bir kalp çizdim

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
bir kalp çizdim
bir kalp çizdim

Bir kalp çizdim Bir kalp çizdim seni düşünerek Nereye diye sorma sakın! ... Bir yürek çizdim, sensizliğin soğuklarında Hayalin ile ısınmak için… İçinde sonsuzluk kokan boşluklar var, Boşluklar; senin hasretinle dolu… Bir kalp çizdim seni düşünerek Hasretin kalem oldu kumsalın üzerinde… Dalgalar kumsalı yalarken biteviye Seni düşünerek bir kalp çizdim… İçine sonsuzluk namına seni katarak… Hasretinin ağırlığı ile yarıldı sanki Dalgası yeni çekilmiş sırılsıklam kumlar… Yüreğimi, kuru kum tanelerinin en yakınına çizdim Dalgalar ıslatmasın uzun bir zaman diye! ... Dalgalar ıslatmaya kıyamadılar; Hasretinle çizilmiş kum tanelerini… Dalgalar özenle gelip kenarından döndüler sanki Özlemimin sıcaklığında buhar olmamak için! ... Bir kalp çizdim seni düşünerek; Karşısında asırlarca bekledim sanki Her geçen saniyeyi bin yıl bilerek… İçindeki kum tanelerinin her biri senin busen; Her kum tanesi senin sevginle dolu sanki...Öylece beklerken hasret dolu yaşlı gözlerle seni Hain bir dalga geldi, kopardı benden Hep seni düşlediğim milyonlarca buseni… Kalakaldım; seni alıp götüren o dalganın peşinden… Gözlerim okyanus oldu, ayrılığın hasretinden, Yine, yeniden bir sen çizmek istemiyorum Islak kum tanelerinin üstüne! ... Korkuyorum; Bir hain dalga gelip seni benden koparacak diye. Seni artık tek bir yere kazıdım Taa yüreğimin enginlerine; Hasretin orada dursun Kumsalların ateşi orada yansın diye… Ağlayamıyorum da artık korkumdan; Gözyaşlarım; dalga misali yüreğimdeki sana vurmasın diye Sen çizdiğim yerdesin artık, Sıcak, sımsıcak olmuş kumların gölgesi gibi Hasretinin buharıyla sırılsıklam taneler… Gözlerimi kapayıp hep seni düşünürken İçimde sensizliğin yakıcı fırtınaları esiyor… Ben hasretinle savrulup, Özleminin yıktığı ruhumla beraber …Yüreğimdeki kumsallarda gezinirken…

ALINTI

Geri