gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Bir Memleket Hikayesi

Konu, 'Memleketim' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

memleket hikayesi Şimdi artık...
    Buğdayı ABD`den a lan...
    Mercimeği Kanada`dan a lan...
    Mısırı Arjantin`den a lan...
    Pirinci Avustralya`dan, Mısır`dan ve İtalya`dan a lan...
    Fasulyeyi, yani sözde milli yemeğimiz kuruyu, İran`dan, ABD`den ve Arjantin`den a lan...
    Barbunyayı Çin`den a lan...
    Pamuğu ABD`den a lan...
    Tütünü bir yandan yakıp, bir yandan ABD`den, İngiltere`den a lan...
    Yanlışlıkla yere düşürsen fışkıran ayçiçeğini utanmadan ABD`den a lan...
    Susamı oha fa lan olup, açlar ülkesi Sudan`dan a lan
    Vişnenin donmuşunu Almanya`dan a lan...
    Muzun saman gibi olanını Panama`dan a lan...
    Aslında o kadar fazlamız var ki, ineklere yem olarak döktüğümüz kepeği ABD`den a lan...
    Baklayı bir zamanlar ihraç ettiğimiz İtalya`dan a lan...
    Talan edilmiş bir ülke burası...

Şeker mi?
    125 bin şekerpancarı üreticisi, üretmekten vazgeçti.
    Neden? Tatlandırıcı modası var çünkü...
    Şekeri unuttu pastaneci. Basıyorlar tatlandırıcıyı...
    Peki hammaddesi ne tatlandırıcının? Mısır.
    Yani bizim taaaa Arjantin`den aldığımız mısır...
    Bitti mi? Hayır.
    Gelişmiş ülkelerde tatlandırıcıya ne kadar izin veriliyor? Yüzde 2... Bizde? Yüzde 10...
    Azdır yüzde 10, az... Normalde yüzde kırk lan üretmek lazım, veya yüzde doksan lan...

Çünkü budur kalkınma diye izlenen 5 yıllık plan...
    Ve budur, köylünün tek başına iktidar yaptığı aslan kap lan.

E müstahak o zaman...

ALINTI

Bir Memleket Hikayesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir aşk hikayesi...

bir aşk hikayesi...

bir aşk hikayesi... Dondurucu soğukta bir an önce evime varabilmek için hızla yürürken, ayağımın ucunda bir cüzdan gördüm.. Hemen aldım. Sahibini gösteren bir kimlik vardır diye acele acele açtım.. İçinde üç dolar ve sararıp kat yerleri yıpranmış eski bir zarftan başka birşey yoktu... Sol üst köşede yalnızca gönderenin adresi, alıcı adresi yerinde bir posta kutusu numarası vardı. Bir ipucu...
  2. Memleket

Memleket

Kişinin kendi memleketini güzel ve bakımlı görmesi büyük bolluğa işarettir
  3. bir tavuğun hayat hikayesi

bir tavuğun hayat hikayesi

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Bir kirmizi gülün hikayesi

Bir kirmizi gülün hikayesi

güllerle ilgili sözler bakışlarla ilgili güzel sözler bakışlarla bakışla kırmızı gülün hikayesi Bir delikanlı güzel bir kıza ölümüne sevdalanış...Yüreği daha fazla dayanamaz olmuş onu uzaklardan seyretmeye.Birgün o adını bile henüz bilmediği,dış görünüşünden başka hayatı hakkında hiç bir bilgi edinmediği o genç güzel kızın yolunu kesip durdurmuş delikanlı. Güzel kız azarlayıcı ve manidar...
  5. Bir kürtaj hikayesi ...

Bir kürtaj hikayesi ...

5 Ekim:Bugün var edildim. Buradayim. Varim. Müthis bir duygu bu. Var oldugumu henüz annem ve babam bilmiyor. Bir elma çekirdeginden bile küçügüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varim ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varligimi ve benligimi hissedebiliyorum. Bir kiz olacagim ve baharda çiçekleri sevecegim. 19 Ekim:Biraz büyüdüm. Kimildamam mümkün degil. Annem henüz...

Sayfayı Paylaş