gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Bir annenin ölümüne fedakarlığı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

22 haftalık hamileyken lenf kanseri olduğunu öğrendi. Tedavi görürse bebeğini kaybedecekti. Ama o kabul etmedi, doğum yaptı. Talihsiz anne bebeğini bir kez kucağına alabildi. [​IMG]

Hamileyken kansere yakalanan Ellice Hammond tedavi görürse bebeğini kaybedecekti. Ama o kabul etmedi, doğum yaptı...

Avustralya bu hafta film gibi bir drama sahne oldu. Melbourne kentinde başarılı bir doktor olan Ellice Hammond, doğmamış bebeğini korumak için kanser tedavisini reddettikten sonra, kızı henüz 3 haftalıkken hastalığa yenildi. Ellice 22 haftalık hamileyken lenf kanseri olduğunu öğrendi. İki kez hafif dozda kemoterapiye girdikten sonra hayatının en zor kararını vermek zorunda kaldı. Ya ağır bir kemoterapi tedavisine başlayıp bebeği kaybedecekti ya da tedaviyi reddetip kendi hayatını tehlikeye atacaktı. Ellice ikinci seçeneği tercih etti.

Haftalarca bir yandan hastalıkla, bir yandan hamilelikle mücadele ettikten sonra sonunda doktorlar duruma el koydu. 20 Ağustos’ta bebek 33 haftalık olduğunda sezaryenle aldılar. Ellice ve kocası Peter Wojcik, kızlarına Mia adını verdi.

Ancak hemen kemoterapiye başlayan Ellice için artık çok geçti. Genç kadın Pazar günü kansere yenildi. Kocası “Bu zor haftalar boyunca ölümden hiç bahsetmedi. Kızıyla birlikte olacağını düşünüyordu ya da bize öyleymiş gibi davranıyordu. Onunla gurur duyuyorum” dedi.

BİR KEZ KUCAĞINA ALABİLDİ

Talihsiz anne Hammond, doğumdan sonra sadece üç hafta yaşayabildi ve sadece bir kez bebeğini kucağına alabildi. Eşi Peter Wocjik “Hep anne olmayı isterdi... İsteği gerçekleşti ama ömrü yetmedi” diye konuştu...

Vatan

Bir annenin ölümüne fedakarlığı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. annesinin ölümünü bilmesi

annesinin ölümünü bilmesi

Latife hanım İzmir'de Uşşakizadeler'in köşkünde kalıyordu. Hastalığına iyi gelsin diye Zübeyde hanım İstanbul'dan oraya gitmişti. Ancak ne var ki, rahatsızlığı artan Zübeyde hanım Uşşakizadeler'in evinde oğluna hasret vefat eder. Latife hanım ve Yaveri Salih Bey; Paşa'ya annesinin ölümünü nasıl bildireceklerini kara kara düşünmekteydiler. Çünkü O'nun dünyada en sevdiği insan olan annesinin...
  2. Bir Aşkın Ölümünde...

Bir Aşkın Ölümünde...

ArkadaşLar.. Yazdığım bu hikaye hayaLidir.. Yazma amacım ise bir ihtiyaçtır.. Yüreğimde ağırLık yapan bu aşk duygusunu keLimere döküp rahat nefes aLmaktır amacım.. Yazarken yaşamış kadar oLdum diyebiLirim.. Çünkü hikayeme kendi kişiLiğimi verdim, ve istediğim aşkı sergiledim... Ama gerçekten bu duyguLarı tadtım.. Yazarken beLki de her satırında ağLadım.. Ve de ağLattım harfLerimi.. Etkisinden...
  3. Fedakarlık

Fedakarlık

Karşılık beklemeksizin yapılan herşey...
  4. Annesinin Ölümünü Bilmesi-Atatürk'ün Gizemi

Annesinin Ölümünü Bilmesi-Atatürk'ün Gizemi

Latife hanım İzmir'de Uşşakizadeler'in köşkünde kalıyordu. Hastalığına iyi gelsin diye Zübeyde hanım İstanbul'dan oraya gitmişti. Ancak ne var ki, rahatsızlığı artan Zübeyde hanım Uşşakizadeler'in evinde oğluna hasret vefat eder. Latife hanım ve Yaveri Salih Bey; Paşa'ya annesinin ölümünü nasıl bildireceklerini kara kara düşünmekteydiler. Çünkü O'nun dünyada en sevdiği insan olan annesinin...
  5. Anne karnında bebek ölümlerinin sebepleri

Anne karnında bebek ölümlerinin sebepleri

Anne karnında ölümlerin yüzde 20 ila 40’ı bebeğe ait nedenlerle olur. Bunlar içinde en çok görüleni doğumsal yapısal anormalliklerdir. Tüm rahim içi ölümlerin yaklaşık yüzde 30’u bu anormallikler nedeniyle meydana gelir. Bunlar içinde kalp anormallikleri ve beyindeki anormallikler en önemlileridir. Ayrıca spina bifida denilen ve bebeğin sırtında omurga üzerinde kapanmadan kalan bir delikten...

Sayfayı Paylaş