gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bir İstanbul Masalı

Konu, 'Biten Diziler' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

İstanbul'da, kocaman bir bahçe içinde, büyük bir mâlikane. Malikânenin soylu ve zengin sahipleri Arhan ailesi ve Uçsuz bucaksız bahçenin bir köşesinde, malikâne hizmetlileri için yapılmış küçük beyaz bir evin sakinleri, Kozan ailesi....

Bir İstanbul Masalı.jpg

"BİR İSTANBUL MASALI" işte bu iki ailenin hikayesi...

Bir yanda Arhan ailesi....Baba Ömer, anne Behiye Arhan'ın iki oğulları var. Uluslararası bir ortaklıkla adı yurtdışında da bilinen aile şirketini (ARC), daha doğrusu imparatorluğunu yöneten büyük oğul Selim (Mehmet Aslantuğ) ve imparatorluğun etinden sütünden ziyadesiyle yararlanan küçük oğul Demir (Ozan Güven). Baba Ömer Arhan'ın emekliye ayrılmasıyla işleri devralan Selim, bir yandan iş dünyasındaki bu yeni makamına alışmaya çalışırken, bir yandan da holdingde babasının emekli olmasıyla bozulan dengeleri yeniden sağlamaya çalışmaktadır. Kardeşi Demir ise bu yeni düzenden hiç etkilenmeden, adrenalin sporları ve aşk maceraları arasında mekik dokumaktadır.

Diğer yanda Kozan ailesi....
    Otuz küsür yıldır bu ailenin hizmetinde görev almış, şoför baba Cemal ve ahçı anne Suzan'ın, iki kızı ve bir oğulları var. Suzan ve Cemal'in büyük kızları Çiçek, okulunu bitirip çalışmaya başlamış bile. Küçük oğulları Ozan henüz lisede. Ortanca çocukları Esma (Ahu Türkpençe) ise üniversiteyi bitirmek üzere. Cemal ve Suzan Kozan, çocuklarını yetiştirebilmiş olmanın rahatlığıyla günlerini sürdürüyorlar. Yaşadığı çevreyi sorgulamaktan bıkmamış Çiçek ve aklını stand-up'çı olmaya takmış Ozan için de durum çok farklı değil. Dünya dönüyor işte!.. Ailede başka bir dünyanın içinde yaşayan tek kişi Esma. Küçükten beri bir dansçı olmanın hayalini kurmuş; Ekonomi Fakültesi'ni bitiriyor olmasına rağmen, aklı hâlâ dansta. Hayal dünyası yabana atılacak gibi değil; onun hiç vazgeçmediği tutkuyla bağlandığı bir beyaz atlı prensi var. Gözleri etrafını fark edebildiği günden beri, her gün gördüğü, onun tarafından fark edilmek için eline geçen her fırsatı kullanmaya çalıştığı bir genç adam. Arhan sülalesinin küçük varisi, Demir.

İstanbul'un orta yerinde bir masal başlıyor! Bu masal, güçlü ve karmaşık bir aşk hikâyesi ekseninde günümüz İstanbul'unda farklı kesimlerden insanların hayatlarını anlatıyor. Bir yanda iş dünyasının hırçın atmosferinde, lüks barlarda, araba yarışlarında, yatlarda, köşklerde geçen hayatlar, diğer yanda mütevazı ama tutkulu, güçlüklerle dolu ama aynı zamanda da eğlenceli insanlar. İstanbul'un rengarenk atmosferinin en çarpıcı hikayeleri, "Bir İstanbul Masalı"yla ekranlara taşınıyor...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Eylül 2016
  2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Bir İstanbul Masalı
    ben bu diziyi çık severdim ama nedense bana kardeşinin bir zamanlar birlikte olduğu bir kızla abisinin evlenmesii çok saçma gelmiştii... bilmem sizler ne düşünüyorsunuzz?

3. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Olur Ya
    Senin gibisi yok bu dünyada
    Eğer aşk dedikleri doğruysa
    Neymiş tanrım neymiş acısı aşk acısı
    Çeken bilir seven bilir buymuş ya
    Olur ya bir gün gelir ya
    Olur ya kader bu ya
    Olur ya benden başkasını
    Gözün görmez olur ya
    Alıştım sanki yalnızlığa
    Alıştım senin yokluğuna
    Alıştım ben gülüm sakın ağlama
    Olur ya bir gün gelir ya
    Olur ya kader bu ya
    Olur ya benden başkasını
    Gözün görmez olur ya

Seslendiren: Kıraç

4. gökçe

gökçe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Severek izlemiştim. Tekrarını izlediğim tek dizi. Yine oynasa yine izlerim. Ayrıca esma ile küçük kardeş arasında bir yaşanmışlık yoktuki. Demir doyumsuz şımarık bir çocuktu Hep göze batan ilgisini çekerdi. O yüzden esma selim ikilisi daha yakıştı birbirine..

5. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Bir İstanbul Masalı, 2003-2005 yılları arasında yönetmenliğini Ömür Atay'ın yaptığı ATV'de yayınlanmış Türk dizisidir. Başrollerde Mehmet Aslantuğ, Ozan Güven ve Ahu Türkpençe oynamıştır. Dizinin senaryo yazarları Gaye Boralıoğlu, Neşe Şen'dir. Dizinin görüntü yönetmenliğini Alper Derli, Yasin Uslu, Volkan Kocatürk ve Selahattin Sancaklı yapmıştır.

İstanbul'da yaşayan zengin Arhan ailesi büyük bir mâlikanede yaşamaktadırlar. Malikânenin soylu ve zengin sahipleri Arhan ailesi ve malikanenin bulunduğu büyük bahçenin bir köşesinde, malikâne hizmetlileri için yapılmış küçük beyaz bir evin sakinleri olan Kozan ailesi fertleri arasında yaşanan bir aşk hikayesidir.

Bir İstanbul Masalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kıraç - Bir İstanbul Masalı

Kıraç - Bir İstanbul Masalı

Öğrenir mi er ya da geç, Gülmesini yüreğim... Sağa sola savrulur, Yaralanırım; Zor bu hayat dediğin... Bir yanı demirden kor, Bir yanı akl-ı selim... Böyle midir? Böyle mi de aşk, Kaç yüzü var yüreğin? İstanbul...Seversem... Seversem, Hiç korkmadan, Hiç utanmadan; Açarım pembeli baharlar misali... Bir hayatsa aşkın bedeli; Öderim böyle yazar aşk masalı...
  2. Biz bir masal olalım

Biz bir masal olalım

Bugün bana bir şeyler anlat. Susup dinleyim uzun bir masal olsun anlattıkların. İçine seni ve beni koy. Mavi satırlarla süslensin yazdıkların. Çocuklar gibi mutlu et anlattıklarınla. Tut ellerimden gezintiye çıkar bir parka götür bir deniz kenarına düşsün yolumuz. Martılara simit kırıntıları atalım vapurlardan. Zamanı durdur akmasın mesafeler ayrılıklar girmesin araya. Sen anlat ben...

Sayfayı Paylaş