gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bir Ayda Kaç Kilo Vermek Lazım ?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

bir ayda kaç kilo verilir bir ayda kaç kilo verilmeli ayda kaç kilo verilir ayda kaç kilo vermek sağlıklıdır ile ilgili bilgiler burada melekler. Bir sene önce aldığınız muhteşem abiye elbiseniz size olmuyor ve çok sinirlisiniz. Derhal hızlı kilo verdiren diyetler listesinden birini seçip başlamaya karar verdiniz. Bu noktada sakin olup yazdıklarımızı okumanızda fayda var diyoruz. Hızlı kilo vermek ardından hızlı kilo almayı getirir , unutmayın. Doğrusu yavaş ve kalıcı kilo vermek olduğu unutulmamalıdır. Ayda kaç kilo vermek sağlıklıdır sorusu aklınıza gelebilir. Bu sorunuzun cevabını da bir ayda kaç kilo verilmeli konulu makalemizde bulacaksınız. Peki ya sizce ayda kaç kilo verilir ?

Bir ayda ortalama verilmesi gereken ideal kilo 4 ile 6 kilodur. Normal bir kişide bu oran 4 kilodur. Ama obez olan kişilerin vücutlarında ödem olduğu için bu değer 6 kiloya kadar çıkabilir.

Eğer insan her gecen ay bu bahsedilen kilolardan çok daha fazla kilo veriyorsa bu durum tehlikelidir. Eğer kişinin metabolik bir rahatsızlığı yoksa, özellikle tiroidlerde bir problem yoksa, kişi elbette ortalama 4 kilo verecektir. Ama bu olmuyorsa ve ayda sadece 1 kilo veriliyorsa kişinin metabolik bir problemi söz konusudur.

Bu durumda, gerek diyetisyenler, gerekse dahiliyeciler hastadaki kan bulgularından konuyu araştırırlar. Çok hızlı kilo verirken hastanın kiloyu nasıl verdiği çok önemlidir.
    Eğer kişi, kusarak, yada günümüzde mankenlerin kullandığı gibi pamuk yutarak tok kalmayı sağlamak yoluyla kilo vermeyi hızlandırmaya çalışıyorlarsa, öncelikle psikolojik rahatsızlıklar baş göstermeye başlar. Çok hızlı kilo verdiğinizde birçok hormonun salınımında problemler ortaya çıkabilir.

Minerallerde eksiklikler meydana gelir. Saç dökülmeleri, mutsuzluk, uyku hali gibi birçok problemle karşılaşabilinir. Bunlar da kişinin sosyal ve normal hayatını tamamen etkiler, o yüzden kısa sürede çok kilo vermek asla önerilen bir yöntem değildir.

Bir Ayda Kaç Kilo Vermek Lazım ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Ayda 4 Kilo

Bir Ayda 4 Kilo

Vücut ağırlığını azaltmak için verilen beslenme planı günlük 1200 kalorinin altına düşmemelidir. Çok düşük kalorili diyetler protein, vitamin ve mineral eklenmiş ketojenik diyetlerdir. Ancak bir başka hastalık (örneğin acil cerrahi bir operasyon geçirecekse) olduğunda çok kısa süre ve gözetim altında uygulanmalıdır. Sıvı alımı günlük ihtiyaç kadar 2-3 litre/gün ve günde 20-25 gram/gün posa...
  2. Sağlıklı Bir Biçimde Kilo Vermek

Sağlıklı Bir Biçimde Kilo Vermek

Kilo vermek kişilerin oldukça dikkat etmesi gereken bir konudur. Hızlı kilo vermek için yapılan yanlış diyetler kilo verdirmek yerine var olan sağlığın önemli ölçüde bozulmasına neden olabilir. Böylesine önemli bir konu da dikkatli davranmak ve her diyeti uygulamamak gerekmektedir. Önerilen, kişinin bir uzman eşliğinde belirli bir program ile düzenli ve sağlıklı kilo verme uygulamaları...
  3. Hızlı Bir Şekilde Kilo Vermek İstiyorum

Hızlı Bir Şekilde Kilo Vermek İstiyorum

Hızlı kilo vermek dikkatli uygulamalar ile mümkün olabilmektedir. Hızlı kilo kaybı yanlış yönelimler sonucunda başarısızlıkla sonuçlanabileceği gibi, bazı sağlık problemlerini de beraberinde getirir. Hızlı ancak sağlıklı bir şekilde kilo vermek için doğru beslenmek büyük bir öneme sahiptir. Yeterli miktarda protein aldığınızdan emin olmalısınız. Et, süt, yumurta gibi yüksek protein...
  4. Ayda 2,5 Kilo Vermek İçin Su İçin!

Ayda 2,5 Kilo Vermek İçin Su İçin!

su içerek zayıflama, nasıl zayıflarım, kolayca zayıflamanın yolu Sevgili melekler, ben kendimi bildim bileli soğuk su içerim. Yaz-kış hiç farketmez. Üstelik çocuklarıma da küçüklüklerinden itibaren soğuk su içmeye alıştırdım, hala içerler ve boğaz ağrısıymış, öksürükmüş hiç etkilenmezler. Etrafıma sürekli söylüyorum "Soğuk su metabolizmayı hızlandırır, yağ yakar, suyunuzu soğuk içmeye...
  5. Farketmeden Ayda 1 Kilo Vermek İster misiniz?

Farketmeden Ayda 1 Kilo Vermek İster misiniz?

ayda 1 kilo vermek, diyetsiz kilo vermek, spor yapmadan kilo vermek Sevgili melekler, diuet yapmak, spor yapmak size zor mu geliyor. Eğer öyle aman aman bir kilo fazlanız da yoksa hayatınızda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle farketmeden kilo vermeniz mümkündür. Diyetisyen Gizem Şeber’in vereceği bazı basit tüyolar ile her öğününüzden 100 kalori azaltabilirsiniz. Mevcut yaşam...

Sayfayı Paylaş