gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Bir Bebeğin Yarım kalmış Günlüğü

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Bir Bebeğin Yarım Kalmış Günlüğünden.... 5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor.

Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi hissedebiliyorum. Bir . kız olacağım ve baharda çiçekleri seveceğim.

19 Ekim: Biraz büyüdüm. Kımıldamam mümkün değil. Annem henüz farkında değil ama onun kanı yla besleniyorum. Kalbini dolaşıp gelen sımsıcak kan bana geliyor. Beni sevecek bir kalbin kıpırtılarını şimdiden hissediyorum. Annem beni çok sevecek. Annem için güzel bir sürpriz olacağım.

23 Ekim: Hiç göremediğim bir el ağzımı biçimlendirmeye başladı. Dudaklarımda onun dokunuşunu hissediyorum. Bu "el"in dokunduğu yerler dudağım damağım oluyor. Düşünün bir yıl sonra bu elin dokunduğu yerde tebessümler açacak, güleceğim. Dudağımdan ve dilimden sözler dökülecek. Herhalde önce "Anne!" diyeceğim. Anne duyuyor musun beni? Seninle konuşacağım. Sana güleceğim. Kimilerine göre hâlâ daha var değilmişim… Nasıl olur? Varım ve gülücükler sunacak dudaklarım da olmak üzere ya… Hem sonra bir ekmek kırıntısı ne kadar küçük olursa olsun yine ekmektir. Öyle değil mi anneciğim? Ah bir konuşabilsem!

27 Ekim: Bugün pek mutluyum. İçimde tatlı bir kıpırtı başladı. Artık bir kalbim var. Kalbim atmaya başladı. Hayatım boyunca böyle atıp duracak. Sevgilerle dolduracağım kalbimi. Tıpkı anneminki gibi... Annem bedeninde iki kalbin birden atmaya başladığını bilseydi ne kadar sevinirdi! Duyuyor musun anne?

2 Kasım: Her gün biraz daha büyüyorum. Kollarım ve bacaklarım da biçimlenmeye başladı. Hele bir büyüsün kollarım . bak nasıl kucaklayacağım seni anneciğim. Şu ayaklarım da tamamlansın da, beraber çiçekli bahçemizde yürürüz. Belki birlikte okula gideriz.

12 Kasım: Ah evet… Bunlar, bunlar ne kadar sevimli ve küçük şeyler. Aman Allahım parmaklarım da çıkmaya başladı. Bunlarla çiçek toplayacağım, annemin elini tutacağım, kalem tutacağım. Belki de güzel . bir şiir yazacağım. Anneciğim, orada mısın? Ellerimi ellerinin arasına koymak için sabırsızlanıyorum.

20 Kasım: Oh, nihayet.. Annem doktora gitti. Burada olduğumu öğrendi.. Yaşasın! Doktor teyze özel bir cihazla gördü beni. Ultrason diyorlarmış. Resmimi bile çekti. Sevinmiyor musun anneciğim? Seneye kalmaz kollarının arasında olacağım…

25 . Kasım: Artık babam da burada olduğumu biliyor. Fakat henüz kız olduğumun farkında değiller. Onlara sürpriz yapacağım..

10 Aralık: Bugün yüzüm tamamlandı. Artık iki güzel gözüm, bir küçük burnum, dudaklarım ve yanağım var… Anneme benziyorum galiba…

13 Aralık: Artık çevreme bakabiliyorum. Etrafım çok karanlık ama olsun. Yine de mutluyum. Yaşıyorum ve varım. Kısa bir süre sonra gün ışığını görebileceğim, renkleri ve çiçekleri tanıyacağım. Rüyamda gördüm. Dünyada gökkuşağı diye bir şey varmış.. Onu çok merak ediyorum.. Anneciğim, babacığım sizin yüzünüzü de göreceğim. Tanışacağız…. Mutlu olacağız. Gülüşeceğiz..

24 Aralık: Kulaklarım daha iyi duyuyor artık. Anneciğim, senin kalbinin seslerini duyuyorum. Benim kalbimin atışlarını da sen duyabiliyor musun? Hatta sesini bile tanıyabiliyorum. Sesin ne kadar tatlı… Hiç duymadığım bir şey bu… Güzel ve sağlıklı bir kız olacağım. Kollarında uyuyacağım, yüzüne bakacağım, o tatlı sesini dinleyeceğim. Benim için ninni de söyleyecek misin anneciğim? Sen de beni özlüyorsundur mutlaka… Beni koklayacaksın.. Çok seveceksin, değil mi?

