gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bilmeyenler İçin İstiklal Marşının Nefes Alınacak Yerlerini Öğrenelim

Konu, 'Müzik Hakkında Herşey' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

İstiklal Marşının Nefes Yerleri İstiklal Marşının Nefes Alınacak Yerleri

Okulda ilk olarak andımız ve İstiklal Marşı öğretildi hepimize melekler :) İkisini de en iyi şekilde okumaya çalışırdık. Müziğe biraz yatkın olanlar İstiklal Marşını kolayca kavrar ve her bayramda okumak için can atarlardı. Ancak müziğe yatkınlığı az olanlar nefes yerlerini kaçırır ve gerektiği gibi söyleyemezlerdi. Bu yazımızda gençlere faydamız dokunsun diyoruz ve İstiklal Marşının nefes yerleri nerelermiş, birlikte yazımızdan öğreniyoruz :)

korkma sönmez bu safaklada v yüzen al sancak v
    sönmeden yurdumun üstünde v tüten en son ocak o benim milletimin v
    yıldızıdır parlayacak o benimdir v o benim milletimindir ancak

çatma kurban olay1m v çehreni ey nazl1 hilal v
    kahraman 1rk1ma bir gül ne v bu siddet bu celal sana olmaz dökülen v
    kanlarımız sonra helal hakkıdır v hakka tapan milletimin istiklal.

Bilmeyenler İçin İstiklal Marşının Nefes Alınacak Yerlerini Öğrenelim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İstiklal Marşı (Analiz)

İstiklal Marşı (Analiz)

İstiklal Marşı (Analiz) İstiklâl Marşı Niçin Yazıldı? Trablusgarp, Balkan, Çanakkale, Yemen ve Millî Mücadele... Bire dörtle, bire on arasında ve amansız bir döğüş...Dünyanın en güçlü devletleri üstümüze çullanmış...Anadolu insanı masum bir ceylan... Mehmetcik ise sanki can pazarında; cepheler ölüme koşu beldesi olmuş. Her Mehmet göğsünü serhat, yüreğini kalkan yapmış. Ama nereye kadar?...
  2. İstiklal Marşı

İstiklal Marşı

İstiklâl Marşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Milli marşıdır. Marşın sözlerini Mehmet Akif ERSOY yazmış, bestesini Zeki ÜNGÖR yapmıştır. Türk Kurtuluş Savaşı'nın en çetin döneminde, bir millî marşa duyulan gereksinmeyi göz önüne alan Milli Eğitim Bakanlığı, 1921yılında bunun için bir şiir yarışması düzenledi. Yarışmaya 724 şiir gönderildi. Kazanacak şiire para ödülü konduğu için...
  3. istiklal marşında nefes yerleri neresi

istiklal marşında nefes yerleri neresi

Okul tatil oldu ama ben hala doğru dürüst istiklal marşını okuyamıyorum.Müzik öğretmenimiz istiklal marşında nefes yerleri olduğunu söylemişti, bana istiklal marşı nefes yerleri nereler yazabilirmisiniz :(
  4. Arkadaşlar İstiklal Marşının Redifleri Nelerdir

Arkadaşlar İstiklal Marşının Redifleri Nelerdir

İstiklal Marşının Redifleri Nelerdir bana İstiklal Marşının Redifleri ve kafiyeleri hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim kızlar
  5. istiklal marşının notalarını arıyorum

istiklal marşının notalarını arıyorum

selam bana çok acil istiklal marşının notaları lazım yardımcı olurmusunuz

Sayfayı Paylaş