gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Bir mescitte hiç kimse Teravih Namazı kılmazsa ne olur?

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

En sağlam görüşe göre, teravihte cemaat olmak sünnet-i kifâyedir. Yani bir mescitte hiç kimse teravihi cemaatle kılmazsa, hepsi günahkâr olur. Teravih namazı tek başına kılınabilir. Fakat cemaatle kılınması daha faziletlidir.

Bir mescitte hiç kimse Teravih Namazı kılmazsa ne olur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Teravih Namazı

Teravih Namazı

Teravih namazı yirmi rek'attır. Erkekler ve kadınlar için sünnet-i müekkededir. Ramazan ayında kılınır. Hastalık veya yolculuk sebebiyle oruç tutamayan kimselerin de teravih namazını kılmaları sünnettir. Teravih namazının câmide cemaatle kılınması sünnettir ve sevabı çoktur. Evde de tek başına veya cemaatle kılınabilir. Ancak câmide kılmak daha faziletlidir. Peygamber efendimiz şöyle...
  2. Hiç böyle bir namaz kılamadım

Hiç böyle bir namaz kılamadım

Hatem-i Zahid (k.s.)hazretleri Asim Ibn-i Yusuf hazretlerinin yanina geldiginde Asim (kuddise sirruh) ona sordu: "Ey Hatem namaz kilmayi guzel becerebiliyor musun?" O da "Evet"deyince, Asim (k.s.): "Peki, nasil kiliyorsun?" diye sordu. Hatem-i Zahid hazretleri basladi anlatmaya: "Namaz vakti yaklastiginda abdestimi sunnet uzere tazeliyorum ve...
  3. teravih namazı!

teravih namazı!

Teravih namazı yirmi rek'attır. Erkekler ve kadınlar için sünnet-i müekkededir. Ramazan ayında kılınır. Hastalık veya yolculuk sebebiyle oruç tutamayan kimselerin de teravih namazını kılmaları sünnettir. Teravih namazının câmide cemaatle kılınması sünnettir ve sevabı çoktur. Evde de tek başına veya cemaatle kılınabilir. Ancak câmide kılmak daha faziletlidir. Peygamber efendimiz şöyle...
  4. teravih namazıyla ilgili güzel bir hadis!

teravih namazıyla ilgili güzel bir hadis!

teravih hadis teravih ile ilgili hadisler namazıyla ilgili hadisler namazı ile ayetler namazı Ebû Hureyre'nin naklettiği bir hadise göre Resulullah (s.a.s), Ramazan gecelerini ihya etmeyi teşvik etmiş, fakat bunu kesin olarak emretmemiştir. Bu konuda; "Her kim inanarak ve karşılığını Allah'tan bekleyerek Ramazan'ı ihya ederse, geçmiş günahları bağışlanır" (3) diye buyurmuştur....
  5. Teravih Namazı Duaları Nelerdir Buyrun Öğrenelim

Teravih Namazı Duaları Nelerdir Buyrun Öğrenelim

Teravih Namazı Duaları Neler Teravih Namazında Okunan Dualar Terâvih Namazına başlamadan önce Merhaba Sevgili Melek'ler, Ramazan Ayı boyunca kılınan Teravih Namazı hakkında sizlere bilmeniz gereken bilgileri aktarıyor ve Teravih Namazı duaları neler diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Buyrun, Teravih namazında okunacak dualar neler öğrenelim. Sübhâne zil-mülki...

Sayfayı Paylaş