gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Bir bardak kolanın dakika dakika zararları...

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

Bir bardak kolanın dakika dakika zararları.. Kolayı çoğumuz düşünmeden tüketiyoruz Peki, kola içtikten sonra vücudumuzda ne gibi değişiklikler olur? [​IMG]
    (Prof Dr Ayşe Akın)

İlk 10 dakika:
    10 çay kaşığı şeker vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker
    miktarının tamamı kadar) Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller

20 dakika:
    Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insulin patlamasına neden olur Karaciğeriniz vücudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir Bu sadece bir kaç dakika içinde olur
    40 dakika:
    Kafein emilimi tamamlanır Göz Bebekleriniz büyür, kan basıncınız
    yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar
    Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur

45 dakika:
    Beyninizde dopamin salgısı artarBu tıpkı eroinin vücuta yaptığı tepkimelere benzer
    60 dakika:
    Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı) Bu da
    vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinko'nun da beraberce dışarı atılması demek

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz Vücudunuzda kola ile aldığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için susuzluğunuzu tekrar hissedeceksiniz Şeker ihtiyacını takiben, kafein isteği de başlayacak (sigaradaki gibi)

2. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

çok şükür aylardır içmiyorum,bıraktım kolayı diyorum da gülüyolar valla,meğer ne güsel etmişim:D:D:D:D tşkler paylaşım için canum...

3. AuSSie-AnGeL

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Canım bende okadar zararını bildiğim halde bırakamıyorum.. Bağımlılık yapmış bende... sen sakın başkalarına bakmaa en iyi kararı sen almısssın... Tebrik ediyorum seni keşke bende bırakabilsemm.. Ne zaman bıraktım desem sadece 2 gun dayana biliyorum sonraaa tekrar içiyorum...

4. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Ben de uzun zamandan beri hiç içmiyorum Angel'ım. Aslında bırakmak çok zor değil. Almayın yeter. :D

Emeğine sağlık...

5. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım almadın mı içmezsin dimi ben pek sevmem ama benim koçiş illa içmesi lazım

6. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Ben icmiyorum arkadaslarda,cok komik ki dedem bunun bagimlisi oldu,birakamiyor bir turlu,bu yastan sonra yazik adama.

7. AuSSie-AnGeL

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    ay harbi dedeeye yazık... birde yılarca içmeyip yeni içmeye başladıysaa... off off bırakamıyorum birara eve almadık o zamanda misafilikteee içtik ordada içinceee evedee aldık...ah bir bırakkaabilsem.. Sabah sabah olsa gene içerim...

Bir bardak kolanın dakika dakika zararları... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dakika

dakika

Rüyasında dakikaları sayan kimse istediği şeye tam zamanında kavuşur. Ama özellikle bir sayı çıkmış ise ona göre de yorumlanır.
  2. Ceza Bir Dakika

Ceza Bir Dakika

[Mista Brown] Yo yo my name is Mista Brown. I'm here to rap music in İstanbul's One Second section. The ilness rap posse keep in the real. Hiphop music forever. [Sahtiyan] Yo ramak kaldı derken akan kankanı oturt sandalyeye tanı bir dakikada seni mi görcem damarlarında endam gözünü açtığın anda popoladı bahtı sabah kaldı kaba koyucu namüsait rapi boğazında düğümlenen bir dakkada. Danışıklı...
  3. Hayatımızdan bir dakika...

Hayatımızdan bir dakika...

BİR DAKİKAYI EN İYİ ŞEKİLDE NASIL DEĞERLENDİRİRİM 1- 1 dakikada 5 defa Fatiha suresini seri bir şekilde okuyabilirsin.Fatiha suresini bir defa okumak 1400 sevaptır.5 defa okununca bir dakikada 7000 sevap elde edebilirsin. 2- 1 dakikada on defa ihlas suresini okuyabilirsin 10defa ihlas suresi 3 kuran hatmine bedel sevap kazandırır.Hergün bir dakikanı ihlas suresine ayarsan ayda 300...
  4. Bir Bardak Kolanın Vücudumuza Zararları

Bir Bardak Kolanın Vücudumuza Zararları

bir bardak kolanın zararları bardak çekmenin zararları Her nekadar uzmanlar asitli içecekleri içmemizin vücudumuza zararlı olduğunu söylesede kola içmekten vazgeçemiyoruz...Ama şimdi bir bardak kolanın vücudumuza bir saat içinde ne kadar zarar verdiğini okursak içmekten vazgeçebiliriz :tik: İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bir bardak kolanın 60 dakikada vücuda verdiği...
  5. bir dakika bakarmısınız?

bir dakika bakarmısınız?

arkadaşlar öncelikle merhaba.uzun zamandır giremiyordum.size hem birşey soracağım,hemde birşey söyleyeceğim.önce sorumu sorayım.sırasıyla kasım ayından başlayarak adet tarihlerim .. 16-13-10 ve en son 5 şubatta adet oldum.buna göre en geç 3 ünde olmam gerekirdi diye düşünüyorum. adetim 6 gün geçti.sol kasığım daha fazla olmak üzere göğüslerime bıçak saplanır gibi oluyor.bacaklarım ve belim...

Sayfayı Paylaş