gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Bir maskem var benim

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

.

Yine gece oldu, yine bir gün bitti ve ben yine kendimle başbaşa kaldım.

Bir maskem var benim. Sabahları onsuz evden çıkmadığım, geceleri yatağımda başbaşa kalana kadar çıkarmadığım bir maskem var.

Adı mı ne?
    Adı : MUTLULUK!

Taktığımda kahkalara boğulduğum, tadından gözlerimin dolduğu, sesinden huzur bulduğum bir maskem var.
    Gün geceye döndü yine. Karanlık çöktü buralara, sessizlik hakim oldu sokaklara ve ben teslim oldum sana.

Soyutu dışladım, somutu yakaladım.
    Soyuta tutkun kaldım, somuta ağladım.
    Sahi, soyutmuydun sen somutmuydun?
    Hoş! Ben soyuta tutkunken sende bunu bilirken somut olmanı nasıl beklerim?
    Soyuta tutkun olduğumu bilir, somut olmak istemezsin ki sen…
    Gitmek için mi gelmiştin, kalmak için mi?
    Ömürlük mü sevmiştin, mevsimlik mi?
    Baharım olup açtırcakmıydın gönül bahçemdeki gülleri, sonum olup soldurcakmıydın?
    Canım olup huzur mu bulcaktın ruhumda, kanım olup durmayacakmıydın bedenimde?

Vakit gece… Her yer karanlık… Kokun sinmiş odama… Saat her şey için geç kalındığını söylüyor bana… Maskemi çıkartmak vakti şimdi. Adı “mutluluk” olan maskemden soyunup, sahte tebessümlerden soyutlanıp acılara boğulma, gerçeklerle yüzleşme vakti.

Hüzün! Hadi çal kapımı!
    Her gece olduğu gibi bu gecede hazırım acılara…

Beni maskem olmadan tanıyan bilen tek şey yastığım sanırım. İnsanların zihinlerinde yarattığı “ßen”i değil gerçek “ßen”i gören tek şey yastığım. Ahhh ne çok hüznü paylaştık biz onunla… Sevinçlerimi maskemle, hüzünlerimi yastığımla paylaştım. Senli anlarıma maskem şahit oldu, sensiz anlarıma yastığım…

Fazla yormamalı kendimi… Maskemi fazla yıpratmamalı… Yarın yeniden gün doğacak ve ben doğan güneşe rağmen yine karanlıkta kalacağım. Bana yoldaşlık eden tek şey ise maskem olacak. Ona sahip çıkmalı, korumalıyım.

Bir gecenin daha katili oldum şimdi. Acılarımı her gece olduğu gibi bu gecede yastığıma gömdüm. Şimdi meleklerin koruması altında güzel rüyalar görme zamanı…

Doğacak olan her güne benden ve maskemden büyük bir mutlulukla ” Merhaba! ”

.

Son düzenleme: 11 Eylül 2008
  2. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: Bir maskem var benim
    Doğacak olan her güne benden ve maskemden büyük bir mutlulukla ” Merhaba! ”
    çok güzel bir söz ... emeğine sağlık

Son düzenleme: 11 Eylül 2008
  3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler canım duygu yüklü satırların için çok hoş olmuş emeğine ve yüreğine sağlıkk:)

4. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

sağol bebeğim ben teşekkür ederim

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    süperr yaa bu kadar olur gerçekten bazen hepimiz yapmıyormuyuz.hayata inat insanlara inat kendimize inat o maskeyi yüzümüze takıyoruz ama başkalarını kandırabiliyoruz da ya kendimizi.....

6. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

mecburen admınım yaşamak adına ayakta kalabılmek adına...teşekkürler o güzel yorumunuza

7. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    canımsın sağol bitanem

Bir maskem var benim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evet benim bir önerim var

Evet benim bir önerim var

Özlenenler diye bir yer olsun. Oraya uzun süre görmediğimiz yada haber alamadığımız melekleri yazarız. bilen varsa merakımız giderilir. Mesela HİDOS göremiyorum uzun süredir. Aklıma geldi ama uygunsa açılmasını isterim:) teşekürler:cah:
  2. Bir maskem var benim kızlar ya sizin

Bir maskem var benim kızlar ya sizin

. Maske Maske sözcüğü, Fransızca "masque"dan gelmektedir (İtalyanca maschera, Fransızca máscara). Muhtemelen ya Latin'ce “hayalet” anlemegine saglıkemegine saglıkemegine saglıkemegine saglıkemegine saglık gelen masca ya da "yüz ifadesi yapan" anlemegine saglıkemegine saglıkemegine saglıkemegine saglıkemegine saglık gelen Arapça maskharah'dan bu dillere geçmiştir....
  3. Nasıl Bir Maskeniz Var?

Nasıl Bir Maskeniz Var?

Çok ilginç bir test :) Her insan yeri geldiğinde maskelerini çıkarır ve farklı bir kişiliğe bürünür. İşte testiniz meleklerim. Nasıl Bir Maskeniz Var? İşte bana çıkan bu: Şaşırtıcı Sürprizlerin insanısınız. Aslında bir değil, binlerce maskeniz var. Her durumda onlardan birini çıkartıp, istediğiniz hedefe uygun bir işlevle kullanabiliyorsunuz. Çok ciddi olabildiğiniz gibi, çok...
  4. benim bir ismim var

benim bir ismim var

Hepimiz meleğiz..Kadınız..Kadın olmak zor...Kadın olmak güzel..Kadın olmak ....Her yönüyle kadın olmak...:)Çok güzel b ir yazı mutlaka okuyun meleklerim:) Benim bir ismim var. Kadın! Ailemin koyduğundan bile daha önce gelen bir tanım üstelik. Önce kadın. Yorulurum bazen çünkü kadınlığı taşımak zor iş. Yılgınlıklarımdan, gözyaşlarımdan, acılarımdan sıyrılıp çıkmak gerekir her yeni güne. Dik...
  5. Benim İçimde Biri Var !

Benim İçimde Biri Var !

Adını koyamıyorum, kim olduğunu bilmiyorum ama içimde biri var. Melek mi, şeytan mı belli değil. Aşkı savunan, aşkla durulan, aşkla yaşayan biri ve içimde.. Ne zaman aşka küssem, kapılıp gitsem dost sohbetlerinde aşkın bittiğine ve ne zaman inancımı yitirsem, ortaya çıkan biri var. Sesini kulaklarımda duyuyorum. İlk başlarda delirdim zannetmiştim ama sonra düşününce, zaten akıllı insan...

Sayfayı Paylaş