Bir annenin dogmamış bebegine mektubu

Konu, 'Hoşgeldin Bebeğim ( HAMİŞLERE ÖZEL BÖLÜM )' kısmında *Gizemli Kıs* tarafından paylaşıldı.

1. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye

anneden bebeğine mektup annenin bebeğine mektubu annenin sözleri bir mektubu doğmamış Tahmin ediyorum ki her annenin evladı dünyaya gelmeden önce ona yazdıgı günlük siir yada mektup vardır bu annede dünyanın ne kadar zor oldugunu pişmanlık çekmesin diye yazdıgı bir mektup ama diyer yandanda hayatına nasıl yaşam kaynagı olcagını belirtiyo umarım begenirsiniz ....

aklım ne kadar karışık bir bilsen yani dünya şu anda nasıl karıştıysa bende öyleyim.duygularım karmakarışık büyük bir korku içindeyim aynı zamanda özlem ve açlık.hem acıtıyorsun içimi ve ardından bir serinlik veriyorsun bunalmış hayatıma bir meltem gibi.kokunu bilmiyorum göz rengini nefes alışını duymuyorum bunları bilmemem senin olmadığını anlatmaya yetmiyor bana.besbelli sıranı bekliyorsun bu içi boşaltılmış manasız kavramlarla dolu dünyaya gelmek için dünya dünyalıktan çıkalı çok oldu bebeğim.her yerde şiddet her yerde göz yaşı her yerde öfke var.insanlar dünyayı kendi bencillikleriyle doldurdular. aç gözlüler daha fazla istedi.daha fazla güç daha fazla iktidar daha fazla para.bunlara sahip oldukça kaybettiler insanlıklarını neden yaşadıklarını unuttular.neden var olduklarını unuttular.yabancılaştılar insana yaşama kendilerini bile bilmez oldular.savaşlar var dünyada bebeğim insanlar ölüyor.masum insanlar bebekler ölüyor.dünyada hepimize yetecek yer var.ama birileri bize ait olan yerlere göz dikti .gözü dönmüş olanlar yediğimiz ekmeğe içtiğimiz suya soluduğumuz havaya hayatımıza göz dikti.insanca yaşama onurumuzu elimizden aldılar.
    şartlar böyleyken sana gel diyemiyorum o kadar direndinki vardır elbet bir nedeni diyorum.gelme bebeğim benim insan olarak yaşadığım bu acılara ortak olma.bakmaya kıyamayacağım o güzel gözlerin görmesin bu vahşeti.gelmeki göz yaşlarından oluşmuş bir denizde boğulma.gelmeki insan olmanın ağırlığını ömrün boyunca taşıma.gelmeki neden beni bu dünyaya getirdiniz sözünü işitmeyeyim....
    ama öyle bir gelki sabah uyandığında gözlerin kamaşsın güneşin parlaklığından gelki rüzgarın savurduğu bedenin çıldırsın hazdan.gelki sevmeyi öğren katıla katıla gülmeyi.gelki tüm hırslarından arındır ruhunu paylaşmayı öğren paylaşmayı öğret.gelki bir kelebeğin arkasından koştur onu yakalamak için değil uçmayı öğrenmek için.kuşlara yem verelim seninle saat kulesinin önünde onlar karınlarını doyursunlar sen insanlığını.gelki nasıl gelindiğini öğren dünyaya senden öncekiler çok kafa yordular sen bir adım ilerle bu konuda.yeniden anlamlandır.yeniden yorumla.gelki insan görsün dünya.
    ne hayallerim var sana dair.biliyorum sen bu hayallerime teyet geçeceksin .ben seni hayallerinin ve isteklerinin peşinden koşacak kadar cesur ve onları yakalayacak kadar güçlü ve elinden bırakmayacak kadar sorumluluk sahibi yetiştireceğim.insan olmanın erdemini öğrenebildiğim kadarını sana öğreteceğim bu herşeyden önce dünyaya sonra sana olan borcum.ve bunu ne olursa olsun hep senin yanında hep seni destekleyerek ödeyeceğim yavrum...

