gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Bir çiçeğe tutundum düşerken

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

ÇöZ ARTıK DüĞMeLeRiNi YüReĞiNiN GöRüNSüN SeVDaM [​IMG][​IMG][​IMG]

ORDAYIM HALA
    &guot;Bir çiçeğe tutundum düşerken,ordayım halaDursam ölürüm, paramparça olur dünya
    Bir bulutun peşine takılıp gittiğimiz yerOkyanus diyelim istersen,
    yada sen söyle…
    Batık bir gemiydim, orda seni bekliyorum Upuzun bir sessizliğim fırtınalar koparken
    Bir çiçeğe tutundum düşerken,ordayım halaDursam ölürüm, paramparça olur dünya…
    Kirpiklerime düşüyorsun bir çiy damlası olarakYumuyorum gözlerimi,
    göz kapaklarımın içindesin.Bir aşk borana tutuluyor bir daha, ilk dönemeçte
    Kum taneleri var ya onların birindesin…
    Bir çiçeğe tutundum düşerken, ordayım hala
    Dursam ölürüm, paramparça olur dünya.Bir bulutun peşine takılıp gittiğimiz yer
    Cennet diyelim istersen,yada sen söyle…&guot;&guot;Bir şarkı olmalı seni anlatan,Yüreğin olmalı yüreğimde bulduğum...
    Ne çok denedim seni bulmayı,Ne çokaradım seni bir bilsen... &guot;
    Belkide bırakıp gitmeliydik bu sevdayı,
    zararın neresinden dönersek kar deyip de öylece akıntıya bırakmalıydık kendimizi.
    Onca tutunacak dal bulmuşken tutunmalıydık birine.
    Sırf kadere gıcıklık olsun diye ağlamamalıydık gülünecek halimize.
    Belkide ağlamalıydık. Belki,belki de uzaklaşmalıydık bu kıyıdan,
    içimizdeki yangılardan, aşktan belkide.Ama ben bu kıyıları çok sevdim biliyor musun.
    Ben seninle deniz kabuğu toplayamamayı sevdim.Sol yanında uyanamamayı,
    başımı göğsüne koyup ağlayamamayı belkide. Ama hep sevdim işte.
    Yalansız ve riyasız sevdim. Biliyordum sende severdin beni. Sende seviyorsun beni.
    Artık gecelere mahkum kalmak istemiyorum ben.
    &guot;Bakma öyle sustuğuma
    Susmalar sığınak yerimTerkedilmiş bir bahçedeyimHüzün kokar çiçeklerim
    Sende bahçemdesin uyuyorsunVe sende ben gibi
    Hüzün kokuyorsun.Ve sende ben gibi
    Yaşamaktan korkuyorsun…
    Çöz artık düğmelerini yüreğinin görünsün sevdam…..
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Bir çiçeğe tutundum düşerken konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zara - Bir Fırtına Tuttu Bizi

Zara - Bir Fırtına Tuttu Bizi

bir fırtına tuttu bizi akor bir fırtına tuttu bizi nota zara mapushanede yata yata mapushanede notaları Bir Firtina tuttu bizi, deryaya kardi. O bizim Kavusmalarimiz a yarim, Mahsere kaldi. O bizim Kavusmalarimiz a yarim, Mahsere kaldi. Mapushanede yata yata,yanlarim cürüdü. Pencerden baka baka a yarim, ela gözler süzüldü. Pencerden baka baka a yarim, ela gözler süzüldü. Yeni Cezve yeni...
  2. Nazan Öncel - Bir Şarkı Tut

Nazan Öncel - Bir Şarkı Tut

gel benim karasızım kalbe ziyan amansızım karda kışta boranlarda bana inat havalarda gel gün geceyle barışırken zor günlere alışırken bulutlandım dağlandım tam güneşe kavuşurken biri kaldı biri gitti biri yalnızlığı seçti bu masalda burda bitti vay gönlüm vay vay gönlüm vay bir şarkı tut senin olsun bir şarkı tut benim olsun yalnızlık yalnızlıktır zor dayanıyorum bir şarkı tut senin olsun bir...
  3. Bir Kuş Tut İçinden

Bir Kuş Tut İçinden

Bir sayı tut içinden Tuttum İkiyle çarp. Onbeş ekle. Sonra ikiye böl. Tuttuğun sayıyı çıkar bu sayıdan. Yedi buçuk kalır geriye. Yedi buçuğu al, dondurmacıya git. Vişneli bir dondurma ısmarla kendine. Bir renk tut içinden. Tuttum. İçindeki resmin gökyüzünü boya tuttuğun o renkle. sonra içine doğru eğil ve boyadığın resmi izle. Bir tren tut içinden. Tuttum. Bin o trene. Tren...
  4. Boyun büktüğünde kınalı bir çiçek düşer mi acı can evine?

Boyun büktüğünde kınalı bir çiçek düşer mi acı can evine?

Işığını yitirmiş bir yıldız olsam gökyüzünde beni arar mısın? Dizlerimin üstüne yığılıp kaldığımda üzülür müsün? Kaldırır mısın tökezlenip düştüğümde? Gelip sarılır mısın boynuma? Alır mısın koynuna üşüdüğümde? Yaralarımı bağlar mısın? Oturup benimle ağlar mısın? Rengini yitirmiş bir gül olsam eline alıp koklar mısın? Okşar mısın ılık nefesinle? Bir öpücük kondurur musun...
  5. Tut gözlerimden yoksa düşerim ..

Tut gözlerimden yoksa düşerim ..

Tut gözlerimden yoksa düşerim .. Masalın camından içeri doğru sızan gözbebeklerimden bahsediyorum Dokunabilir misin kahve koyusu yalnızlığıma ? Ya da sesimin teline vurulup, çıkarabilir misin göğüs kafesimden nefesini ? Avuç içlerim sönüyor.. Eflatun yaprakların damarlarından düşüyorum masalım Bir sonbahar alışkanlığı daha sona eriyor .. Mum alevinde yitiriyorum solgun benizli...

Sayfayı Paylaş