gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Bir Kirpinin 7 Bin İğnesi Var

Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

kirpinin doğumu kirpi doğumu kirpi ısırması Hayvaları severim ama sevilebilecek hayvanları severim:DUzaktan uzaktan severim.Benim çok güzel bir papağanım vardı ama artık yok.Yakın bir zamanda öldü.Onu bile inciteceğimi düşünerek uzaktan uzağa seviyordum.Küçücük birşeydi zaten:)Köpek ise en büyük fobim.Bacağımı ısırdığı için çok korkuyorum.Özellikle de kurt köpeklerinden çünkü bacağımı ısıran bir kurt köpeğiydi.Kedileri ise çok şirin olanalrı severim:DTabi yine uzaktan.Ama şu kirpilerden nedense nefret ediyorum.Eşimin ailesinin fındık bahçelerinde fındık toplarken sürekli karşıma çıkıyor ve kokrudan fındık topluyamıyorum.Ya iğnelerini fırlatırsa diye ödüm kopuyor.Ama korkmakta da haklıyım o iğneler tam tamına 7 bin tane...Buyrunuz

Soyu, 70 milyon yıl öncesine dayanan Kirpinin üzerinde yaklaşık 7 bin iğne vardır. Anne kirpi, yavrusunun üzerindeki iğneler doğuma kadar sıvıyla örtülü olduğu için hamileliğinde acı çekmiyor. Her biri farklı karaktere sahip kirpiler; neşeli, cesur ya da utangaç olabiliyorlar. Ayrıca, vücutlarını kısa sürede top haline getirerek yuvarlanabilen kirpilerin; üzerlerinde yaklaşık bin pire barındırdıkları saptanmıştır.

Şimdi soruyorum size meleklerim korkmakta haklıyım değil mi?Eşim benimle hep dalga geçerdi''yahu o kirpide hepi topu 5-6 iğne var ne olacak ''derdi.Şu yazıyı bir okutayım da artık o 5-6 iğnenin kaç iğne olduğunu iyi öğrensin:D

Bir Kirpinin 7 Bin İğnesi Var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 7 bin 159 öğretmen atandı

7 bin 159 öğretmen atandı

Milli Eğitim Bakanlığı şubat dönemi atamalarında 2 bin 377’si sözleşmeliden kadroluya geçmek üzere toplam 7 bin 159 öğretmenin atamasını yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı Baş Öğretmen Salonu’nda 2008/1 dönemi öğretmen atamaları yapıldı. Atamalar sonucunda 2 bin 377’si sözleşmeliden kadroya geçmek üzere toplam 7 bin 159 öğretmenin ataması yapıldı. 2 bin 377 sözleşmeli öğretmenin kadroluya geçmesi...
  2. Kaktüs Sandalye (İğnesi bile var)

Kaktüs Sandalye (İğnesi bile var)

Kaktüs sandalyelere artık kaynanalar yerine gelinler oturmak isteyecek rahat ve gayet şirin birşeye benziyor.Ben odama istiyorum birtane :D
  3. 7 ve daha fazla yumurtayla çatlatma iğnesi olan varmı?

7 ve daha fazla yumurtayla çatlatma iğnesi olan varmı?

arkadaşlar yumurta büyütme iğnesiyle 7-8 tane yumurtam oldu.doktor çatlatma iğnemi vurdu ama çoğul gebelik olabilir dedi.aşılama değil bizimki normal yoldan hamile kalmaya çalışıyorum.bu 7-8 yumurtayla hamile kalma ihtimalim yüksekmi?acaba çoğul gebelik olurmu?öyle olursa indirgeme yapıyolarmış umarım 2 den fazla omaz.bebek sayısını azaltma işleminin diğer bebeklere zararı varmı acaba?benim...
  4. Düşük hapı ya da düşük iğnesi diye bir şey var mı?

Düşük hapı ya da düşük iğnesi diye bir şey var mı?

düşük hapı nedir,düşük iğnesi nedir,düşük hapı nede satılır,düşük hapı nasıl kullanılır,düşük hapı kullanmak zararlımıdır,düşük hapı hakkında bilgiler Zaman zaman merak edilenlerden biri de "söktürücü" iğnelerle yeni başlamış bir gebeliğin sonlandırılıp sonlandırılamayacağıdır. Aslında "söktürücü" iğne olayı belki de ülkemizin ciddi sağlık problemlerinden biridir. Eczaneye...

Sayfayı Paylaş