gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Bir devrimin eskimiş yüzüyüm

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

bir devrimin eskimiş yüzüyüm . .
    Unutulmuş yaralarıma tuzdur adın..
    Kavgadır kalbimin gözündeki fer....
    Bir devrimin eskimiş yüzüyüm... Derinimde puslu ihtilaller yanmış süt kokulu sabahların eşiğinde bekleyen gece!

Bana göz kırpıyor kalabalık yalnızlığım şimdi arsızca... Fütursuzca...
    Kimi nerde arayacağımı sordum mavi gözlü hüzne...
    Dedi “geç! aşkı geç!...”
    Geçemedim....

Yedi geceyi geçtim, yedi güvercin vurdum, yedi yıldız biçtim, yedi nehir içtim, yedi dağ ezdim, yedi yemin verdim, yedi gül derdim ve yedi kez titredim bakışlarının sırtında.
    Bir eren geçiverdi içimden o vakit. Dedim “kimi, nerde arayayım?!”
    Dedi “vur! aşkı vur!..”
    Vuramadım..

Bir tutam hayat buldum...Kokmuştu, çekilmişti bütün suları. Unutulmuştu bütün sözler ve sanki görmek için kapanmıştı gözlerin ayağına ölüm. Ölüm kör müydü?
    Bir cebinde birikmiş kan buldum kullanılmış hayatın. Alıp bağrıma bastım. Sonra biraz daha yokladım ve bir and buldum sol dikişte. Dedim "kimi, nerde arayayım?!"
    Dedi “sök! aşkı sök!..”
    Sökemedim..

Bir şiir yazdım kalbine. İçinde kalbin hiç geçmedi. Bir çığlık çığırdım utancın yüzüne.Karanlık çatladı. Kalbin ıssızlığına yağmur gibi düşürdüm şimşekleri ve gözlerime çark ettim karabasanları. Bir elimi sana verdim ötekini aramadım bile. Bir yangın geçiverdi yamacımdan. Dedim “ kimi, nerde arayayım?!..”
    Dedi “ kır! aşkı kır!..”
    Kıramadım...

Eşkiya bir kahır biçti ömrümü sonrasında canhıraş kavgalar..Küskün ölümler...Aynı yollardan geçtim.Farklı sehpalarda idam edildim
    ve unutmanın en deli yükünü taşıdım ben, sözlerinin ***** yüzünde!!!

Yalanın ve ihanetin insafsızlığı bendeydi...Benden soruldu uykusuzluğun yük olduğu gecelerin hesabı!

Aşkı geçemedim, vuramadım, sökemedim, kıramadım!!!
    Kendime kaldım... Kendimi topladım... Tuttum elimden... Bağladım gözlerimi...

“aşk!”
    Dedim attım içime seni..

Sonrası kimsenin kalbini meşgul etmeyecek kadar basit:
    İçimde bir sen aşk içinde...
    İçimde bir ben bir sen içinde
    İçimde bir biz bin hiç içinde...

Sırrın kalemine perde indirdim ve ben bir kez daha ye-nil-dim!!!

alıntı

Bir devrimin eskimiş yüzüyüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir görebilsem yüzünü

bir görebilsem yüzünü

görebilsem ilahisi
  2. Yücel Arzen & Devrim Gürenç-Bir Aşk On Şarkı  tanıtım

Yücel Arzen & Devrim Gürenç-Bir Aşk On Şarkı tanıtım

su gibi devrim devrim gürenç biyografi türenç biyografi su gibi yücel arzen uslanmam 1. İki Alyans 2. Yarim Yarim (Boşanmak İstemiyorum) 3. Dilim Varmıyor 4. Ağlama Kalbim 5. Tanıma Beni 6. Yalancı Bahar 7. Eyvallah 8. Ah 9. İstersen Dost Kalalım 10. Yıllar
  3. Bir kadının 6 yüzü

Bir kadının 6 yüzü

Kadınlar gündelik hayat içinde kılıktan kılığa giren yaşam sihirbazlarıdır. Gündüz iş kadını, akşamları iyi bir anne, ev kadını ve hatta aşçı. Geceleri ise iyi bir eş… Özünde sağlam bir karaktere ve belli kişilik özelliklerine sahip olsak da kabul edin, zaman zaman bulunduğumuz ortama ya da birlikte olduğumuz kişilere göre kabuk değiştirmeyi çok iyi biliriz. Aşırı gelişmiş sezgiler sayesinde...
  4. Her Sevda Bir Veda Dizisi "Turgut" Karakteri Devrim Evin Kimdir?

Her Sevda Bir Veda Dizisi "Turgut" Karakteri Devrim Evin Kimdir?

her sevda bir veda turgut kimdir, devrim evin, her sevda bir veda devrim evin Sevgili melekler, Her Sevda Bir Veda dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan oyuncu Devrim Evin'i Fatih Sultan Mehmet'i canlandırdığı Fatih adlı sinema filminden hatırlıyoruz. Bu yazımızda sizlere Evin'in hayatı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.... Devrim Evin, (d. 11 Aralık 1978, Gölbaşı, Adıyaman),...

Sayfayı Paylaş