gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Bir Fincan Kahve Migrene Çok İyi Geliyor!

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

migrene ne iyi gelir, migrene iyi gelen gıdalar, migren için

Sevgili melekler, başağrısının tavan yaptığı migren hastaları için günde bir fincan kahve tüketilmesi tavsiye ediliyor. Nöroloji Uzmanı Doktor Zeynep Atacan Bingöl, migren hastalarının günlük bir fincan kahve içmesinin koruyucu özelliği olduğuna dikkat çekerek, fazla çay ve kafein, çikolata, çilek gibi içecek ve yiyeceklerden de uzak durmaları gerektiğini söyledi.

kahve.jpg

Migren hastalarının ilaç kullanımı ve koruyucu yöntemleriyle konuşan Medical Park Elazığ Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doktor Zeynep Atacan Bingöl, faydalı bilgiler verdi. Migren’in daha çok bayanlarda görünen genelde tek taraflı aşırı ağrı, bulantı ve kusmanın eşlik ettiği ışık, ses hassasiyetinin olduğu nörolojik bir hastalık olduğuna değinen Uzman Doktor Bingöl, “ Bazen migren çift taraflı da hissedilebilir. Enseden başlar göze vurabilir, göz veya ensede daha şiddetli olabilir. Migreni tetikleyen faktörler arasında uyku düzensizlikleri, aşırı veya az uyku çok fazla kafein ile çay tüketimi, stres, sıkıntı, peynir, çilek, çikolata tüketimi, uçak yolculukları ve basınç değişiklikleri yer alıyor. Migren hastalarının ağrı kesiciyi sıkça kullanmaları, yani ayda 15 gün ve daha fazlası ağrının kronikleşmesine neden oluyor. Bu tedaviye yanıtı daha da zorlaştırıyor. Hastanın daha depresif bir ruh hali almasına sebep oluyor. Çünkü hastanın yaşam kalitesi bozulmaktadır. Biz bu tür hastalarda ağrı kesici kullanımı kesip düzenli bir migren tedavisi uyguluyoruz” dedi.

“BİR FİNCAN KAHVE İYİ FAZLASI ZARARLI”

Özellikle günde bir fincan kahve tüketimi migren için koruyucu olduğunu belirten Doktor Bingöl, “Migren hastalarının özellikle öğle saatlerinde uyumamalarını öneriyoruz. Aşırı çay ve kahve tüketiminden kaçmalılar ancak günde bir fincan kahve koruyucu olarak bilinmektedir. Perhize dikkat etmeliler, çok şekerli, çok yüksek kalorili gıdalar tüketmemelidirler. Aşırı kalabalık ve havasız ortamlardan da kaçınmalıdırlar. Özellikle lodosun olduğu günler ve rüzgarlı havalarda dışarıya çıkmamalıdırlar” şeklinde konuştu.

Bir Fincan Kahve Migrene Çok İyi Geliyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir fincan Türk kahvesine ne dersiniz?:))

bir fincan Türk kahvesine ne dersiniz?:))

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Muazzez Ersoy - Bir Fincan Kahve Olsam

Muazzez Ersoy - Bir Fincan Kahve Olsam

Dün akşam yolda gördüm, seni yıllardan sonra Bir yabancı gibiydin, dönüp bakmadın bana Bunu senden ummazdım, çok kırıldım ben sana Bir fincan kahve olsam kırk yıl hatırım vardı Ömrümü sana verdim, dönüp baksan ne vardı? Belki görmem bir daha, seni ömrüm boyunca Üzülüp ağlar mıydın, öldüğümü duyunca? Eline ne geçerdi, beni kabre koyunca? Bir fincan kahve olsam kırk yıl hatırım vardı Ömrümü...
  3. Alzheimer’a karşı bir fincan kahve

Alzheimer’a karşı bir fincan kahve

Yağlı yiyeceklerin beyine vereceği hasarı "kafein" önleyebilir ve günde bir fincan kahve içerek Alzheimer’dan korunabilirsiniz. Kuzey Dakota Üniversitesi araştırmacıları, kan yoluyla beyine zararlı maddelerin geçmesini engelleyen doğal bir mekanizma olan "beyin-kan bariyeri" üzerinde kafeinin etkilerini incelediler. Yüksek kolesterollü besinlerle beslenen tavşanlara...
  4. Migren Hafızaya iyi mi geliyor?

Migren Hafızaya iyi mi geliyor?

auralı migrene ne iyi gelir Migren günümüzde özellikle bayanların büyük sorunu fakat bu rahatsızlığı yaşayan bayanların ilerki yaşlarda bunama gibi bir sorunu kalmayabiliyormuş. Hafızanın gelişmesi, migrenin karanlık bulutları arasında gümüş bir çizgi olabilir. Amerikalı araştırmacılar, migren ağrıları olan kadınlarda, halsiz bırakacak derecede şiddetli baş ağrılarıyla karşılaşmamış diğer...
  5. Elma Bir Çok Hastalığa İyi Geliyor

Elma Bir Çok Hastalığa İyi Geliyor

elmanın faydaları elmadaki şifalı faydalar Yeryüzündeki bütün meyve ve sebzelerin sağlığımız üzerinde bir ya da birden çok faydaları var Melek'lerim. Bunlardan biride 7'den 70'e herkesin severek yediği elma :) Biz de bu yazımızda elmanın faydaları hakkında ki bilgileri paylaşıyor ve elmanın bir çok hastalığa iyi geldiğini sizlere hatırlatıyoruz Melek'ler. Elma Bir Çok Hastalığa İyi...

Sayfayı Paylaş