gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Bir çift Turna İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

turnalar ilahisi bir çift turna gördüm kabe yolunda ilahisi uçun turnalar bir çift turna gördüm ilahi sözleri kabe yolunda sözleri bir çift turna gördüm kabe yolunda seversen mevlayı kalma yolarda
    bizi bekleyen var kabe yolunda
    muhammede dogru uçun turnalar
    akar aşıkların gözünün yaşı
    ah etikçe eritir dagları taşı dag ile taşı
    kudusu şerifte mualla taşı
    orayı ziyaret edin turnalar
    peygambere selam sunun turnalar

Bir çift Turna İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Turna

Turna

Bu kuşu görmek güçsüz, zayıf bir adama; toplu hareket etmeyi ve şirket kurmayı sevin kavme, bu kuşu almak kötü ahlaklı insanlarla dostluk kurmaya, usaklara yolculuk yapmaya yahut gurbetten dönmeye, Yerlşim alanlarında çok turna görmek şiddetli kışa, Bu kkuşun eti ve tüyü yoksul için mala delalet eder.Rüyada turna görmek, kuvvetsiz fakir bir adamdir. Rüyada bir tuma aldigini gören kimse kötü...
  2. Zülfü Livaneli - Bir Çift Turna

Zülfü Livaneli - Bir Çift Turna

Bir çift turna geldi Kars illerinden Öter garip garip bizim ellerde Evrilir çevrilir de göle konmaya Korkar ki avcı var göllerde Sakın ey sevdiğim Urum kışıdır Yağmur yağar cıgaların üşüdü Konup göçmek erenlerin işidir Konup göç ki söylenesin dillerde Eşinden mi ayrıldın nedir firkatin Çık yıldız dağına bir semah tutun Orda Pir Sultan var ervah-ı zatın O seni geçirir coşkun...
  3. Yavuz Bingöl - Bir Çift Turna

Yavuz Bingöl - Bir Çift Turna

Bir çift turna gördüm durur dallarda Seversen mevlayı kalma yollarda Sizi bekleyen var bizim ellerde Bizim elde doğru gidin turnalar Turnam dertli öttün Derdimi deştin El vurdun yaremin başını aştın Eşinden mi ayrıldın yolun mu şaştın Doğru bir katere gidin turnalar Fazla gitmem bizim bizim ile varınca Selam söylen eşe dosta sorunca Sağ selamet menzile varınca Benden yare selam edin turnalar
  4. Murat Kekilli - Bir Çift Turna

Murat Kekilli - Bir Çift Turna

Bir çift turna gördüm durur dallarda Seversen mevlayı kalma yollarda Sizi bekleyen var bizim ellerde Bizim ele doğru gidin turnalar Turnam deli öttün derdimi deştin El vurdum yaremin başını açtın Eşinden mi ayrıldın yolun mu şaştın Doğru bizim hale gidin turnalar __________________
  5. Turnalar İlahisi

Turnalar İlahisi

turnalar ilahisi bir çift turna gördüm kabe yolunda seversen mevlayı kalma yolarda bizi bekleyen var kabe yolunda muhammede dogru uçun turnalar akar aşıkların gözünün yaşı ah etikçe eritir dagları taşı dag ile taşı kudusu şerifte mualla taşı orayı ziyaret edin turnalar peygambere selam sunun turnalar

Sayfayı Paylaş