gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Bir evlenme teklifi

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Moses Mendelssohn hiç yakışıklı bir adam değildi. Çok kısa boyunun olmasının yanı sıra, çok garip bir de kamburu vardı. Moses Mendelssohn, günün birinde Hamburg da yaşayan bir işadamını ziyarete gitti. İşadamının, Frumtje adında çok güzel bir kızı vardı. Moses, bu güzel kıza umutsuz bir aşkla tutuldu. Fakat güzel kız onun çirkin görüntüsünden ürkmüştü. O nedenle, değil onun sevgisine karşılık vermek, yüzüne bile bakmak istemiyordu.

Ayrılma zamanı geldiğinde Moses, güzel kızın üst kattaki odasına çıktı ve tüm cesaretini toplayarak onunla son kez konuşma girişiminde bulundu. Kızın güzelliği öylesine olağanüstüydü ki, bir an için onun cennetten geldiğini bile düşündü.

Fakat kızın, başını kaldırıp da yüzüne bakmamaktaki direnci, Moses i çok üzdü. Güçlükle başarabildiği konuşması sırasında çirkin aşık, bu güzel kıza bir soru sordu: "Evliliklerin kutsal bir özelliği olduğuna inanır mısınız?" dedi.

"Elbette" diyerek yanıtladı güzel kız ve gözlerini yine kaldırmayıp Moses in yüzüne yine bakmadan, kendi de ona bir soru sordu: "Peki ya siz?"dedi."Siz inanır mısınız buna?"

Moses bir an bile duraksamadı: "Evet,ben de inanırım" dedi ve ekledi: "Biliyor musunuz? Her erkek çocuğu doğduğunda Tanrı,onun evleneceği kızı belirlermiş. Benim doğumumda da,benim evleneceğim kız belirlenmiş ve bana Senin karın kambur olacak demiş.O zaman ben bir istekte bulunmuşum Tanrı dan.

Tanrım, kambur bir kadın bir trajedi olur. Lütfen onun kamburluğunu bana ver ve onu güzel bir kadın yap demişim." Moses in bu sözlerinden sonra Frumtje gözlerini yerden kaldırdı, onun gözlerinin içine baktı ve elini uzatIp, Moses in elini tuttu.Ve daha sonra da onun, sevgili eşi oldu.

Bu anlatılanlar bir "peri masalı" değil, ünlü Alman besteci Mendelssohn un büyükbabası ile büyükannesinin evlenmelerinin öyküsüdür.

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık

Bir evlenme teklifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çok Özel Bİr Evlenme Teklİfİ nasıl yaparım

Çok Özel Bİr Evlenme Teklİfİ nasıl yaparım

Çok Özel Bİr Evlenme Teklİfİ Günlerce, gecelerce hep onu düşünmüştüm. O ise beni sadece bir iş arkadaşı olarak görüyordu. Hatta bir seferinde, kız arkadaşıyla kavga etmiş ve bana cep telefonunu uzatarak, onu aramamı ve ikna etmemi rica etti. Göz yaşlarımı içime akıtarak, kıza telefon açıp barışması için ikna etmeye çalıştım. Sanki tanrı dualarımı duymuştu. Kız hiçbir şekilde barışmaya...
  2. nasıl bir evlenme teklifi aldınız?

nasıl bir evlenme teklifi aldınız?

aramızda severek yada görücü usulü evlenenler vardır... merak ediyorum öle yada böle evlendiniz? peki bu nasıl oldu paylaşmak istermisiniz? :)
  3. çok özel bir evlenme teklifi

çok özel bir evlenme teklifi

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Nasıl bir evlenme teklifi hayaliniz?

Nasıl bir evlenme teklifi hayaliniz?

evlenme teklifi nasil olmali nasil bir evlenme teklifi istersiniz evlenme teklifini nasil beklersiniz evlenme teklifi nasil olmali supriz evlenme teklifi konulari burada melekler Merhaba Melekler, Genellikle butun bayanlarin hayalidir zamani gelince yuva kurmak...Ne kadar inkar etsekte sanirim yaradilisimiz boyle :) anac olmamizdan kaynakli yuva kurma istegimiz hep vardir degilmi meleklerim?...
  5. nasıl bir evlenme teklifi almak istersiniz

nasıl bir evlenme teklifi almak istersiniz

nasıl bir evlenme teklifi beklersinizmelekler .merhaba meleklerim sevdiğiniz erkekten nasıl bir evlilik teklifi almak istersiniz beklersiniz buyrun burda paylaşalımhttp://www.meleklermekani.com/kadin-evlilik-teklifi-eder-mi.html"]

Sayfayı Paylaş