gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Bir çift kulak

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

"Bebeğimi görebilir miyim" dedi yeni anne. Kucağına yumuşak bir bohça verildi ve mutlu anne, bebeğinin minik yüzünü görmek için kundağı açtı ve şaşkınlıktan adeta nutku tutuldu! Anne ve bebeğini seyreden doktor hızla arkasını döndü ve camdan bakmaya başladı. Bebeğin kulakları yoktu... Muayenelerde, bebeğin duyma yetisinin etkilenmediği, sadece görünüşü bozan bir kulak yoksunluğu olduğu anlaşıldı. Aradan yıllar geçti, çocuk büyüdü ve okula başladı. Bir gün okul dönüşü eve koşarak geldi ve kendisini annesinin kollarına attı. Hıçkırıyordu.. Bu onun yaşadığı ilk büyük hayal kırıklığıydı; ağlayarak "Büyük bir çocuk bana ucube dedi.." Küçük çocuk bu kadersizliğiyle büyüdü. Arkadaşları tarafından seviliyordu ve oldukça başarılı bir öğrenciydi. Sınıf başkanı bile olabilirdi, eğer insanların arasına karışmış olsaydı. Annesi, her zaman ona "Genç insanların arasına karışmalısın" diyordu, ancak aynı zamanda yüreğinde derin bir acıma ve şefkat hissediyordu. Delikanlının babası, aile doktoru ile oğlunun sorunu ile ilgili görüştü; "Hiçbir şey yapılamaz mı?" diye sordu. Doktor "Eğer bir çift kulak bulunabilirse, organ nakli yapılabilir" dedi. Böylece genç bir adam için kulaklarını feda edecek birisi aranmaya başlandı. İki yıl geçti, bir gün babası "Hastaneye gidiyorsun oğlum, annen ve ben, sana kulaklarını verecek birini bulduk ancak unutma bu bir sır" dedi. Operasyon çok başarılı geçti ve adeta yeni bir insan yaratıldı. Yeni görünümüyle psikolojisi de düzelen genç, okulda ve sosyal hayatında büyük başarılar elde etti. Daha sonra evlendi ve diplomat oldu. Yıllar geçmişti, bir gün babasına gidip sordu: "Bilmek zorundayım, bana bu kadar iyilik yapan kişi kim? Ben o insan için hiçbir şey yapamadım..." "Bir şey yapabileceğini sanmıyorum" dedi babası, "Fakat anlaşma kesin, şu anda öğrenemezsin, henüz değil..." Bu derin sır yıllar boyunca gizlendi. Ancak bir gün açığa çıkma zamanı geldi.. Hayatının en karanlık günlerinden birinde, annesinin cenazesi başında babasıyla birlikte bekliyordu. Babası yavaşça annesinin başına eline uzattı; kızıl kahverengi saçlarını eliyle geriye doğru itti; annesinin kulakları yoktu. "Annen hiçbir zaman saçını kestirmek zorunda kalmadığı için çok mutlu oldu" diye fısıldadı babası.. "Ve hiç kimse, annenin daha az güzel olduğunu düşünmedi değil mi?" Hamiş: Gerçek güzellik fiziksel görünüşe bağlı değildir, ancak kalptedir! Gerçek mutluluk, gördüğün şeyde değil, asıl görünmeyen yerdedir... Gerçek sevgi, yapıldığı bilinen şeyde değil, yapıldığı halde bilinmeyen şeydedir!

Bir çift kulak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bulutlarda bir çift göz

Bulutlarda bir çift göz

Fotomontaj mı gerçek mi bilinmiyor... Sabah ezanı okunurken bulutlar arasında bir göz beliriyor. Bu görüntü şaşırttı! Sabah ezanı okunuyor Erzurum'da bir köyde... Ezan okunurken, kamera bulutlara doğru dönüyor ve inanılmaz bir görüntüyü kaydediyor... Bulutların arasında bir göz beliriyor... Ve o gözler sanki tepeden insanlara bakıyor. Kamera çekim yaparken köy halkı da bulutlar...
  2. bir çift ayakkabı

bir çift ayakkabı

Bu bir gelenekti gelinlik kız kulağını kapıya dayar dinlerdi,genc kız kalbini kadere dayar beklerdi. kapını pervazına dokununca sivrilimiş bir kıymık elini hafifce çizdi. bir kaç kan damlası birkti,karadı ama akmadı.küçük bir ah dedi ve sonra yuttu bu ah ı . içeride bir dünya kurulduğunu biliyordu ama bu dünya kalbinin enkazı üstüne kuruluyorsa ? gittikçe sıkıntı bastı.holde dolanıyordu....
  3. Bir çift güzel ayak

Bir çift güzel ayak

güzel ayaklı kadınlar güzel ayaklar en ayaklar en ayaklı kadın dünyanın ayakları Zarif bir açık ayakkabı içinde, güzel ayaklara sahip bir kadın gördüğümüz zaman özeniyor, hiçbir zaman onunkiler gibi ayaklara sahip olamayacağımızı düşünüyoruz. Oysa düzenli bir bakımla biz de ayaklarımızı kusursuzlaştırabiliriz. Yaz aylarında kadınların en çok dikkat etmesi gereken bölgelerin başında...
  4. Yeni evli bir çift

Yeni evli bir çift

evli çifte güzel sözler yeni evli çifte güzel sözler Bu güzel ve espirili yazıyo okuyunca gülmekten kırıldım ve duygulandım da.Ah biz kadınlar.Yokmu bizim şu yargısız infaz yapmamız.Bir tek erkeklere yapmıyoruz hem cinslerimize de yapıyoruz.İşte aşşağıda ki güzel yazı da bunun bir belgesi.Buyrun okuyun bence sizde benim gibi çok beğeneceksiniz...:):) Genç çift yeni evlerine...
  5. tipik bir evli çift

tipik bir evli çift

Memeler ADAM- Sevgilim bugunlerde cikabilecek miyiz? Hayir hazirlanman birkac yil daha surecekse bu kiyafetlerle cikmayalim. KADIN- Neden? ADAM- Moda degisecek hayatim... Ya da en azindan mevsim degisecek, yazlik kiyafetlerle usumeyelim diyorum. KADIN- Abartma. ADAM- Sen de abartma. Bir bucuk saattir portmantonun aynasinda kendimi seyrediyorum ve sıkıldım. KADIN- Bir de benim durumumu...

Sayfayı Paylaş