bir kaç yazı...

meleklerin sultanı

Yeni Üye
Üye
bir kaç yazı...
Başım açık ya kendimi özgür sandım yıllarca
Kulağa hoş gelen boş laflar beni bıktırdı ama yıldırmadı,bunlardan biri "kadın erkeği tamamlar" cümlesi "tamamlar" sözü içimi yakıyor.Kuru fasulye pişirirsiniz,yanında pilav ve hoşaf birde turşu yemeyi tamamlar.Şahsen hoşaf pilav veya turşu yerine geçmek benim hiç hoşuma gitmiyor,hele turşu …Çünki süratle zaten turşu olmaktayım.
Oğlumun kılına dokunmadım ama şimdi karşıma geçip "Anne sen babamı
tamamlıyorsun
Başbakan türkü çığırıyor
SSK ve Bağkur pirim borçlarından dolayı sağlık yardımı alamayan,SSK ve Bağkur mensuplarına, Yeşil kart verilmesi mümkün değilmiş (Bakan müsteşarı prof Dr Necdet Ünüvar)
Silopi’nin nufusu 96 bin,mevcut Yeşil kartlı 45 bin sırada kartlarının dağıtılmasını bekleyen 7 bin ,Silopi Kaymakamı Aydın Abak AKP li bir vekilin damadı.Başbakan şarkı söylüyor "Beraber yürüdük biz bu yollarda"
İsteğimiz aynı değilmi

Ahlaki bir öz eleştiri yapma zamanı gelmedimi,hepimiz için.
Ülkede yaşayan her bir bireyin mutluluğu,eşitliği,özgürlüğü ve refahı için bir anlayış birliğine ihtiyacı var.
Anayasa o anlayışı tarif eden,yazılı metin soyut güçtür.Bizler her aklımıza estiğinde veya menfaatlerimiz doğrultusunda,ucundan kenarından hatta ortasından delmeye başlarsak anlayış birliğinden eser kalırmı.
Biz ne istiyoruz ? Demokrasimi yoksa Tek adama dayalı yönetim’mi
Ahlaktan bahsetmek
Ahlaktan bahsetmek Washington ve Kudüs kapılarında bel kıranların işi olmasa gerek.
Ahlak ne doğudan alınır ne batıdan,ahlak insanın içinde yüreğinde vicdanındadır.
Cumhuriyet yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir iradedir Cumhuriyet kirli düşüncelerin hazmedeceği bir rejim değildir.Onun için ahlaktan bahsetmek sizlere yakışmıyor.
Sizler ipleri elinizden kaçırmanın ezikliğini yaşıyorsunuz kontrol sizin elinizden tarikat ve cemaatlerin eline
Kaleminden yağ damlayanlar
Kaleminden yağ damlayanlar,türban hanginizin umrunda söyleyin yolsuzlukların,hortumların örtüsü aslında deyilmi.Siz kadınlarımızı kızlarımızı hiç önemsemediniz’ki sadece amaçlarınız uğruna kullandınız inançlarını sömürdünüz.
Paçasına yapıştığınız iktidarın gerçek niyetlerini halka anlatmadınız bürokraside yakınlarınıza makam kaptınız,ihalelere ortak oldunuz ömrünüzde göremiyeceğiniz bu zenginliğin sarhoşluğu içinde nefsinize yenildiniz.
Her şeyi açık seçik bildiğiniz halde,iktidara oy veren ,vermeyen bütün halkın bilgi edinme hakkını gasp ettiniz.Müslümanlığı
Peşmergeler şimdi nerdeler
Son günlerde Güneydoğuda ve İstanbulda’ki olaylarda, çocukları ön planda görünce aklıma bazı soru işaretleri takıldı.
1991 yılında Özal döneminde Türkiye’ye 500 bin peşmerge sığınmıştı,daha sonra bunların 200 bini Iraka geri döndüler.
*Türkiyede kalan 300 bin peşmerge şimdi nerelerde ikamet ediyorlar?
*Nufusları milyonu aştımı?
*Bunların finansı Barzaninin şirketleri ve ortakları tarafından’mı yoksa
Türkiye Cumhuriyeti tarafından’mı karşılanıyor?
*Bunlar nerelerde ne iş yapıyorlar kayıtlar
Bak şu papanın yaptığına
Papa’nın Amerikayı ziyaretinde yaptığı şu konuşmaya bakarmısınız !
"Amerikanın hangi şehrine giderseniz orada özgürlük adına hayatlarını verenlerin
Heykelleri ile karşılaşırsınız,Özgürlük sadece bir hediye değildir.O aynı zamanda kişisel bir sorumluluktur."
Amerika’nın "Özgürleştirme" anlayışına dair bir kelime yok ! Irak’ta bir milyon Müslüman "Özgürleştirme" adına Kadın,çoluk çocuk demeden katledildi hala katlediliyor.
Bir Ülkenin ırzına geçti bu adamlar

Ne itibarmış bee

Bu mamaları teslimiyetçi zihniyete yedirmezler,yedirmiyorlar’da.
Tüm Dünyanın dört gözle beklediği,Irak’ın Petrol ve Doğalgaz arama için izin verdiği listede Türkiye yok ! Uluslar arası 35 şirket arasında TPAO ve TPIC’ın olmaması Ankarayı şok etmiş.Hayret !
Hani sayenizde Dünyada itibarımız Cumhuriyet tarihinin en üst noktasındaydı ? Fıransa’dan Ermeni tokatı ! Boykot yok.
Danimarka’dan karikatür rezaleti,Roj tv. skandalı,elde var sıfır.
Belçika […]
alıntı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri