Bir Kedim biLe yoK!

TuZ_

Yeni Üye
Üye
Bir Kedim biLe yoK!
Merhaba sevgili meli$ler,

Bir kaç gündür kedi almayi düsünüyorum.
Normal kedilerle ilgili siteler vardir ve kediyle ilgili bilgiler verilmistir belki.
Ama ben her culturun kendine has özelliklerine inandigim için, dolayIsIyla her evdede bir evcil hayvana baska bakildigina inaniyorum.
Bu yüzden kedisi olan arakdaslardan öneriler bekliyorum.

Belki biraz hayat tarzimdan bahsedersem bir kedinin bana uyup uymadiginida anlatabilirsiniz ben pek karar veremedim.
Kedim olacaksa ona vakit ayirmak istiyorum, sirf kedim olsun diye kedi almak istemiyorum çünkü.

• Ben bes gün çalisiyorum. Sabah çikip aksam ancak eve geliyorum
  • 14 günde bir iki günlügüne evde olmam
  • Yazin en az 5 hafta tatile giderim
  • DIsardan üniversiteyi okuyacagim (daha önce yarida biraktigim bölümü bitirmek için)

Bir de bir kaç sorum var:
  • Kedilerin ay hali gördügünü duymustum, bu dogrumu ve dogruysa bu önlenebilirmi?
  • Günde kaç defa mama verilmeli yoksa bu kediden kediye degisiyormu?
  • Ev kokarmi, kedi besleyince?
  • Tuvaletini yapmasi için ne yapmali?
  • Arada disariya çikmasi gerekirmi?(apartmanda oturuyorum)

Baska önerileriniz, ve mutlaka bilmen gerek diyeceginiz seyler varsa onuda bekliyorum.
Onun disinda, bir kedi beslemenin artI ve eksilerinide yazabilirmisiniz lütfen?

Bu arada anket açtim bana uyup uymayacagina dair oy verirseniz sevirim.

Simdiden tesekkür ederim.

Sevgiyle! @->>--------

Merhabalar senelerdir kedi besleyen biri olarak bu konuya cevap verme gereği duydum öncelikle şu sorularına cevap vereyim...

- Kedilerin ay hali gördügünü duymustum, bu dogrumu ve dogruysa bu önlenebilirmi?
Öyle bir şey söz konusu değil sadece dişi kedilerde senede bir kez kızışma döneminde olur o da çok dert çıkarmaz...

- Günde kaç defa mama verilmeli yoksa bu kediden kediye degisiyormu?

Mama kabı sürekli dolu olmalı karnı acıktığında gidip yer yoksa ne zaman acıkıyor bilemezsin tabi yanında su kabı da sürekli dolu olmalı.

- Ev kokarmi, kedi besleyince?

Ev hayatta kokmaz kediler zaten kuma çiş yapar ve kaliteli kedi kumu kullanırsan kesinlikle koku oluşmaz.Dişi kedilerin idrarı hiç kokmaz zaten ama erkek kedilerin biraz kokar bunu da kum emer.

- Tuvaletini yapmasi için ne yapmali?

Marketlerde kedi kumları satılmakta onlardan alıp derince bir legene veya benzeri bişeye koyarsan kedicik o kuma yapar çişini.

- Arada disariya çikmasi gerekirmi?(apartmanda oturuyorum)

Hayır dışarı çıkması gerekmez apartmanın kapısını açıp kaparken dikkat et dışarı kaçmasın.Arada balkona filan çıkarıp güneş ışığından faydalanmasını sağlayabilirsin.

kediler çok kolay bakımı olan hayvanlardır.Yemeği suyu ve tuvaleti olduktan sonra evde yalnız da kalabilirler ama tabi öyle 5 hafta felan yalnız kalamazlar.

Kedi almanı kesinlikle tavsiye ediyorum ama petshoptan asla alma çünkü petshoplar tamane hayvan sömürmek üzere kurulmuş tabi aldıkları paralarla insan da sömürüyolar.Sitemizde bölüm var evcil hayvan arıyorum adı altında ben sürekli ilan paylaşıyorum oradan beğendiğin bir kediyi alabilirsin tabi verenle anlaşabilirsen.Ama muhtemelen ulaşım sorunu olmadığı sürece kimse hayır demez çünkü hepsi kedileri yuvalandırmak amacında.

Şimdilik bu kadar başka sorun olursa yardımcı olabilirimBence bütün hayvanlar içinde en asili en güzeli ve bakımı en kolay olanı kedilerdir.Hepsi tam birer stres topudur.

Sevgiyle kal....

Son düzenleme:
öNerilerin için çok tesekkür ederim. @->>----

YanLIz ben yurtdIsIndayIm bu yüzden burdan bakamam sanIrIm. :(

SevgiyLe. @->>---

Not: Sizde anket görünüyormu bende görünmüyorda. :S

Anladım ama yurt dışında da kedi sahiplendirenler var ilgilenirsen ilanlara yönlendirebilirim canım..

Hayır görünmüyor..

Nasil ekleyebilirim acaba?

Tamam äkLImda tutarim bu teklifini ama önce emin olmak istiyorum.
Buarada hayvan siginma evleri oluyor, hani kimsesiz olan, ordan almami tavsiye edermisin hayalcm?

Daha öncede bir muhabbet kusum olmustu ama evde çok yanliz kaliyor diye geri götürmüstüm :uhu:
Yine aynI sey olsun istemiyorum :uhu:

sevgiyle! @->>------

Tabi canım kesinlikle orda imkanın varsa yuvası olmayan hayvanlardan al petshoptan asla alma canım.Ama dediğim gibi 2-3 gün yemeği suyu varsa tek kalabilir ama öyle haftalarca kalamaz...

Geri