gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

bir kadın muayene olursa orucu bozulur mu?

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

adetliyken oruc bozulurmu adetliyken oruç bozulur mu oruçluyken adet olunursa oruç bozulurmu oruçluyken muayene olmak "Bir hanım oruçlu olduğunu unutup doktora muayene olsa keffaret gerekir mi?" Asıl itibariyle bir insan unutarak yiyip içse, cinsi yakınlıkta bulunsa veya doktora muayene olsa bile bu çeşit davranışlardan sonra ne oruç bozulur, ne de kaza veya kefaret gerekir. Oruca bir zarar gelmiş olmaz. Hatta oruçlu olduğunun farkında olarak bile muayene olunsa yine oruç bozulmamaktadır. İnsanın dübürüne, kadınıun fercine kuru olarak parmağın girmesi bile orucu bozmaz. Su veya yağ ile ıslanmış bir parmağın ön veya arka tarafa sokulması orucu bozar. İnsan ön tarafa pamuk koyar da iyice kaybolursa, bu takdirde oruç bozulur.
    Muayene esnasında tıbbi aletin bir kısmı dışarıda kalacak olursa oruç bozulmaz Fakat bir ilaç sürülerek konursa oruç bozulur. Fakat bir zaruret olmadıkça Ramazan ayının dışında muayene olmak gerekir.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: bir kadın muayene olursa orucu bozulur mu?
    emeğine sağlık

bir kadın muayene olursa orucu bozulur mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. güneş doğduktan sonra kadın adet görürse oruç bozulur mu?

güneş doğduktan sonra kadın adet görürse oruç bozulur mu?

adetliyken oruc bozulurmu adet ve oruc oruçlu iken adet olmak oruçluyken olmak orucken Oruca niyet edip güneş doğduktan sonra adet gören hanımın orucu bozulur. Bu durumda olan hanım yemeğini yer. Adet halinde olan bir hanımın, oruç tutmadığı halde yemeyip, içmeyip oruçlu gibi durması haramdır. Ancak gizili yemesi İslami edeptendir
  2. Kustum orucum bozulur mu

Kustum orucum bozulur mu

istifra edince oruç bozulur mu istifra edince oruç bozulurmu kustum orucum bozulurmu istifar oruc Kustum yani istifra ettim orucu karşılamak için bi kaç gün tutayım dedim ama istifra ettim melekler orucum gittimi şimdi ?
  3. Yüzerken ağzıma su kaçtı orucum bozulur mu

Yüzerken ağzıma su kaçtı orucum bozulur mu

Yazlıkta yüzerken diyelim ki ağzıma şu kaçtı burundan ordan mideye melekler, orucum ne oluyor bozuluyor mu ?
  4. Kızlar Denize Girince Oruç Bozulur Mu

Kızlar Denize Girince Oruç Bozulur Mu

Selam arkadaşlar ramazan ayına girmemize çok az kaldı bu yıl ramazan tam da yazın ortasında geliyor acaba diyorum Denize Girince Oruç Bozulur Mu bu konuda bilgisi olan bana yazsın cevabını.
  5. Oruç Tutarken Krem Sürünce Oruç Bozulur mu?

Oruç Tutarken Krem Sürünce Oruç Bozulur mu?

oruçluyken krem sürmek oruçluyken krem sürmek orucu bozar mı oruçluyken krem sürülür mü Sevgili melekler, ramazan ayı geldiğinde özellikle bayanların merak ettiği konulardan biri krem sürmenin oruç için sakıncalı olup olmadığıdır. Ele yüze ya da vücuda sürülen kremin sakıncalı olduğunu söyleyenler olduğu gibi sakıncalı olmadığını söyleyenler de var. İşte bu sorunun cevabı... Oruçluyken...

Sayfayı Paylaş