gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Bios Seslerinin Anlamlari Nelerdir ?

Konu, 'Donanım Haberleri İnceleme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bilgisayar Arızalarında her sesin ayrı bir anlamı vardır. Bence en kolay tarafı bios sitesine git oradan bak veya elindeki anakartın kullanım kılavuzuna bak... Kısaca şunları söyleyebilirim;

Bios açılış sesleri:

ton yok = guc yok
    devamli ton = guc kaynagi arızalı
    devamli kısa ton = arızalı ana-kart
    1 uzun = Ram yenileme
    1 uzun, 1 kısa = arızalı ana-kart veya ROM-Basic
    1 uzun, 2 kısa = video kart hatası veya dip switch (XT icin )
    1 uzun, 3 kısa = Ekran kartında hata
    1 kısa = Normal Açılış
    2 uzun, 1 kısa = monitör adaptör senkro hatası
    2 kısa = parity hatası (hafiza-ram toplam)
    3 kısa = ilk 64 K RAM hatası
    4 kısa = zaman sayacı arızalı
    5 kısa = işlemci arızası (prosessor arızalı ) veya vidoe Ram **
    6 kısa = klavye işlemcisi hatası
    7 kısa = Sanal işlemci mode ayar (AT icin)
    8 kısa = Video Ram yanlis yazma
    9 kısa = ROM bios toplam hatası

alıntı...

Bios Seslerinin Anlamlari Nelerdir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Surround (Çevresel) Ses Nedir ?

Surround (Çevresel) Ses Nedir ?

Ticari anlamda başarılı ilk çevreleyen ses formatları 1950’li yılların başında sinema uygulamaları için geliştirildi. O dönemde, stereo ses -ki halk için yeni birşeydi- sinemaya ciddi bir tehdit oluşturduğu düşünülen TV’nin yükselişine karşı sinema endüstrisinin en büyük kozuydu ve yoğun kampanyalarla lanse ediliyordu. Ev uygulamalarına iki kanal olarak adapte edilen stereo’nun aksine sinema...
  2. SES nedir? nasıl ölçülür

SES nedir? nasıl ölçülür

ses nasıl ölçülür ses ne ile ölçülür neyle hızının ölçülmesi sesin bir enerji türü olduğunu nasıl açıklarız Ses mi Gürültü mü? Ses ile gürültü arasındaki fark nedir? Tabii ki, sesin yüksekliğinin ötesine bakmak gerekir. Bir uçak son derece gürültülü olsa da, bir sivrisinek vızıltısı geceleri iyi bir uykuyu bozmaya yeter de artar bile. Gürültünün derecesi için bir kriter olarak sadece sesin...
  3. o ses ne sesiydi?

o ses ne sesiydi?

eşim nobette oldugu günler tv başında uyurum genelde gece bi sesle uyandım banyodan geliyodu takur tukur önce uyku sersemi şaşırdım ve korktum acıkcası biarz bekledim devam etti sonra banyoya gitti sesin banyoda vileda kovasından geldiğini anladım önce kuş ve çıkamadıgı için çırpınıyo diye düşündüm ama sonra dün hic cam acmadıgım aklıma geldi kuş girmesi imkansız dı yani fare oldugunu düşündüm...
  4. Ses Neden Kısılır?

Ses Neden Kısılır?

ses neden kısılır ses kısılması ses kısılması neden olur Sevgili melekler, hemen herkesin başına gelebilen ses kısıklığını oluşturan pek çok sebep vardır. Bunların arasında gayet zararsız sebepler olabileceği gibi tedavisi fazlasıyla ciddi hastalıklar da olabilir. Bunun için ses kısıklığı hafife alınmamalı ve dikkatle takip edilmelidir. Sesteki çatallaşmalar, titreşimler, boğuk ses ve...
  5. Ses Telleri İltihabı  nedir?

Ses Telleri İltihabı nedir?

krup nedir,krup belirtileri,krup nedenleri,krup tedavisi,ses iltihabı nasıl geçer,ses iltihabı tedavisi hakkında bilgiler Ses telleri iltihabı genellikle kendiliğinden iyileşebilen, solunum zorluğuna yol açan ve doktor kontrolü gerektiren bir hastalıktır. Ses telleri iltihabı; boğuk ses veya havlar tarzda öksürük ile kendini gösterien ses tellerinin etrafındaki yumuşak dokuların...

Sayfayı Paylaş