sheker_shey bunu beğendi.
  2. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye

çok güzeldi canım zevkle okudum.tam bir anne gözüyle anlatılmış dünya insan böyle bir dünyaya çocuk getirmeye korkar oldu gerçekten.ama şu varki yeri geldiğinde düşe kalka öğreneceksin hayatı yanlış yaparak doğruyu göreceksin bunlar hayatın gerçekleri ,olmazsa olmazları ama en önemlisi çok yara almadan ayakta kalmak.bunu başarmak en büyük erdem.

bunuda söylemeden geçemeyecemhahaha
    --gelki bir kelebeğin arkasından koştur onu yakalamak için değil uçmayı öğrenmek için''
    bana gelsinler ben öğretirim:haha:

3. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye

kesinlikle canım hayatın bize sundugu zorluklar ama başarmakta bizlerin elinde

hahaha hahaha ögret kız ögret banada hatta hahaha

4. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye

öğretmemmi meleğim sen yeterki iste:tik::kiss:

5. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye

hoşgeldin oğlummm

6. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye

tamam cnm :kiss: hahaha

7. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye

hoşgeldin dorukkkkkkk bebiş

8. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

seniii bekLiyorummm meLeğimmm gell yerleş karnımaaa artıkkk annelik duygusunu banada tattır güzelllimmm : ( özlemek görmeden sevmek böyle birşey heraldeee

ALLAH'ım duy sesimiziii hepimizin ßebişLeriii oLsunnn Yarabbimmmm...

[​IMG]AMİNNN

9. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye

kıyamam cnm sana inş güzel haberlerini alcaz

Bir annenin dogmamış bebegine mektubu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. doğmamiŞ bebeğe bir mektup..

bebeğe mektup bebeğime güzel sözler bebekten anneye mektup annenin bebeğine sözleri annenin bebeğine yazdığı IŞIK'IMA; Bugün, bugün çok şey anlatır gibisin. sıcaklığını hissediyorum. konuşmadan ellerimiz herşeyi konuşuyor gibi. bugün bir başka yaşattığın daha çok sahiplenir, daha çok sahiplendirir gibisin. Bugün, seni daha çok özlediğimi farkettirdin. Sensiz olamayacağımı. Kokunu duyar gibiyim...
  2. Pınar altuğ atacan doğmamış bebeğine deniz seki dinletiyor.

pınar altuğ atacan facebook pınar altuğ facebook 'DENİZ'İN SESİNE ALIŞTI' İkinci kez anne olmaya hazırlanan Demet Kutluay, kendisi gibi hamile Pınar Altuğ’un televizyon programına konuk oldu. İki anne adayı program boyunca bebeklerini ağızlarından düşürmedi. İkinci kez anne olacak olan Demet Şener’den 10 hafta önde olduğunu söyleyen Altuğ, bebeğine Deniz Seki’nin şarkılarını...
  3. Doğmamış Bebeğe Parti

7,5 aylık hamile Pınar Altuğ ve eşi Yağmur Atacan, önceki akşam doğacak bebekleri için Nişantaşı Leea'da bir davet verdi. Öğle saatlerinde başlayan ve Altuğ'un yakın kız arkadaşlarının gelmesiyle başlayan davet, akşamüstü beylerin katılmasıyla gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.
  4. Bir annenin son mektubu...

