gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bir böbreğin diğerinden küçük olması

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

bunun sakıncası nedir verdiği sorunlar nelerdir neler yapılması gerekir?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Bir böbreğin küçük olması eğer fonksiyon görüyor yani çalışıyorsa önemli değildir. Kaldı ki diğer böbrek eğer sağlamsa zaten bedenin tüm gereksinimini görebilir. Bu konuda sıkıntınız varsa bir nefroloğa görünmenizi tavsiye ederiz :)

bir böbreğin diğerinden küçük olması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Böbrek,Böbrek Taşı, ve ilgili diğer konular

Böbrek,Böbrek Taşı, ve ilgili diğer konular

Böbrekler Yapısı ve işlevi İnsanda bir çift böbrek, omurganın her iki yanında yer alır ve yaklaşık alt kaburgaların hizasında bulunur. Her böbrek insan boyuna doğru orantılı olarak ortalama 9-12 cm uzunluğunda, 4-6 cm eninde ve 3 - 5 cm kalınlığındadır. İki böbreğin toplam ağırlığı yaklaşık 300 gramdır. Böbreklerin hemen üzerinde böbrek üstü bezleri bulunur. Böbrek üstü bezleri,...
  2. küçük bir merhaba

küçük bir merhaba

:) merhaba arkadaşlar aranıza yenı katıldım bu site ile ilgili bilgilerınızı benımle paylaşırsanız sevınırım ev hanımıyım izlmirlıyım
  3. küçük bir ask hikayesi

küçük bir ask hikayesi

İlk görüşte aşk başladı Birbirlerine İyice Alıştılar Bazen Kavga Ettiler Ama Ne Olursa Olsun birbirlerini Sevdiler Veeeeee Mutlu Son :laugh::laugh:
  4. Çocuğumun bir böbreği diğerinden büyük yardım lütfen

Çocuğumun bir böbreği diğerinden büyük yardım lütfen

hocam benim oğlum 14 yasında ve bir böbregi 12 diğeri ise 9 cm dir ama her ikiside normal bir sıkıntı olurmu cevaplarsanız çoook sevinirim;)
  5. Böbrekte protein kaçağı olması

Böbrekte protein kaçağı olması

Böbrek hastalıkları arasında az görülen rahatsızlıklardan biridir , böbrekte protein kaçağı.Genellikle çocuklarda görülen bu rahatsızlık çocukların gelişimini etkiliyebiliyor.Böbrekte protein kaçağı doğuştan da olabiliyor.Böbrekta protein kaçağı ile ilgili detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi ; Böbreklere zarar veren alışkanlıklar nelerdir? Adlı konumuzu incelemenizi...

Sayfayı Paylaş