gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Bir Kadin Sevdi Ve Yazdi Aski

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

Ne çok üzmüş ama ne çok sevmiştim seni... Bana boyacı çocuklar ile konuşmayı öğreten bir adam sevdim ben... Cam önlerindeki çiçekleri fark ettiren bir adam. Arka sokaklardaki ahşap viran evleri, Şile bezinden sehpa örtülerini, demli çayı, kalemi, karanlığı ve açıyı sevdiren bir adam sevdim...

Kendisi ile birlikte beni sehr-i İstanbul`a aşık eden olgunlaşmış üzüm rengindeki gözlerin sahibi bir adam... Toprak gibi olgun ve dost, hayat kadar karışık ve net bir adam... Nefesim kadar, su kadar, ekmek kadar sevdim...

Derdini sevk edinmiş bir derviş gibi, gülün goncasından çok dikenine aşık bir bülbül gibi celladına tutkun bir hükümlü gibi sevdim...

Korkusuz, yalın ve razı...

Ayrılık bir gün aramıza uzak yollar gibi girse de biliyordum ki her boyacı çocuğun yüzüydü onun yüzü. Cam önlerindeki çiçeklerin rengiydi gözlerinin yeşili...

Saçlarının dalgasıydı boğaz sularında çırpınan...

Yağmurlu bir günde üzerine düşen her damla soğuk gecelerde başını yasladığı yastık olurum...

Saçını her tarayışında ellerim olur tarağı...
    Geceleri biçkin ve bir o kadar yorgun ayakları ile ezdiği yollar, kaldırımlar olurum.
    Kadıköy`de , Üsküdar`da içtiği çayda bir yudum, elini kestiğinde süzülen kan olurum...

Başını okşadığı bir dilenci çocuğun gözleri olur gözlerim...

Son nefeste bile yalnızca O olur, O`nun olurum..
    Bir adam sevdim iste...
    Boyacı çocukların yüzüydü yüzü...

Bir Kadin Sevdi Ve Yazdi Aski konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Askidan Bİr Kahve

Askidan Bİr Kahve

Venedik'te kenar mahallelerden birinde, bir cafe-barda kahvelerimizi içiyorduk. İçeri giren müşterilerden biri barmene " İki kahve, biri askıda" dedi, iki kahve parası verip, bir kahve içip gitti. Barmen de duvardaki çiviye bir küçük kağıt astı. Biraz sonra içeri iki kişi girdi, onlar da "üç kahve biri askıda" dediler , iki kahve içip, üç kahve parası ödeyip gittiler....
  2. Ve Bİr Kadin Gİder

Ve Bİr Kadin Gİder

VE BİR KADIN GİDER Bir kadın kapıyı çarpıp usulca süzülüp gitti kara kapının ardına.kapı kapandı… kondurduğu hüzün kokulu veda öpücüğü asılı kaldı adamın dudaklarında. Bir de kapıyı çarpıp çıkışı,dar kolidorda. Bir kadın gitti… Durdu akan ırmaklar. bir kadın gitti.. soldu tüm çiçekler.tüm renkler siyaha çaldı. kadın,giderken yanında mı götürdü kırmızıyı,maviyi,yeşili? Kadın adama tomar tomar...
  3. Bir kadin sevdi ve yazdi aski..

Bir kadin sevdi ve yazdi aski..

Bir kadin sevdi ve yazdi aski.. Ne çok üzmüs ama ne çok sevmistim seni... Bana boyaci çocuklar ile konusmayi ögreten bir adam sevdim ben... Cam önlerindeki çiçekleri farkettiren bir adam. Arka sokaklardaki ahsap viran evleri, sile bezinden sehpa örtülerini, demli çayi, kalemi , karanligi ve aciyi sevdiren bir adam sevdim ... Kendisi ile birlikte beni sehr-i Istanbul`a asik eden olgunlasmis...
  4. sevdim bir genc kadını

sevdim bir genc kadını

sevdim bir genç kadını tab sevdim bir genç kadını akor nota notaları

Sayfayı Paylaş