BİR ANNENİN SON MEKTUBU ..Annemin sadece bir gözü vardı. Öteki gözü çukurdu, yani yeri boştu. Ondan nefret ediyordum. Çünkü bu durum beni arkadaşlarımın arasında utandırıyordu. Babam, ben daha küçükken bir kazada öldüğünden, ailemizi geçindirmek de anneme kalmıştı. Bunun için okulda aşçılık yapıyordu. İlk okulda iken bir gün annem bana "merhaba" demeye gelmişti. Sanki, yerin...
  5. Doğmamış filmi vizyonda

Ölmüş bir insanın ruhu bazen şeytanla öyle içli dışlıdır ki, cennete girmesine izin verilmez. İki dünya arasında sonsuza kadar sıkışıp kalan böyle bir ruh, çaresizlik içinde vücuduna yerleşebileceği yeni bir beden arar. Kimi zaman bunu başarır da… David Goyer, doğaüstü gerilim çalışması “The Unborn”da iki dünya arasında sıkışıp kalmış ruhların yaşamına ürkütücü bir bakış getiriyor. Filmde...
  6. Doğmamış Filim Tanıtımı

Doğmamış Herkesin merak ile beklediği ve belki de izleyicilerin korkudan sinemaya gidememesi nedeni ile çok fazla gişe hasılatı yapamayacak olmasına rağmen adından en fazla söz ettirecek sinema filmi Doğmamış (The Unborn). Yapımcı koltuğunda bilim kurgu ve görsellik uzmanı Michael Bay, yönetmen koltuğunda yönetmenliğinden daha çok senaristliği çok ünlü (Batman, Blade, X-Men,...
  7. doğmamış çocuğa mektup..!!!!

doğmamış bebeğe mektup doğacak bebeğime mektup yeni doğacak bebeğe çocuğa DOĞMAMIŞ ÇOCUĞA MEKTUP “Hayat öylesine güç bir çaba ki çocuk . Her gün yeni baştan başlayan bir savaş… Mutluluk anları ise kısacık kesitler , sonradan bedelleri acıyla , fazlasıyla ödenen …” “Çoğu kez hemen hemen her zaman yenilgiye uğrayacaksın . Ama cesaretini yitirmemelisin . Savaşmak kazanmaktan çok daha iyi...
  8. doğmamış çocuğa...

Önce bir adam girecek yüreğime.Beni tamamlayabilecek…Beni çoğaltabilecek….Beni çoğaltırken yüreğini akıtabilecek…Yüreği yüreğimde gezinirken,Bir cenin düşecek sevgi rahmime…Sen düşeceksin ana yüreğime…Senden önce sevgim büyüyüp güçlenecek...Bu güçle sana dair umutlar yeşerteceğim...Sen umudum olacaksın,Umutların köreldiği bu koca dünyada...Sen dünyam olacaksın…Kalabalığın ortasındaki...
  9. Doğmamış bebekten mektup

doğmamış bebekten mektup doğmamış bebeğe mektup bebekten babaya babaya bebeğin babasına mektubu DOĞMAMIŞ BEBEKTEN MEKTUP (okurken gözyaşalrımı tutamadım) Sevgili anneciğim, Henüz beni görmediğini biliyorum. Aynı zamanda ne kadar merak ettiğini de… Aslında bende seni merak ediyorum. Seninle ilgili bazı konularda fikir sahibi oldum diyebilirim. Ne yersin, ne içersin biliyorum çünkü...
  10. Bir annenin doğmamış bebeğine yazdığı mektup

bebklerimize mektup.Meleklerim hepimiz bebeğimiz daha doğmadan ona bişeyler hissetmeye kendi kendimize bişeyler söylemeye başlarız bilmem bunu hiç kağıda döken oldumu içinizde ben hiç yapmadım yani foğmamış bebeğime mektup yazmadım şimdi düşünüyorumda keşek yazsaydım diyorum büyüdüğü zamn onlara işte daha doğmadan size yazdığım mektup diye bir annenin daha doğmamış bebeğine yazdığı mektup işte...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. bebeğini kaybeden annenin mektubu

,
  2. annenin bebeğine mektubu

,
  3. annenin bebeğine yazdığı mektup

,
  4. anneden doğmamış bebeğine mektup,
  5. dogmadan bebegini kaybeden bir anne