gebe
  1. şeker kız

şeker kız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Bir Karafatmanın Günlüğünden

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında şeker kız tarafından paylaşıldı.

Bir Karafatmanın Günlüğünden
    Dün gece yine ölümle burun buruna geldim.Kendime bir zarar geleceginden degil ama karimCemile ne yapar sonra.

Biz aksam yemegimizi genelde saat 11-12 gibi yerdik,ama ev sahiplerimizin misafiri geldiginden geç vakitlere kadar oturup yatmadilar.Neyse ki konuklarin gitmesiyle birlikte uykuya daldilar. Bir süre ortaligin sakinlesmesini bekleyip, yiyecek toplamaya basladim.

Bugün misafirler geldigi için menü çok zengindi.Pasta ve börek kirintilarina bayiliriz. Her neyse ben nevaleyi toplarken birden mutfagin isigi yandi ve

"Aaaaaa! Karafatma" diye bir ses duydum.Salak adam, ben bir erkegim Fatma da nereden çikti.Benim adim Ismail.Böyle seyler delikanliyi bozar. Hadi beni karimla karistirdin diyelim. Sen ne

Kadar korkak bir adamsin. Benim kaç katim büyüklügünde olmana ragmen bu bagiris da ne böyle?

O korkunç sesin kesilmesiyle birlikte, sanki ben ona bir sey yapmisim gibi beni kovalamaya basladi.

Inanin o kadar da dikkat ediyorum, tabak, çanak,bardak üzerinde dolasmamaya çünkü bu dingilin karisi çok titiz. Bazen diyorum ki

Bu giciklarin misafiri geldiginde git ortalarda dolas böylelikle utanilacak duruma düssünler. Ama yapamiyorum iste. Ne olursa olsun,ekmek yedigin tekneye kötü gözle bakmamak gerekir.

Ben eve geldigim ilk yillari hatirliyorum da ne güzeldi o günler. Rahmetli kayinbabam ve kayinvalidem beni evlerine kabul etmislerdi. O zamanlar rahattik, çünkü ev sahibimiz Riza amca kördü. Bu sebeple evin her yerinde serbestçe

dolasabiliyorduk. Hatta Riza amcayla ayni sofrada yemek yedigimiz günlerde oldu. Gerçi bizleri görebilseydi nasil davranirdi bilmem ama o hep yüregimizde yasayacak.

Riza amcanin durumu pek iyi sayilmazdi, memur emeklisiydi. Bu evde rahmetli karisininmis, bu yüzden yiyecek konusunda bu kadar fazla seçenegimiz yoktu. Ama daha mutlu ve huzurluyduk. Riza amca bir gün görünmez kazaya kurban gitti.Gerçi onun için bütün kazalar görünmezdi.

Riza amcanin topraga verildigi gün biz de oradaydik.Karsi komsusu Osman Zeki bey bize geldiginde ceketini asmisti. Biz de bunu firsat bilip ceketin cebine girdik. Ardindan Osman Zeki beyle birlikte mezarliga dogru yola koyulduk.

Riza amcanin üç tane oglu vardi ama bugüne kadar sadece nüfusta gözüküyorlardi.

Hayirsizlar daha ilk günden evi satisa çikardilar.Evi su anda oturan adam ve karisi satin aldi. Eve ayak basmalariyla kayinbabam ve kayinvalidemi öldürmeleri bir oldu.Adam sonra igrenerek cansiz bedenleri kagida sararak çöpe

atti. Sanki kendisi çok temizmis gibi. Halbuki tuvaletten çiktiktan sonra ellerini yikamadigina defalarca sahit oldum. Simdilerde kendine üzerinde rahmetli kayinvalidemin resmi olan bir ilaç almis, durmadan üzerimize sıkıp duruyor. Kayinvalidem Sultan hanim gençliginde fotomodel oldugu için bu tür ilaçlarin üzerinde resmi bulunuyor. Hatta bir iki reklam filminde de oynamisti. Ama evlenince mecburen birakti. Çünkü kayinbabam tam bir Osmanli erkegiydi.

