gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Bir Bardak Kolanın Vücudumuza Zararları

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

bir bardak kolanın zararları bardak çekmenin zararları Her nekadar uzmanlar asitli içecekleri içmemizin vücudumuza zararlı olduğunu söylesede kola içmekten vazgeçemiyoruz...Ama şimdi bir bardak kolanın vücudumuza bir saat içinde ne kadar zarar verdiğini okursak içmekten vazgeçebiliriz :tik:

İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bir bardak kolanın 60 dakikada vücuda verdiği zararı sekiz başlık altında şöyle özetliyor:
    1. İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan 'fosforik asiddir'.
    2. İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir. Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.
    3. 40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.
    4. 45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir.)
    5. 60 dakika içinde: Ani açlık hissi oluşur.
    6. Tekrar kolaya ve tatlılara saldırırsınız.
    7. Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde leptin ve insülin direnci gelişir.
    8. Şişmanlık hastalığını başlatmıştır ve bütün dejeneratif hastalıkların nedenidir.

alıntı

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bu haberi aile breylerimin hepsinin okumasını sağlayacam . Çünkü ben hariç hepsi kolakolik. İçmeseler krize giriyorlar. Bu haberi okutimde en azından rahat içmesinler :D:D
    Paylaşım için tşkler pasim :)

3. yarennnnnnn

yarennnnnnn Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hamile kalmadan önce her gün içiyordum ama şimdi ağzıma sürmüyorum diyebilirim:eek:lmadı:

4. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    bizim evdekiler de öle özellikle abim ve kız kardeşim hergün 2,5 litre kola yı bitiriyolar onlar yüzünden arada bende içiyorum :D artık içmemeye çalışıcam tabi bu yazı onlara da okiycam pasim ellerine sağlık

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    cola ben seniii varyaaa :mad:

Bir Bardak Kolanın Vücudumuza Zararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kolanın  zararları  OKUYUN

Kolanın zararları OKUYUN

hamilelikte kolanın zararları hamilelikte kolanin zararlari gebelikte kolanın zararları Kola içTikten sonra bir saatte olanlar"" İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller. 20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme...
  2. Bir bardak kolanın dakika dakika zararları...

Bir bardak kolanın dakika dakika zararları...

Bir bardak kolanın dakika dakika zararları.. Kolayı çoğumuz düşünmeden tüketiyoruz Peki, kola içtikten sonra vücudumuzda ne gibi değişiklikler olur? (Prof Dr Ayşe Akın) İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar) Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller 20 dakika: Kan...
  3. Kolanın içinde ki fosforun inanılmaz zararı

Kolanın içinde ki fosforun inanılmaz zararı

fosfor zararları fosforun zararları fosfor resmi Kola içmeyen yoktur adım gibi eminim.Şahsen bende bol bir miktarda tüketiyorum hatta tüketiyor-dum....Kola ile ilgili o kadar çok yazı okudum ki beni inanılmaz derece de etkiledi.Bu etkiler sayesinde artık kola içmiyorum.Meyve suları tercih ediyorum.İyi de yapıyorum.Bence sizde bir an önce kola sevdanızdan vazgeçin. Çünkü;kolanın içinde bulunan...
  4. Kolanın zararları neler ?

Kolanın zararları neler ?

Kızlar istemeden de olsa çok fazla kola içiyorum ve zararları nelerdir öğrenmek istiyorum, belki okuyunca bırakabilirim bu kadar içmeyi :S
  5. Kolanın Faydalarına Bir Bakın!!

Kolanın Faydalarına Bir Bakın!!

kolanın faydaları, kolanın yararları, kola ne işe yarar Sevgili melekler, kolann zararlarını artık bilmeyen yoktur herhalde. İnsanın içtikçe içesi gelen, içtikçe insanı kendisine bağlayan kolanın faydaları da varmış meğer. Ama nelere faydası varmış, okuyun bakın, gözlerinize inanamayacaksınız!! * İçeriği çok basit olan kolanın ilginç bir şekilde çimlere iyi geldiği söyleniyor....

Sayfayı Paylaş