28 Aralık: Anne burada bir şeyler oluyor. Doktor abla neden mutsuz bakıyor böyle... Sen acı çekiyor gibisin. Kalp seslerin değişti... Sustun. Benimle niye konuşmuyorsun anne? Anne… Anne… Anneciğim… Yüzümde soğuk bir şey hissediyorum. Anne, yüzümü parçalıyorlar... Anne bir şeyler yap… Anne… Kolumu çekiyorlar anne… Canım yanıyor anne... Anne… Ayaklarımı parçalıyor bu şey anne... Beni sana bağlayan damarı kopardılar anne… Anne kalbimi parçalıyorlar… Anneciğim… Anne… Anne… An… :cry::cry:

Ah! Kürtajınız ta-mamlandı hanımefendi. Geçmiş olsun

Son düzenleme: 23 Eylül 2009
  2. Monera

Monera Forum Okuru

Ce: Bir Bebeğin Yarım kalmış Günlüğü
    Ayy çok etkileyici=(saol..

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

okurken çok kötü oldum...
    ellerine sağlık canım

4. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

kürtaj adı bile ne feci yaaaa. nolur en baştan önlem alsalar.....

5. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    çok acı birşey ya bende okurken çok etkilendim gerçekten hele son bölüm çok fena oldum
    emeğine sağlık canım paylaşım için saol

6. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

KÜRTAJ adı bile korkunç cinayet resmen çok etkilendim paylaşımın için sağol

7. seda_emir

seda_emir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bir Bebeğin Yarım kalmış Günlüğü
    çok kötü oldum okuken emegine saglık ben ilk çocugumu elimde olmadan düşürmüştüm oda bir kızmış öğrendim sonra o yüzden bu yazı beni çok kötü yaptı

8. seyma01

seyma01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sonu mahvetti beni ya.tşkler
    keşke dikkatli olusa da böyle olmasa

9. deniz_25710

deniz_25710 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

bu yazıyı kaçıncı okuyuşum hatırlamıyorum artık...ama her seferinde kötü oluyorum.. berbat bir durum yaa:(

10. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

yaaa ben çok ağladım yaaaaaa offf offfff

11. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Allah kimseye yaşatmasın

12. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Bebekleriniz olmadan önlem alın. Kıymayın onlara:(

13. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    :uhu:çok hüzünlü bir hikaye her okuduğumda etkileniyorum...

14. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Cok kotu oluyor insan okuyunca.

15. perize

perize Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    çok kötü oldum ya..

Bir Bebeğin Yarım kalmış Günlüğü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. :(bİr bebeĞİn yarim kalan gÜnlÜĞÜ

:(bİr bebeĞİn yarim kalan gÜnlÜĞÜ

5 Ekim: Bugün var edildim buradayim varim,Mühis bir duygu bu varoldugumu henüz annem ve babam bilmiyor. Bir Elma cekirdeginden bile kücügüm ama nede olsa ben benim varim ya bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz,yüzüm yok ama varligimi ve benligimi hissedebiliyorum.Bir kiz olacagim ve baharda cicekleri sevecegim. 19 Ekim: Biraz büyüdüm kimildamam mümkün degil.Annem henüz farkinda...
  2. bir bebeğin yarım kalmış gnlüğünden....:(

bir bebeğin yarım kalmış gnlüğünden....:(

5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor. Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz yüzüm yok ama varlığımı ve benliğimi hissedebiliyorum. Bir kız olacağım ve baharda çiçekleri seveceğim. 19 Ekim: Biraz büyüdüm. Kımıldamam mümkün değil. Annem...
  3. Bir günlük bebeği öldürdüler

Bir günlük bebeği öldürdüler

Konya’da 4 çocuk babası evli bir kişinin, tarlasında işçi olarak çalışan genç kadınla yasak ilişkisi sonucu 4 ay önce dünyaya gelen bebeği, olayın duyulmaması için doğduğu gün boğduğu iddia edildi. Geçen yıl 13 Ekimde Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesinde doğum yapan Hacer K’nin (24) kan uyuşmazlığı bulunan bebeğini kontrol için verilen tarihte hastaneye getirmemesi üzerine Konya...
  4. Bir bebeğin günlüğü :)

Bir bebeğin günlüğü :)

*1. gün * Böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum. Ohaa... hortumumu bile kesmişler! meme diye, süt diye birşey varmış. nerden nasıl bulunur bu ya? Hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni. *2. gün * Meme buldum ama bundan süt gelmiyor, emiyorum allah emiyorum, tık yok, süt başka yerde mi? Neyse biraz daha emdim geldi, fazla abanınca meme sahibi kişilik bağırdı, ne bağrıyosun...
  5. Bir bebeğin günlüğü

Bir bebeğin günlüğü

BEBEĞİN GÜNLÜĞÜ.... ‎5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu ......henüz annem ve babam bilmiyor. Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi hissedebiliyorum. Bir kız olacağım ve baharda çiçekl...eri seveceğim. 19 Ekim: Biraz büyüdüm....

Sayfayı Paylaş