gebe
  1. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

Bir Ayrılık Mektubu…

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

Bunlar sana son sözlerim sevgili, gidiyorum. İçimde birikmiş kırgınlıklarımla, sana olan aşkımı cebime koydum, artık gidiyorum. Elimden gelen her şeyi yapsam da, bu sevdayı yürütemedim. Seni ya da kendimi suçlamak niyetinde değilim. Türk filmlerindeki gibi, ayrı dünyaların insanlarıyız sanırım. Eskiden güldüğüm o filmlerin ne kadar gerçek olduğunu şimdi anlıyorum.
    O kadar canım acıyor ki şu anda, kelimler duygularımı anlatmak için yetersiz kalıyor. Bu ilişkinin yavaş yavaş tükenişine şahit olurken, elimden hiçbir şey gelmemesi, beni kahretti. Ölecek bir hastanın başında beklersin ama çaresizsindir ya, işte bu süreç aynı öyle hissettim. Çaresizlik ne zormuş!

Aslında öyle bomboş oturmadım. Çözüm yolları da aradım. Elimden gelen gelmeyen ne varsa yaptım. Sana hep güzellikle anlatmaya çalıştım. Neden uzaklaştığını sordum. Bir sorunumuz varsa, söyle birlikte çözelim diye neredeyse yalvardım. Tüm sorularım cevapsız kaldı. Senden gelen tek yanıt ise, “sorun yok” oldu.
    Yüzüme karşı hiç söylemedin ama belki de gönlün başka birine kaymıştır. Beni bırakıp gitmeye de belki vicdanın el vermemiştir. Ama şunu bilmeliydin ki, aynı evin içinde yokmuş gibi davranmak, bir ayrılıktan daha çok sızlatır ve onurunu kırar insanın.
    Dün gece gözlerine baktım. Eskisi gibi aşk dolu bakışların kırıntısını aradım, bulamadım. Aşkımı ayakta tutabilmek için ne kadar mücadele ettiysem de, kazanamadığımı anladım. O yüzden, eşyalarımı topladım, gidiyorum.

Gönle söz geçmez, bilirim. Zannediyorum sen de yüreğine laf geçiremedin, başka birine kaydı için. Bunun için seni nasıl suçlayabilirim ki? Kim benden daha iyi anlayabilir sevgiyi? Kırıldığım şey şu, ben senin yalnızca sevgilin değil, ailen, hayat arkadaşın ve en önemlisi dostunum. Bunu gelip bana açık yüreklilikle anlatsaydın, kendine bu kadar işkence çektirmene izin vermezdim. İnsan sevdiğinin acı çekmesine nasıl göz yumar?
    Ben şimdi gidiyorum sevgilim. Bütün kıyafetlerini yıkayıp, ütüledim. Evi temizledim. Dolapta bir hafta yetecek kadar da yemek var. Sadece şahsi eşyalarımı aldım, bir de bana ilk aldığın gümüş küpeleri. Diğer değerli eşyalar kutuda duruyor. Sen olmadıktan sonra, eşyaların ne değeri var.

Ben son nefesime kadar seni sevmeye devam edeceğim. Bir gün başın dara düşer, bir dosta ihtiyaç duyarsan, olur da ağlayacak bir omuz istersen, beni nerede bulacağını biliyorsun. Hayatı bir yerlerinden yakalayıp, yürümeye başlayacağım. Yeniden bir dünya kuracağım. Ancak her akşam sofraya iki tabak koyacağım. Olur da dönmek istersen, kalbimin ve yuvamın kapısı hep açık olacak
    Hoşça kal gözbebeğim….

2. ßeßi$iM

ßeßi$iM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İçimde birikmiş kırgınlıklarımla, sana olan aşkımı cebime koydum, artık gidiyoruMm....

3. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

Eskiden güldüğüm o filmlerin ne kadar gerçek olduğunu şimdi anlıyorum.
    harika bir yazı.emeğine sağlık..

Bir Ayrılık Mektubu… konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Sonraki Ayrılık

Bir Sonraki Ayrılık

Bir Sonraki Ayrılık Birer birer gittiler yaşamımdan. Herbiri ayrı bir yaraydı , her biri ayrı bir yaşanmışlık, güzel ve çirkindiler, umutları, umutsuzlukları vardı, sevdaları vardı, en önemlisi insandılar , insan olmayı ve insanları seviyorlardı. Ben onları öylece seviyordum. Yanımdalarken kırıyordum onları, bazen küçük düşürüyordum , kendimi yükseltiyordum. Oysa paylaşılmışlıkların en...
  2. bir çiftin ayrılık mektubu...

bir çiftin ayrılık mektubu...

erkeğe ayrılık mektubu evli erkeğe mektup senelik evliliğimizde sana iyi bir eş olmaya çalıştım ve zannedersem de oldum, ama hiçbir zaman senden bunun karşılığını görmedim. Hele şu son iki hafta benim için bir cehennemden farksızdı. Bugün Patronun beni arayıp senin bugün işten ayrıldığını söylediğinde bu artık bardağı taşıran son damla olmuştu. geçen hafta eve geldiğinde, ne...
  3. Bir Çiftin Ayrılık Mektupları..

Bir Çiftin Ayrılık Mektupları..

Sevgili eşime, 7 senelik evliliğimizde sana iyi bir eş olmaya çalıştım ve zannedersem de oldum, ama hiçbir zaman senden bunun karşılığını görmedim. Hele şu son iki hafta benim için bir cehennemden farksızdı. Bugün Patronun beni arayıp senin bugün işten ayrıldığını söylediğinde bu artık bardağı taşıran son damla olmuştu. geçen hafta eve geldiğinde, ne saçlarımdaki değişikliğin ne de...
  4. Sevgiliye ayrılık mektubu...

Sevgiliye ayrılık mektubu...

ayrılık mektupları ayrılık mektubu mektubu örnekleri sevgiliye sevgiliye mektupları ayrılık mektubu örnekleri, ayrılık mektubu sevgiliye, ayrılık mektubu nasıl yazılır, Sevgilinizden ayrılacağınızda son bir defa onu ne kadar sevdiğinizi göstermek amaçlı mektup yazmak istiyorsanız sizlere güzel bir mektup örneğini sunuyorum... Bu mektuba bakarak benzerini yazabilirsiniz. Bir tanem;...
  5. Bir ayrılığın ilk günü

Bir ayrılığın ilk günü

Melekler bazen istemeden severek canımız acıyarak ayrıldıklarımız olur onlar için bu şiiri paylaşmak istedim Canım sevgilim bugün ayrılığımızın ilk günü Yürüyen, kocaman, açık bir yarayım şimdi Rüzgar değdikçe sızlıyor kanıyor her yanım Nasıl ölesim var anlatamam ama Senden başka birşeyle öldüremiyorum kendimi Bundan bir yıl önce Taksimde o muhallebicide Yine susarak başlamıştık herşeye...

Sayfayı Paylaş