Bugüne kadar rahmetli Riza amcanin anisina bu evde oturduk, artik daha fazla dayanacak halimiz kalmadi. Ese dosta haber saldik. Kendimize göre bir ev bulur bulmaz tasinacagiz buradan. Belki de sizin evinize yerlesiriz hayat bu

belli mi olur?:heh:

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ce: Bir Karafatmanın Günlüğünden
    aman gözünü seveyim kara fatma hanım bize gelme :D:D
    emeğine sağlık şekerim;)

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bir Karafatmanın Günlüğünden

:D Çok güzeldi gerçekten.

Bir Karafatmanın Günlüğünden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gözüyaşlı Bir Babanın Günlüğünden

Gözüyaşlı Bir Babanın Günlüğünden

İnsanoğlu varolduğu günden beri acılar ve sevinçler içinde yaşamıştır. Bazen bunlardan biri ağır basmış, bazen diğeri; bazen biri uzun sürmüş, bazen de diğeri. Tabiî ki bunların dengelendiği zamanlar da olmuş. Tıpta ağrı eşiği diye bir ifade vardır; vücuda uygulanan herhangi bir fizik güce veya değişik hastalıklarda içeriden olan uyarılara karşı, ağrının hissedilmesi ve şiddetinin algılanması...
  2. Mutsuz bir kadının günlüğü

Mutsuz bir kadının günlüğü

Kocasının onu mutlu etmesini istiyor ve sonunda bakın neler oluyor.:D 1. Gün Dun gece 25. evlilik yıldönümümüzü kutladık..aman ne kutlamaydı..evlendiğimiz geceyi tekrar canlandıralım dedik, güzelce yemeğimizi yedik şarap içtik dansettik ve sıra yatağımıza girmeye gelince benim adam ne yaptı dersiniz? Kendini banyoya kilitleyip bütün gece ağladı!! 2. Gün Kocam bugün bana çok önemli bir sır...
  3. Bir koyunun günlüğü

Bir koyunun günlüğü

:nanik:Meleklerim kurban bayramı yaklaşmışken; kurbanlıklarla ilgili espirilerde havada uçuşmaya başladı... Bunlardan biride bir kurbanlık koyunun günlüğü... Ben çok beğendim umarım sizlerde beğenirsiniz.... 1.gün Sevgili günlük, bugün bayramın ilk günü. 10 gündür elimden geleni yapıp bi şekilde satılmamayı başardım. Arkalara kaçtım, sürekli yüzüme hastalıklı bir hava verdim. Şans da yüzüme...
  4. Bir bebeğin günlüğü :)

Bir bebeğin günlüğü :)

*1. gün * Böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum. Ohaa... hortumumu bile kesmişler! meme diye, süt diye birşey varmış. nerden nasıl bulunur bu ya? Hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni. *2. gün * Meme buldum ama bundan süt gelmiyor, emiyorum allah emiyorum, tık yok, süt başka yerde mi? Neyse biraz daha emdim geldi, fazla abanınca meme sahibi kişilik bağırdı, ne bağrıyosun...
  5. Bir Çiftîn Günlüğü

Bir Çiftîn Günlüğü

Kadının Günlüğü Bugün üç yıl bitti. Onun karşısına gelinlikle çıktığım günkü kadar mutluyum. Tanrım, onu ne kadar seviyorum. Mükemmel bir erkek, cazibeli, yakışıklı, anlayışlı, sevecen, her şey var. Bugün Cumartesi,bıraktım arkadaşlarıyla eğlensin. En sevdiği yemek olan pastırmalı Kurufasulye ile pilav yapıyorum. Pişti, demleniyor. Banyo yaptım, en sevdiği kıyafeti giydim. Yemekten sonra,...

Sayfayı Paylaş