gebe
  1. sementha

sementha Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

bir kızım olsaydı...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında sementha tarafından paylaşıldı.

Bir kızım olsaydı eğer, adını ‘Gece’ koyardım… Simsiyah gözlerindeki parıldayan yıldızlarla, insanlara Tanrı’nın yarattığı kainatın aynasını göstersin diye…

Bir kızım olsaydı eğer , adını ‘Mevsim’ koyardım…
    Dört ayrı mevsimin bütün güzelliklerini, beşinci bir mevsim gibi kendinde taşısın ve bazen bir sonbahar gibi hüzünlü, bazen de bir yaz günü gibi ışıl ışıl olsun diye…

Bir kızım olsaydı eğer, adını ‘Hüzün’ koyardım…
    Bütün duygular içinde insana en çok yakışan bu duygu gibi,ait olduğu her yere ruhunun rengini katsın diye…

Bir kızım olsaydı eğer, adını ‘ Deniz’ koyardım…
    İnsanlar bin yıllardır kan kırmızısına çevirmek için uğraştıkları halde, inatla bir çocuğun mavi gülüşünü yüzünden eksiltmeyen dünya gibi,insanlara mavi gözbebekleriyle baksın diye….

Bir kızım olsaydı eğer, adını ‘Nisa’ koyardım…
    Kadın gibi kadın olsun ve şairi Tanrı olan en güzel şiiri insanlara fısıldasın diye…

Bir kızım olsaydı eğer, adını ‘Yağmur’ koyardım…
    Yağan rahmetin insan ayırt etmeden yağması gibi, zalimin de iyinin de başına adaletle yağsın diye…

Bir kızım olsaydı eğer, adını ‘Su’ koyardım…
    Onun kadar saf, onun kadar duru, onun kadar hayat kaynağı olsun ve insanlar ondan vazgeçmesin diye…

Bir kızım olsaydı eğer, adını ‘Havva’ koyardım…
    Hayat onunla başlasın ve bir adam, onun uğrunda cennetten tekrar kovulmayı göze alacak kadar sevsin diye…

Bir kızım olsaydı eğer, adını ‘Masal’ koyardım…
    Bir ömür boyunca benim hayatımın benden ona miras kalacak olan masalını, gözbebeklerinde ve kelimelerinde bütün insanlara anlatsın diye…
    ahmet savaş..

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: bir kızım olsaydı...
    bir kızım olsaydı eğer.....adı hazırdı olmadı iki erkek nasip etti Allah onlara uzun ömürler versin Rabbim.emeğine sağlık çok hoşuma gitti konun +rep veriyorum

3. sementha

sementha Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler cnm ..benimde hazırdı olsun balım oğlum var....

4. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

evet benimde hazirdi cok istedim hala da istiyorum olur insaAllah ama oglumuda cok seviyorum Allah bahtini guzel etsin insaAllah

5. sementha

sementha Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    amin cnm cümlemizinkini....

6. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Benimde cok hosuma gitti, zevkle okudum canim

7. ecrin efna

ecrin efna Forum Okuru

kızım oldu adını ecrin koydum manası (allahın hediyesi )demek tavsiye e
    derim

8. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    bir gün allahım nasip edersee sevdiğim adamla evlenmeyii ve bana bir kız verirse bunu cok istiyorum inş rabbimm yüzüme gülerdee bunlar olursa kızımın adını yagmur koyacagımm...gercektenn cok güzel bir paylaşım olmuş ellerine saglık canım bayıldım ....

Bir kızım olsaydı eğer, adını ‘Yağmur’ koyardım…
    Yağan rahmetin insan ayırt etmeden yağması gibi, zalimin de iyinin de başına adaletle yağsın diye…

bir kızım olsaydı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Silgi Olsaydınız Neyi Silerdiniz?

Bir Silgi Olsaydınız Neyi Silerdiniz?

Bir Silgi Olsaydınız Neyi Silerdiniz? Evet herkes silmek istediği şeyi yazsın. Mesela ben kötülüğü silerdim..
  2. | Hayatın Bir Kitap OLsaydı |

| Hayatın Bir Kitap OLsaydı |

Hayatın Bir Kitap Olsaydı Bir kitap olsaydı hayatın, kütüphanenin neresine koyardın? Tarih kitapları mı, roman mı, biyografi mi, şiir mi? Göze çarpan bir yerde mi dursun isterdin yoksa dikkatli bakanların bile göremeyeceği bir yerde mi? Sık sık açıp okur muydun? Yoksa ara sıra tozunu almaktan ibaret mi olurdu ilişkin hayatını yazdığın kitapla? Yaşamda güzel şeyler yaptıysan, insan gibi...
  3. kızım olsaydı eger adını ...... Koyardım. Ya siz???

kızım olsaydı eger adını ...... Koyardım. Ya siz???

bir kızım olsun adı yağmur olsun Allah herkese asagidaki yazılı bütün nitelikleri bir arada toplayan bebekler nasip etsin. Bir kızım olsaydı eğer adını "GECE" koyardım; Simsiyah gözlerindeki parıldayan yıldızlarla Allah'ın yarattığı kainatın aynasını göstersin diye... Bir kızım olsaydı eğer adını "MEVSİM" koyardım; Dört ayrı mevsimin bütün güzelliklerini beşinci...
  4. Bir dilek hakkınız olsaydı ?

Bir dilek hakkınız olsaydı ?

Merhaba sevgili melekler :) bir dilek hakkınız olsaydı ne olurdu ? Edit : Şans

Sayfayı Paylaş