gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Bir kar tanesidir hayat.

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

Bir kar tanesidir hayat. Başlangıçta tertemiz ve masum… Kötülüklerden habersiz… Sadece yeryüzünde ufak da olsa bir yer bulabilmektir kendine tüm amacı, hayatta kalabilmek… Sonra birden başka kar tanelerinin arasında bulur kendini. Heyecanı, arkadaşlığı öğrenir. Aşkı öğrenir. Kalbinin attığını, yaşadığını hisseder. O kar taneleriyle birleşip koca bir çığa dönüşür. Zararsız bir çığ ama…

Ve biri gelip üstüne basar. Canını acıtır, bir yağmur damlası düşürür gözlerinden. Onu hiçe sayıp atan kalbini zedeler.

Ama tüm bu darbelere göğüs gerer küçük kar tanesi. Daha da güçlenir. Artık başlangıçtaki gibi tertemiz değildir belki de ama kalbi yavaş da olsa hâlâ atmaktadır.

Her soğuk acı rüzgârıyla güçlenmeye devam eder.

Derken buza dönüşüverir. Kapatır kendini tüm kar tanelerine ve yağmur damlalarına. Ne bir rüzgâr acı verebilir ona, ne de bir ayakkabı izi.

Ama… Ama eksik bir şeyler vardır hâlâ. Anlayamadığı, fark edemediği…
    Artık kalbinin attığını da hissedemez.

Tek hissedebildiği güneşin yakıcı sıcaklığıdır. Ve son hissidir bu…

Yeryüzünde tek bir iz bile bırakmadan
    Eriyip, yok olup gider…

Ey yaşadığını hisseden kar taneleri!
    Siz sakın o sert rüzgârlara, her fırsatta sizi kirletmeye çalışan büyük ayak izlerine aldırıp da kalbinizi buzlaştırmayın. Buzlaştırmayın ki her zaman diğer kar tanelerine verebilecek bir şansınız olsun…

Güneşin sizi yakmak yerine ısıtması dileğiyle…

alıntıdır

2. AskinAy

AskinAy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bir kar tanesidir hayat.
    gunesin sizi yakmak yerine isitmasi dilegiyle cok guzeldiiiii tesekkurler

3. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

vuuaaaa harika bir yazı :) emeğine sağlık yüğreğine sağlık ...hayatta hep mutlu olman dileğiyle ..

4. Cangülüm

Cangülüm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çok güzeldi teşekkürler.

5. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    saol canım emeğine sağlık

Bir kar tanesidir hayat. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çölde bir kum tanesi!

çölde bir kum tanesi!

Bir varmış bir yokmuş;çok eskilerde, hayatın büyülü olduğu bir zamanda yaşayan bir kum tanesi varmış. Dünyadaki en büyük çölde, milyarlarca kum tanesi arasında belki de en hayâlperestiymiş!!! O kadar hayâlciymiş ki, bir kurduğu hayâli bir daha kurmaz imiş. Çöl çok büyük olsa da yaşadığı çevre çok küçükmüş. Hep yeni şeyler yaşamak istiyormuş; fakat ne buna kuvveti yetiyormuş ne de içinde...
  2. Zerrin Özer - Kar Tanesi

Zerrin Özer - Kar Tanesi

Gökten oynaya oynaya yağar kar tanesi Düşer sessiz sessiz döne döne kar tanesi Havalar çok ayaz çok ayaz çok ayaz üşüyorum Dön gel dön gel artık dön gel dön gel artık Seni seviyorum istiyorum özlüyorum Gökten damlaya damlaya yağar damlacıklar Düşer tane tane döne döne damlacıklar Her taraf çal çamur çal çamur çal çamur Yağıyor sel yağmur sel yağmur sel yağmur Üşüyorum... Dön gel...
  3. Kar Tanesi Otel Resimleri

Kar Tanesi Otel Resimleri

kartanesi resmi kartanesi otel otel resimleri kar tanesi resmi Kar Tanesi Otel Resimleri ..." "Kar Tanesi Otel Bilgileri ..." Oda Özellikleri: Bütün odalarda WC, küvet, saç kurutma makinası, direkt hat telefon, digiturk ve radyo yayınlı TV, özel nemlendirme sistemi, oturma grubu ve kasa bulunmaktadır. Otel Özellikleri: Rrestoran, bar, kablosuz internet bağlantısı, baby...
  4. kar tanesi

kar tanesi

kar tanesinin hayatı Eğer kışın yağan kardan nefret ediyor ve niye her kış yağar ki bu kar diye Düşünüyorsanız bu küçük kar tanesinin öyküsünü bilmediğinizdendir.merak ettiyseniz eğer buyurun bakalım; >''Bir zamanlar gökyüzünde yaşayan küçük kar taneleri varmış. Bu kar taneleri her kış gökyüzünden bir melek tarafından yeryüzüne düşürülür, yeryüzünde bir süre kalıp doğada ki pislik ve...
  5. Efendim…Sen bir gece gelseydin, güneş görmüş kar tanesi olur, erirdim....

Efendim…Sen bir gece gelseydin, güneş görmüş kar tanesi olur, erirdim....

sen bir gece gelseydin efendim sen bir gece gelseydin şiiri efendim kar tanesi Efendim… Sen bir gece gelseydin, güneş görmüş kar tanesi olur, erirdim. Sen göğüm olurdun, ben de yıldızın… Gündüzlere döner, yürür giderdim.Efendim… Sen bir gece gelseydin, çok çiçekli bahar olur, sana koşardım. Sen dalım olurdun, ben tomurcuğun… Rüyasına girerdim bin bir çocuğun… Efendim… Sen bir gece...

Sayfayı Paylaş