Bir degişiklik yapacagım...

CaRiZmA

Vip Melek
Üye
Ve ben sana aşık olacagım....
Biliyorum;ama elimde degil söylememek...Bir gerceklik vaat etmesede "merhaba" deyişin...
Yüzüme bakmadan konuşabilsende elimde degil işte...Bende bakamıyorum senin yüzüne...
Seni "elsiz" ezberliyorum !Belki hiç dokunamayacaksın bana...
Bir gülün yapragına dokunur gibi dokunacagım ben...Sana degil;yine bir gülün yapragına...
Seni "dilsiz" tanıyorum !..Seni ne zaman düşünsem susuveriyorsan kulaklarımda...Senden özge düş, hayal yok !..Sen duvarlarımda alışılmış bir yalnızlıksın...Konuşamıyoruz "merhaba" dan başka kelime..."Nasılsın" lar zoraki cıkıyor dudaklarımızdan...Duymuyoruz !.. Eminim...
Seni; "kör" bilmekte işime gelirdi belki...Bir cam yansımasında yada yagmurlu bir yalnızlıgında yolculugunun, dısarıyı izlemedigini varsaymak..
Anlamsız bir bakışa, belki birazda siyaha bürünmesi gözlerinin...
Kendimi "hissiz"ligine inandırıyorum...Su yazdıkların var ya; olmasa onlar?!! Tüm noktalı virgüllerimle birlikte ben sana aşık olacagım...
Şiirler umrumda degil !..Şarkılar... Hepsinin bogazını sıkacagım...Duydugum her güzel melodiye susacagım artık; Çünkü ben, sana aşık olacagım...
Seni ilk okudugum şiirde oldugu gibi... Seni ilk gördüğüm resimde oldugum gibi...Seni ilk tanıdıgım günde oldugum gibi...
Ve dün,ve bugün oldugum gibi...Yarında ben,sana aşık olacagım...
Aynı kaldırımlarda üşümüş olabiliriz bir ihtimal,bu sebepten seviyorum artık onları...Belki aynı rakıyı yudumladık...Aynı yagmura tutulduk...Aynı anda bakmışız ki ayısıgına...Ben sana aşık olacagım...
"Sus" diyecek gözlerin bana...Biliyorsun,bir daha bakamayacagım onlara... "Sus" diyeceksin duyamayacagım sesini de... Beni reddedişini bile cok gördüm kendime.Bir hayal şiiri yaratacagım ve onun içinde ben, sana aşık olacagım."Sus" diyemeyecek yazdıkların bana...Bende "Sus" olamayacagım yazdıklarında !...Seni yazacagım; çünkü artık "varsam varım"...Çünkü, ben sana aşık olacagım...
İçimde senden başka bir sen var artık ve ben onu sozsuza kadar yaşatacagım...Bir hayal kenti yaratacagım ve onun içinde ben, sana aşık olacagım...
Yaşlı degil aptalım !..Hal bilmem,mazaret bilmem şimdi..."ama" diye başladıgın hiç bir cümle ilgilendirmiyor beni...Yirmi yaşımın heyecanına kapılacagım...
Ve ben...
Sen bilmedigin için beni, gönlünle yazacaksın şiirlerini...Senin yazdıgını okurken ben o şiirde de bir başka "ben" yaratacagım...Böylelikle sende "beni" anlatacaksın...En çözülmez açmazlarda hazırlandım sana...
Ve ben (bilmiyorsan söyleyeyim)
Sana Aşık Olacagım.

alinti

Geri