gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

bir annenin gelinlik kızına nasihatları*

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sevgili kızım; hayata atılma çağına gelen her kadın bir kocaya, her kocada bir kadına muhtaçtır. artık sen doğup büyüdüğün, ve yetişmiş olduğun yuvadan çıkıp hiç bilmediğin bir yuvaya gideceksin.
    ey benim ciğerparem; biricik kızım, gözümün nuru yavrum. sen ona hizmetçi olki oda sana kul köle olsun. sen ona yer olki oda sana gök olsun.

yavrum, kocana ne kadar hürmet gösterirsen, kendini o kadar sevdirirsin. ne kadar dediklerini yapar sözünü dinlersen, o derece ondan sevgi ve hürmet görürsün.

kocanın akraba ve yakınlarına karşı hürmetli ol. onlara hürmet gösterip, kocanın itibarını yükseltmen kocana hürmet göstermen demektir.
    kocanın sırrını kimseye söyleme. eğer söylersen onu gücendirmiş, ve sana olan güvenini kaybettirmiş olursun. aile düzeniniz bozulur.
    kocanın dine uygun her emrini yerine getir. sakın karşı gelme. yoksa sana kin tutar sen zararlı çıkarsın.

kocan kederli olduğu zaman sen neşeli olmaktan, kocan neşeli olduğu zaman sen kederli olmaktan sakın. bu hal onun dert ve sevinçlerine ortak olamamak gibi bir kusuru ortaya çıkarır.

kanaat sahibi ol, haline şükret. kocan eve her ne alır getirirse onu en güzel şekilde kabul et. kocana itaat et, yap dediklerini yap, yapma dediklerini yapma. kocanla sohbet ederken ona itaatli olduğunu gösterki allahta razı olsun evinize saadet dolsun.

evinin içini dışını temiz tut, kendini temiz tut, kocanın burnuna daima temiz kokular gelsin. kötü kokular seni kocanın gözünden düşürür. senden iğrenmesine sebep olur. temizlik ve zarifliğin en iyisi su ile olanıdır.
    yemek zamanını iyi kolla, dakika bile geçirme. yemek saati ne ise yemeğini hazır bulundur. açlık insanın sinirlerini gerginleştirir. uyuyacağı zamanıda iyi belle ve yatağını hazır tut. zira uykusuzluk insanı öfkelendirir.

yavrum birde şunu çok iyi bilesin ki; kocanın isteklerini kendi şahsi isteklerine tercih edebilirsen bu söylediklerim daha kolay olacaktır.

yuvanda mutlu ol kızım...

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: bir annenin gelinlik kızına nasihatları*
    Cok güzel bir mektup, aglayacagim burda ya. Paylasim icin cok tsk ederim ecelin.

3. DarkAngeL

DarkAngeL *MaWinin kankası Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

adminim gerçekten çok güzell bir mektup..amaaa!!!! annelerimizin temennnileri herzaman hayatta iyi şekilde karşımıza çıkmıyor..ben yaşadımm:((( biliyorsunn....emeğine sağlık canım gerçekten çok güzell

4. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

bİZİM BU ZAMANDA UNUTTUĞUMUZ TAVSİYELER NE YAZIKKİ ANNELER ARTIK BU GİBİ TAVSİYELER VERMİYORLAR BENDE ÇOK DUYGULANDIM ELLERİNE SAĞLIK...

5. seda_emir

seda_emir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    adminim gercekten saol ama meleklerin sultanı ablam anneler hala tavsiyeler veriyoda anneleri dinleyen yok benim annemde buna benzer seyler sölerdi adminim tekrar ellerine saglık duygulandım gercekten

6. asi deniz

asi deniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

gözlerim yaşardı bir kız annesiyim içim acıdı birgün gelecek yuvadan uçup gidecek

7. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    anneler evlatları için en iyisini isterler tabii ...emeğine sağlık canım

8. Monera

Monera Forum Okuru

emeğine sağlık teşekkürler

9. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

gerçektenn çok güzeldii.. annelerr asıll melekklerrr ...
    paylasım için teşekkürlerr..

10. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

çok güzeldi bu sözleri uygulayabilsek hayat daha güzel ve huzurlu olur teşekkürler adminim:)

11. fatosh

fatosh Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

paylasimin icin tskler cok guzel bir mektup duygulandim

12. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

emeğinize sağlık çok güzeldi

13. negrita

negrita Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzeldi teşekkürlerr

14. sahra85

sahra85 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    annemle hasbihal...
    çok teşekkürler...

15. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bi paylaşım emeğine sağlık admin..

bir annenin gelinlik kızına nasihatları* konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. BiR aNNeniN KızıNa NaSihatLaRı

BiR aNNeniN KızıNa NaSihatLaRı

Kızım, Akrabalarından, dost veya arkadaşlarından her kim olursa olsun, ona karşı kocanı övme. Sakın onu şikayet de etme. Aile içinde kalması gereken mahrem veya bildik şeyler de olsa anlatma. Derler ki, “Söyleme sırrını dostuna, dostunun da dostu vardır o da gider söyler dostuna.” Bir ağızdan çıkan söz, sır olmaktan çıkar. Sırrın ucunu ele veren arkasını getiremez. İlla biriyle paylaşman...
  2. Bir Otistik Kızın Annesinden - Harika Bir Öykü

Bir Otistik Kızın Annesinden - Harika Bir Öykü

insan hayatını güçleştiren duyguların olmadığı bir dünya insan hayatını güçleştiren duygular ünlü otistikler duyguların olmadığı bir dünya ile ilgili hikaye hikaye Mediha Gramos Dünyanın kabullenilmesi en zor durumlarından biri, canından çıkarttığın ve çok sevdiğin bir varlığa ulaşamayı beceremediğin gerçeğidir. Bunu otistik bir çocuğu olan anneler iyi bilir. Sen onu kendinden...
  3. Aşık bir kızın annesine haykırışı

Aşık bir kızın annesine haykırışı

Sus anne...Korkularımı yenmem için onlarla yüzleşmemi bekleme benden.Bırak ben elimde bebeğim,salıncağımda sallanayım...Dizlerim hala onun peşinde koşmalarımdan kanıyor..Bırak,onun adım attığı sokaklara bakıp ağlamayayım... Bakmak için değil,görmek için bakın.Burdayım işte,büyümüş qözüyle bakmayın bana.Öyle olsaydı 'Seni seviyorum'masallarını dinleyip sevgiye ihtiyacı olan bir çocuk misali...
  4. Annem genç bir kız iken sivilcelerinden böyle kurtulmuş

Annem genç bir kız iken sivilcelerinden böyle kurtulmuş

annemin kremi Meleklerim başlıktan da anlayacağınız gibi annem genç bir kız iken yüzünde ki sivilcelerinden uygulamış olduğu bu tarifle kurtulmuş.Eskiden cilt uzmanları,lazerler,cilt bakım kremleri yokmuş.Annemlerde arkadaşlarıyla toplanıp kendi annelerinden öğrendikleri tarifleri yaparak sivilcelerinden kurtuluyorlarmış:):):) Anneme bazen sorarım ''anne sen ne yapardın yada sen olsan ne...

Sayfayı Paylaş