gebe
  1. Bale

Bale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

BiR aNNeNiN aNNeCe TeRBiYeSi

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Bale tarafından paylaşıldı.

Aşçılığıyla ün yapmış yaşlı bir kadın, akşam yemeğine gelecek olan oğlu ve yeni gelini için yine mutfağına kapanmış, yemek yapıyordu. Aynı akşam yemeğe eski bir aile dostu da davetliydi. Beklenen misafirler gelip sofraya oturduklarında çok şaşırtıcı bir durumla karşılaştılar. Yaşlı kadının o gece yaptığı yemekler değme oburların bile iştahını kapatacak kadar berbattı. Tatlılar un kokuyordu, patatesler yanmıştı, köfteler ise neredeyse hiç pişmemişti. Oğlu, yeni gelini ve aile dostu, kadıncağıza durumu fark ettirmemek için ellerinden geleni yaptılarsa da, yemek sırasında pek iştahlı göründükleri söylenemezdi. Nihayet yemek bitti ve yeni evli çift annelerinin ellerini öperek evlerine gittiler. Aile dostları ise biraz daha kaldıktan sonra gitmeyi düşünüyordu. Oğlu ve gelini gittikten sonra, yaşlı kadına:
    "Senin harika bir aşçı olduğunu adım gibi biliyorum. Bana söyler misin, bu geceki yemekler neden o kadar kötüydü? Bence ya hastasın ya da bir sorunun var." dedi. Yaşlı kadın gülümseyerek cevap verdi:
    "Hayır, hiçbir şeyim yok. Kasten yaptım. Bu yemekten sonra oğlum asla ikide bir annesinin yemeklerini hatırlatıp karısının kalbini kıramayacak."

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Mayıs 2008
  2. DarkAngeL

DarkAngeL *MaWinin kankası Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: BiR aNNeNiN aNNeCe TeRBiYeSi
    ellerine sağlık taze melek.ama konuları açarken biraz daha dikkat edersen seviniriz.MM yönetimi..kolay gelsinn:)

BiR aNNeNiN aNNeCe TeRBiYeSi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. özcan deniz'in annesinin gelin adayı için aile terbiyesi aldığı belli oluyor dedi

özcan deniz'in annesinin gelin adayı için aile terbiyesi aldığı belli oluyor dedi

özcan deniz ailesi özcan denizin ailesi deniz ve ozcan ozcan Oyuncu Fahriye Evcen ile aşk yaşayan Özcan Deniz'in annesi Kadriye Deniz, oğlu ile güzel oyuncunun evleneceklerini söyledi. Fahriye'yi çok sevdiğini ve çok beğendiğini vurgulayan Kadriye Deniz, gelin adayının oğlu ile çok iyi anlaştıklarını söyledi. Kadriye Hanım duygularını şöyle anlattı: “Birbirlerine çok yakışıyorlar....
  2. Bir annenin annece terbiyesi

Bir annenin annece terbiyesi

Bir annenin annece terbiyesi Aşçılığıyla ün yapmış yaşlı bir kadın, akşam yemeğine gelecek olan oğlu ve yeni gelini için yine mutfağına kapanmış, yemek yapıyordu. Aynı akşam yemeğe eski bir aile dostu da davetliydi. Beklenen misafirler gelip sofraya oturduklarında çok şaşırtıcı bir durumla karşılaştılar. Yaşlı kadının o gece yaptığı yemekler değme oburların bile iştahını kapatacak kadar...
  3. Bir Anne¨¨den Tüm Annelere

Bir Anne¨¨den Tüm Annelere

Çalışan Anneler Dışarıda hava hala karanlık... Yağmurlu, soğuk bir hava� Çocuğunuz yumuk yumuk gözlerini açmış, size gülücükler atıyor. Kollarını kaldırmış ve sizin kucağınızda olmayı, keyifle oyun oynamayı talep ediyor� Ancak sizin işe gitmek için hazırlanmanız, hatta belki de onu da, siz işteyken ona bakacak bir akrabanızın yanına götürmek için hazırlamanız gerekiyor.Siz hazırlanırken, ya...
  4. Bir annenin ağzından''anne olmak''

Bir annenin ağzından''anne olmak''

Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim. Hamileliğim esnasında 80'li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk defa bir alanda rekorumu kıramayacaktım. O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapılmış bir kâğıt parçasının bu kadar değerli olabileceğini öğrenemeyecektim. Kan yapsın diye danadili haşlayıp üzerine yumurta kırıp ağzının tadına da uysun diye çikolatalı pudingle...
  5. Bİr Annenİn Kizina Nasİhatİ

Bİr Annenİn Kizina Nasİhatİ

2008 bir annenin kızına doğum günü yazısı anneden kızına doğum günü mesajları annenin mesajı anneden mesajı sözleri Kızım. Akrabalarından, dost veya arkadaşlarından her kim olursa olsun, ona karşı kocanı övme. Sakın onu şikayet de etme. Aile içinde kalması gereken mahrem veya bildik şeyler de olsa anlatma. Derler ki, "Söyleme sırrını dostuna, dostunun da dostu vardır o da gider söyler...

Sayfayı Paylaş