gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Bir kadın''üşüyorum''derse

Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Sevgili melek arkadaşlarım sizde eşinize yada sevgilinize ''üşüyorum''dediğiniz de size ne cevap veriyor bilmiyorum ama genelikle biz kadınlara verilen cevaplar aşşağıdaki güzel bir yazı da belirtilmiş.Aslında niyet başka ama anlayan erkek olsa:):)
    bir akdın ''üşüyorum'' dediğinde bunun cevabinin;
    "üstüne bir sey al..."
    "istersen bir taksiye binelim..."
    "eve geldik zaten..."
    türünden bir söz olmadigini"üsüyorum" dediginde kadinin "bana sarilsana" demek istedigini ve ona sarilmak gerektigini ögrenmek epey zamanimi aldi.

Sanirim binlerce yil boyunca isteklerini açikça söylemelerine izin verilmedigi için "gizli bir dil" gelistirmek zorunda kalan kadinlarbu kadar basit bir seyin erkekler tarafindan niye anlasilamadigini hiç anlayamazlar.
    Erkeklerinbakkal dükkaninin arka tarafindaki salak küçük oglana benzedigini düsünürler: "Anlayissiz ve beceriksiz salaklar." Kadinlarin bir sey söylediklerinde aslinda baska bir sey söylemek istemis olabileceklerini kendim mi farkettimyoksa bunu bana bazen usulcabazen sabirsizcasözleriyle kadinlar mi ögretti simdi tam çikartamiyorum.

Sevgi ve sefkat eksikligine hiç tahammül edemeyenbunlarin "açikça" söylenerek elde edilmesinin ise elde edilenin degerini düsürecegine inanan kadinlarin niye isteklerini düpedüz söylemedikleri ise erkekler için hep bir sirdir.

Duygularini göstermenin kadinlara özgü bir davranis oldugunu sanan erkekleraçikça sevgilerini ve sefkatlerini göstermekten hep utanirlar.

Farkinda olmadanonlarbu duygularin gösterilecegi tek yerin yatak odasi olduguna inandiklarindankalabaliklarin içinde sevgi ve sefkat gösterdiklerindeherkesin seyrettigi bir yerde sevisiyorlarmis hissine kapilip tedirgin olurlar.

Erkekler için duygularkapali yerlerde yasanmasi gereken "mahrem" seylerdirkadinlar ise bunu hayatin her aninda yasanmasi gereken bir sey oldugunu düsünürler.
    Hemen hemen hepsi gizli bir "derebeyi" olan erkeklerkadinlarin her istegindeher talebinde bir isyanbir baskaldiri hatta bir hakaret görürler.

Erkeklerin beklediklerikadinlarin "üsümeleri" ya da "acikmalari" degilerkegin yaninda sogugu ve açligi hissetmeyecek kadar kendinden geçmis bir aska kapilmalari ve bu aski taleplerini dile getirmeyerek göstermeleridir.

Galiba o yüzdenerkegin biraz kadinsilastigi ve duygularini alabildigine özgür biraktigi askin ilk günleri geçtikten ve erkek yeniden erkekligine döndügündekadinlar "üsümeye" baslarlar...

Son düzenleme: 25 Haziran 2009
  2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Çok duygusal olduğu için üşüyorum dediğinde verdiği cevap bellidir benim aşkımın :)

3. fındıkkurdum

fındıkkurdum Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık güzeldi.

Bir kadın''üşüyorum''derse konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir kadın "ben üşüyorum"dediği zaman..!!

Bir kadın "ben üşüyorum"dediği zaman..!!

Bir kadin ben üsüyorum dediginde, bunun cevabinin; "üstüne bir sey al..." "istersen bir taksiye binelim..." "eve geldik zaten..." türünden bir söz olmadigini,"üsüyorum" dediginde kadinin "bana sarilsana" demek istedigini ve ona sarilmak gerektigini ögrenmek epey zamanimi aldi. Sanirim binlerce yil boyunca isteklerini açikça söylemelerine...
  2. Bİr Kadin...

Bİr Kadin...

Bir kadin cocuktur aslinda.. Cocuk gibi davranmayi sever. Erkegin kendisine bir cocuga gösterdigi sefkati göstermesini de ister. Bir cocugu oksar gibi incitmekten korkarak oksamalidir erkek kadini Ama her kadin cocukca da olsa dinlenilmesini, dikkate alinmasini ister. Yani bir kadinin cocukluk yapmasina izin vereceksiniz, ama asla onu bir cocuk olarak görmeyeceksiniz. Bir kadin güçlüdür...
  3. Her altı kadından birinin derdi

Her altı kadından birinin derdi

Her 6 kadından birinde vajinal bölgede aniden başlayan ağrı, yanma, batma ve kaşıntı ile kendini gösteren nedeni kesin olarak belirlenemeyen ''Vulvadini'' hastalığı görüldüğü belirtildi. Hastalığı tamamen ortadan kaldıran bir tedavinin bulunmadığını ifade eden Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) 2. Başkanı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Baloğlu, antidepresanlar ve...
  4. Bir kadın...

Bir kadın...

BİR KADIN Bir kadın çocuktur aslında.. Çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini de ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak okşamalıdır erkek kadını. Ama her kadın çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alınmasını ister. Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz, ama asla onu bir Çocuk olarak görmeyeceksiniz. Bir...
  5. Bir erkek kime "Kadınım" der  Bir erkek kime "Kadınım" der

Bir erkek kime "Kadınım" der Bir erkek kime "Kadınım" der

Bir erkeğin hayatına kim bilir kaç kadın girer ve çıkar? Hangisine sevgilim hangisine kadınım diye hitap eder acaba? İkisinin arasında ne fark var diyeceksiniz. Çok fark var. Bir erkeğin hayatına giren kadınların hepsi sevgilidir. Ama bir tanesi vardır ki ona sadece “KADINIM” diye hitap eder. Sevgilim dediği günlerini gün ettiği hoş vakit geçirdiği bazen boşluğunu dolduran bazen hüzününü...

Sayfayı Paylaş