlı artmaktadır.

■ Solak insan oranı %17'dir. Solak şempanze ve goril oranı da aynıdır (ilginç!).

■ Sağ elini kullananlar genelde sol elinikullananlardan 10 yıl fazla yaşar!

■ Bir kupa dolusu kahvenin içinde ortalama 1000 kimyasal vardır.

■ Bir kadın hayatı boyunca en az 3 kg dudak ruju tüketir.

■ Eşek tepmesiyle ölenlerin sayısı uçak kazasında ölenlerden fazladır. (Yıllık)

■ Satrançta ilk 10 hamle için tam 169, 518, 829, 100, 544, 000, 000, 000, 000, 000 seçenek vardır.

■ Son olarak, doğum gününüzü en az 10 milyon kişiyle paylaştığınızı bilmek neye yarar?

Bilmeseniz de bi şey kaybetmesiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Umudunu Kaybetme

Umudunu Kaybetme

Filmin Türü Drama Orijinal Adı The Pursuit of Happyness Yapımcı Firma Columbia Pictures Yapım Yılı 2006 Yapım Ülkesi ABD Orijinal Dili İngilizce Filmin Süresi 117 dakika Resmi Sitesi Dağıtıcı Firma Warner Bros Vizyon Tarihi 02.03.2007 Filmin Konusu . Chris Gardner (Will Smith) zeki ve yetenekli ancak...
  2. Bİ De Bunlara Bakin

Bİ De Bunlara Bakin

Soru: 4.murat neden intahar etmiş? Cevap: İlk 3'e giremediği için Evlenmeden olmaz Erhan ! O zaman evlenince ara beni... Soru : Metroseksuel nedir? Cevap : İ.enin yer altından gideni... Soru : Otuz Laz denizci boğulmuş, neden ? Cevap : Denizaltıları bozulunca ittirmeye kalkmışlar Temel yeni bir ayakkabı almış ayakkabıcıda ilk bir hafta sıkabilir demiş. Temelde ilk hafta giymemiş....
  3. Bilsen de bilmesen de

Bilsen de bilmesen de

Şimdi söyleyeceklerimi yuttum Yüreğim konuşsun harf harf…" Ey dudaklarına sirayet etmiş son(ları)baharı silemediğim Sen beni yüreğimin cümlelerini sıvamış dudaklarımı “ suskunluğa” teyemmüm etmekle suçlamaktasın? Yoksa gözlerindeki hayat rengini yüreğimdeki ölümle süslenmekle mi itham etmektesin? Belki de beni çoktan gitti bilmektesin belki de başka yüreğin terini...
  4. Bunları bilmeseniz de olur

Bunları bilmeseniz de olur

Bilginin gerekli veya gereksiz olduğu, kişiye, zamana, mekana ve olaya göre değişir. Birisi için gereksiz olan, diğeri için gereklidir. İşte 'olmazsa da olur' özellikli bilgiler. • Uyurken, televizyon seyrederken yaktığmızıdan daha fazla kalori yakıyoruz. • Her dört Amerikalı'dan biri kesinlikle televizyonda görünüyor. • Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. • Kadınlar erkeklere göre iki kat...
  5. Bi de sınıf başkanıydım :):):)

Bi de sınıf başkanıydım :):):)

Lise 1 .sınıfta hem sınıf başkanı,hem spor kolu başkanı idim.Bi gün Edebi metinler dersimizde yoklama alıyorum,hoca masasında bende tahtaya kalkmışım sınıfı sayıyorum hocanın masası tahtanın tam yanında.Neyse yoklama alırken,hocamız kızların siyah kalem sürmesinden hiç haz etmediği için arkadaşın birini gözüne kestirmiş tam fırçalarken,diğer yandan da ben gözümdeki sürmeyi silmeye...

Sayfayı Paylaş