gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Bir Kitanin Hizmetinde Bulananlarin Mukavelelerinin Dahi Askeri Mahkemelerce Feshi :

Konu, 'Askeri Ceza Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Madde 156 - Muharip askeri bir kıtaya hizmet veya mukavele ile münasebeti olanların mahkum oldukları cezalarla birlikte bu hizmet ve mukavelenin feshine de askeri mahkemelerce hükmolunabilir.

Bir Kitanin Hizmetinde Bulananlarin Mukavelelerinin Dahi Askeri Mahkemelerce Feshi : konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bİr Askerİn Anilari

Bİr Askerİn Anilari

Şemdinli'yi bileniniz var mı? Hiç gitmişliğiniz, Otuz iki virajları aşıp, Kaymakam çeşmenin soğuk suyunu hiç içmişliğiniz var mı? Her sabah uyandığınızda size merhaba diyen Efkâr tepeyi, Gomane tepeyi gezdiniz mi karış, karış? Mayına basan aracın içinden, tam on dört metre uzağa fırlayan bir arkadaşınız oldu mu sizin? "Yenge vallahi az önce yanımda oturuyordu, şimdi dışarı çıktı"...
  2. Askeri Mahkemelerce Verilen Tutuklama Kararlari Ile Asker Kişiler Hakkinda Verilen Ce

Askeri Mahkemelerce Verilen Tutuklama Kararlari Ile Asker Kişiler Hakkinda Verilen Ce

Asker kişiler hakkında hükmolunan ve aşağıda gösterilen cezalar, 353 sayılı Askeri Mahkemeler Kuruluşu ve Yargılama Usulü Kanununun beşinci kısmında yazılı esaslar dahilinde askeri cezaevlerinde infaz edilir. A) Subay, astsubay, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli Devlet memurları, uzman jandarma ve uzman erbaşlar hakkında verilen ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden veya Devlet memurluğundan...
  3. Biri orduevinde, biri askeri lojmanda;

Biri orduevinde, biri askeri lojmanda;

Biri orduevinde, biri askeri lojmanda ANKARA Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, MUDEKO Lojmanları içindeki dairesinde, emekli Orgeneral Şener Eruygur ise Merkez Orduevi’nde polis tarafından mahkeme kararıyla gözaltına alındı Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, içinde Kara Harp Okulu Eğitim ve Doktrin Komutanlığı, Merkez Orduevi ve Kirazlıdere mevkiinde çok sayıda komutanlığın yer aldığı geniş bir...
  4. Asker kızından güzel bir yazı ...

Asker kızından güzel bir yazı ...

Neden?Neden ben bu gurbet ellerdeyim? Neden burda dogdum,burda büyüdüm? Allahim isyan etmek gibi olmasin ama dayanamiyorum. Az önce koca bayragimi ellerimle bagrima basarak,Mehmetcigin söyledigi „Zap Suyu“ Siirini dinleyerek cama dogru yürüdüm... „Vatan & Bayrak“ diyor siirde. Oysa ben Vatanimdan uzak baska ellerdeyim. Bayragim özgürce dalgalanmiyor buralarda. Yabanci...
  5. Sırat-ı müstakim olsa dahi yolunyürümezsen seni bir yere götürmez!

Sırat-ı müstakim olsa dahi yolunyürümezsen seni bir yere götürmez!

Yolcu yolunda gerek.. Sırat-ı müstakim olsa dahi yolun, yürümezsen seni bir yere götürmez! Meskenetin çukurunda kalakalırsın, Bir arpa boyu dahi yol alamazsın… Çetin yolların, metin yolcuları olur; yol yolcusuz kalmaz. Her yürüyüşün bir makamı vardır. Sen, doğru makamda yürümezsen başka yiğitler yürür. “İnsanlardan öyleleri vardır ki, Allah’ın rızasını kazanmak için kendini Allah’a satar.”...

Sayfayı Paylaş