gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Bimeyenler Bilsin ki İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Bilmeyenler bilsin ki aşk bir güneşe benzer Aşkı olmayan gönül sanki taşa benzer Taş gönülden ne biter dilinde ağı tüter
    Çok yumuşak söylese sözü savaşa benzer
    Aşk dolu gönül yanar yumuşar muma döner
    Kararır taş gönüller sarp katı kışa benzer
    Senin aşkının oku demirden taştan geçer
    Aşkına düşen kişi can ile baştan geçer
    Gece gündüz eder zâr aşkın ile olur yâr
    Endişesi sen olan yemekten aştan geçer
    Aşkına düşenlerin yanar durur yüreği
    Sana veren kendini lüzumsuz işten geçer
    Başında aklı olan ücretle amel etmez
    Her güzele kapılmaz göz ile kaştan geçer
    Gerçek âşık olasın can vermeye ivesin
    Dostla pazarlık eden nice bin baştan geçer
    Yunus’un gönül evi doludur Hak sevgisi
    Tercih eden sohbeti dosttan tanıştan geçer

Bimeyenler Bilsin ki İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bil ki....

bil ki....

Yağmurlarla birlikte ağlıyorum sana, bana... Yüreğime katıyorum seni katabildiğim kadar. Ruhum bembeyaz perdenin arasından sıyrılıp senin karmakarışık hayalinle dolaşiyor sensiz gecelerimde. O zifiri karanlıkta dualar ediyorum. Kendime bile dilemediğim dileklerle sürüyorum seni aydınlığa. Tükenmiyecektik... Tükenmiyecektim... Boğazım düğüm düğüm. Bu öyle birşey ki; acılarin en kahırlısı....
  2. Serdar Ortaç - Bilsem Ki

Serdar Ortaç - Bilsem Ki

Dokunsam ağlar mısın Düşünüp o yılları Bir dokun bin ah işittim senden Bu kadar kolaymıydı vazgeçmek benden Ağlasam duyarmısın feryadımı Yüzüme bakarmısın son kez İçimde yorgunluğun, mutsuzluğun Sebebi bir tek sensin bu umutsuzluğun Kalbim yıllar geçse de affetmeyecek Bilsem ki gözyaşım hiç dinmeyecek Sensiz bu son gecem bu son sabahım Tadı yok bu mevsim ayrılıkların Bilsem ki bir daha hiç...
  3. Şunu Biliniz ki...

Şunu Biliniz ki...

Fakat şunu biliniz ki hepiniz, herkes öldürür sevdiği şeyi... Kimi bir acı bakışla, kimi fısıldayarak sevgi sözlerini... Korkak öperek öldürür, yüreklisi kılıçla kırpmadan gözlerini... ~ Oscar Wilde ~
  4. Göre Bilsem İlahisi

Göre Bilsem İlahisi

bilsem ilahisi bilsem ilahi göre ilahisi ilahi peygambersin ahir zaman Kara Yüzüm Süre Gelsem Sana Canim Verebilsem Nur Cemalin Göre Bilsem Ya Muhammed Ey Can Ahmed Senin Ravzan Güzel Kokar Hasretin Bagrimi Yakar Göz Yaşlarim Cağlar Akar Ya Muhammed Ey Can Ahmet Peygambersin Ahir Zaman Mahşer Günü Eyle Aman Seni Bilen Bulur Iman Ya Muhammed Ey Can Ahmed Eşigine Yüzüm Sürsem Arzu Halim...

Sayfayı Paylaş