gebe
  1. sheker_shey

sheker_shey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.367
    Ödül Puanları:
    1.230

Bir eşi olmalı insanın...(kocişime)

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında sheker_shey tarafından paylaşıldı.

Insanın bir eşi olmalı... Bir Eşi Olmalı İnsanın..

İnsanın eşi olmalı, bakarken yüreğinin kabardığı, gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı...aşık olduğu bir eşi olmalı!

Sabah gözlerini açtığında, yanında olduğunu görüp, şükürler etmeli Yaradana. Koklamalı saçlarını. Uyuyan eşine şefkatle bakıp, usulca dokunmalı yüzüne, varlığını hissedebilmek için.

Parmakları titremeli, incitirim korku...suyla. Sürekli çağlayan bir pınar olmalı gönlü...kramplar girmeli midesine, onsuzluk aklına geldikçe!

Rüzgar onun kokusunu getirmeli, yağmur onun sesini. Elleri yanmalı ellerini tutabilmek için. Akşam onu görecek diye, pırpır etmeli yüreği. Kelebekler gibi olmalı insanın kalbi. Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan.

Bir eşi olmalı insanın!!!

Sabah yolcularken işine, içi acımalı, daha yollarken özlemeye başlamalı. Seni şimdiden özledim!!!

Eve dönerken eşi. beklemek asırlar gibi uzun gelmeli. Gelişi ile sonsuz bir nur dolmalı içine.

Yüzüne baktığında, konuşmadan anlamalı derdini, tasasını, öfkesini, sevincini, coşkusunu...vs. Güven duymalı, herşeyiyle. Başını göğsüne koyup, huzurla uyuyabilmeli, tüm düşüncelerinden arınmış olarak. Babası, abisi, arkadaşı, dostu, sırdaşı, anası, çocuğu olmalı...Şımarabilmeli yanında. Kıskanılmalı zaman zaman da...

Akşam dönüşünü beklemeli sabırsızlıkla. Gözleri yollarda kalmalı ve kapıyı çalmadan açmalı...aşkla karşılamalı, hasretle sarılmalı boynuna, özlemle koklayıp, öpmeli, yıllarca uzak kalmışcasına! Her günü bir başka güzel olmalı yaşamın, bir başka özel, bir başka soluklanmalı her anında. Verdiği hiç bir şeyin yeterli olmadığını düşünüp, kahrolmalı, daha fazla ne yapabilirim diye düşünmeli. Mutluluk saçmalı etrafına.

Bir eşi olmalı insanın!

Cennetten köşe almışcasına sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı...Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı, çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı!!!

Son düzenleme: 13 Şubat 2011
  2. sheker_shey

Beğenilen Mesajlar:
    2.367
    Ödül Puanları:
    1.230
    Yaaa hakkaten süper okurken bayıldım ve eşime hitap etmekten alamadım kendimi...Hani sevgililer günü üzeri cuk oturdu valla:):) Akşam dönüşünü beklemeli sabırsızlıkla. Gözleri yollarda kalmalı ve kapıyı çalmadan açmalı...aşkla karşılamalı, hasretle sarılmalı boynuna, özlemle koklayıp, öpmeli, yıllarca uzak kalmışcasına! Her günü bir başka güzel olmalı yaşamın, bir başka özel, bir başka soluklanmalı her anında. Verdiği hiç bir şeyin yeterli olmadığını düşünüp, kahrolmalı, daha fazla ne yapabilirim diye düşünmeli. Mutluluk saçmalı etrafına.

3. sheker_shey

Beğenilen Mesajlar:
    2.367
    Ödül Puanları:
    1.230
    Bu arada CAN YÜCEL'İN yüreğine sağlık...Teşekkür ediyorum o kadar güzel yazmış ki,duygularımı ifade etmiş adeta

4. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Çok güzelmiş gerçekten ben de bayıldım.:)

Bir eşi olmalı insanın...(kocişime) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. insanın gerçekten mükemmel bir dostu olmalı!!!

insanın gerçekten mükemmel bir dostu olmalı!!!

Hani,diyorum da,insanin gercekten mükemmel bir dostu olsa... “Ona”,söyle,içine sindire-sindire,kocaman bir sarilsa... Yüreklilikle soylediginiz...” Canim benim!..dediginiz... Telefonda bile saatlerce konuştuğunuz,sıcacık biri... Cesur,sempatik,azimli,kararlı... Arayan,soran,”Seni özlüyorum”diyen biri. Böyle bir canli ile her şeyi konuşabilir, paylaşabilirsiniz. Yanıltmaz! Anlayişla karşilar...
  2. Dostları olmalı insanın, sana vermeli soğuk bir kış gününde üzerindeki tek  gömleğini

Dostları olmalı insanın, sana vermeli soğuk bir kış gününde üzerindeki tek gömleğini

DOSTLARI OLMALI İNSANIN, AYNEN GEMİLERİN LİMANLARI GİBİ. ZAMAN ZAMAN UĞRADIĞIN,YÜKÜNÜ BOŞALTTIĞIN, DALGALAR DİNİNCEYE KADAR BEKLEDİĞİN KOYNUNDA. SONRA AÇIK DENİZLERE UĞURLAMALI SENİ, GERİ DÖNECEĞİN GÜNÜ BEKLEME UMUDUYLA, BAZEN,RÜZGARA O AÇMALI YELKENİNİ, YANAĞINA KONAN BİR ÖPÜCÜĞÜN COŞKUSUYLA, HALATLARINI ÇÖZMELİ, SENİ ÇOK AMA ÇOK ÖZLEMELİ. DOSTLARI OLMALI İNSANIN,...
  3. Bir Eşi OLmalı insanın

Bir Eşi OLmalı insanın

İnsanın eşi olmalı, bakarken yüreğinin kabardığı, gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı...aşık olduğu bir eşi olmalı! Sabah gözlerini açtığında, yanında olduğunu görüp, şükürler etmeli Yaradana. Koklamalı saçlarını. Uyuyan eşine şefkatle bakıp, usulca dokunmalı yüzüne, varlığını hissedebilmek için. Parmakları titremeli, incitirim korkusuyla. Sürekli çağlayan bir pınar olmalı gönlü...kramplar...
  4. bir eşi olmalı insanın    tamamını buldum

bir eşi olmalı insanın tamamını buldum

Bir eşi olmalı insanın,bakarken yüreğinin kabardığı... İnsanın eşi olmalı, bakarken yüreğinin kabardığı, gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı...aşık olduğu bir eşi olmalı! Sabah gözlerini açtığında, yanında olduğunu görüp, şükürler etmeli Yaradana. Koklamalı saçlarını. Uyuyan eşine şefkatle bakıp, usulca dokunmalı yüzüne, varlığını hissedebilmek için. Parmakları titremeli, incitirim...
  5. İdeal eş nasıl olmalı..?

İdeal eş nasıl olmalı..?

ideal eş ideal sevgili ideal koca ideal eş seçimi ideal hanım. Sevgili melekler ideal eş yada sevgili nasıl olmalıdır? İdeal eş yada ideal sevgili sevgisini, ilgisini ve birkaç kelimelik güzel sözünü milyon dolarlara satmaz. yaptığım bu paylaşım ideal eşinizi yada ideal sevgilinizi bulmada yardımcı olur umarım ... İdeal eş arayanlar kendilerinin ne kadar ideal olduğuna baksın. İşte birkaç...

Sayfayı Paylaş