gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

bir hadis ve Neden ben?

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Muaz b. Cebel (radiyallahü anh)’ın rivayet ettiği bir hadis-i şerifte Peygamberimiz Efendimiz (sallalahü aleyhi vesellem) şöyle buyurmuştur: “Kim başkasında gördüğü bir ayıbı kınarsa, o ayıp onun da başına gelmeden ölmez.” (Tirmizî, Kıyame, 53)
    “Neden ben” diye soranlara cevaptır
    Efsane Wimbledon tenis oyuncusu Arthur Ashe AIDS'den olmekteydi. Dünyanın her köşesindeki hayranlarından mektuplar yağmaktaydı. Bunlardan bir tanesi şöyle soruyordu: "Neden Tanrı böylesine kötü bir hastalık için seni seçti?"
    Arthur Ashe buna su cevabı verdi: Tüm dünyada...
    50 milyon çocuk tenis oynamaya baslar, 5 milyon tenis oynamayı öğrenir, 500,000 profesyonel tenisi öğrenir, 50,000 yarışmalara girer, 5,000 büyük turnuvalara erişir, 50'si Wimbledon'a kadar gelir, 4'ü yarı finale, 2'si finale kalır.
    Elimde şampiyonluk kupasını tutarken Tanrı'ya "Neden ben?" diye hiç sormadım.
    Ve bugün sancı çekerken, Tanrı'ya "Niye ben?" mi demeliyim?
    Mutluluk insanı tatlı yapar Zorluklar güçlü yapar, Hüzün ise insan yapar, Yenilgi mütevazı yapar, Basari insanı ışıldatır Ama yalnız Tanrı yolumuza devam etmemizi sağlar. Tanrı'ya asla "Niye ben?" diye sormayın... Ne olacaksa olacak... O'nun kendine has usulleri vardır... Her şey insanın kendi iyiliği için olur... İnancınızı koruyun.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: bir hadis ve Neden ben?
    ne kadar güzel bir örnek emeğine sağlık

bir hadis ve Neden ben? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Hadis...

Bir Hadis...

Güzel hadisler... Ra’sü’l-akli ba’de’l-îmâni bi’llâhi’t-teveddüdü ile’n-nâsi “Aklın gereği, Allah'a imandan sonra, O'nun için sevmek, sevilmek ve insanlarla dost geçinmektir.” (Mecmeu'z-Zevâid, 8/17; Biraz farkla, Beyhakî, Sünen, 10/109; Taberanî, el-Mu'cemü's-Sağîr, 2/21) El hayâü hayrün küllühû Hayâ duygusunun her türlüsü hayırlıdır. El-hamrü ümmü’l-habaisi İçki, bütün...
  2. Bir ayet bir hadis ve bir dua

Bir ayet bir hadis ve bir dua

bir ayet bir hadis ayet hadis dua birlik ve beraberlik ile ilgili ayetler hikaye Bir Ayet Her canlı ölümü tadacaktır. Ve ancak kıyamet günü yaptıklarınızın karşılığı size tastamam verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete konursa o, gerçekten kurtuluşa ermiştir. Bu dünya hayatı ise aldatma metâından başka bir şey değildir.(Al-i İmrân Süresi 185. Ayet) Bİr Hadis Ubade...
  3. Hadise Hadise ve yine Hadise

Hadise Hadise ve yine Hadise

hadisenin evinin resmi hadisenin evinin içi evini göster resimleri içini göster Eurovizyon starımızın kendide kıyafetide çok iddialı... ewet güzel starımızın kıyafetini kim nerede nasıl yaratmış haberimizde.... umarız herşey bukadar güzel olur emeklerimizin karşılığını alırız ve 1. oluruz.... İŞTE HADİSE'NİN KUMAŞSIZ KOSTÜMÜ HADİSE'NİN OLAY KOSTÜMÜ SADECE AKSESUARDAN OLUŞUYOR... Aksesuar...
  4. Bir hikaye ve bir hadis

Bir hikaye ve bir hadis

bir hadis bir hikaye hadis hikayeleri hikayeli hadisler hadisler ve hikayeleri hadislerle hikayeler Güzel bir Hadis Peygamber efendimiz demiştir ki birisi öldüğünde akrabaları cenaze işleriyle meşgul iken,son derece güzel bir kişi gelir mevtanın başının yanında durur.Kefenlendiğinde kefen ile merhumun göğsü arasına girer Definden sonra herkes evine döner, Münker ve Nekir adlı iki...
  5. Kırk hadis ezberleyen Cennete girer diye bir hadis var mıdır?

Kırk hadis ezberleyen Cennete girer diye bir hadis var mıdır?

Sadece kırk hadisi hatta Kur’an-ı kerimi ezberleyen Cennete girmez. Hadisleri bizim anlamamız zordur. Bir kâfir de 40 hadis ezberleyebilir, bid’at ehli de ezberleyebilir. Başka bir hadis-i şerifte de buyuruldu ki: (Allahü teâlânın şu 99 esma-i hüsnasını ihsâ eden, Cennete girer, sonsuz saadete ulaşır) [Buhari] [İhsa etmek, bu 99 ismi manaları ile birlikte ezberleyip amel etmek demektir. Böyle...

Sayfayı Paylaş