gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Bir öğrenci neden ders çalışamaz ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

öğrenci neden ders çalışamaz bir öğrenci neden ders çalışamaz Yapılan bazı araştırmalar sonucu öğrencilerin ders çalışamama sebebleri bulunmuş:D Bakalım öğrenciler neden ders çalışamıyorlarmış? [​IMG]
    Bir yılda ders çalışabilmemiz için 365 gün var.
    Bir öğrenci neden ders çalışamaz ? 52 gün pazarı kaldırırsak 313 kalır.
    Yazın havanın ders çalışmak için çok sıcak olduğu 50 gün var. Yani 263 gün kalıyor.
    Her gece ortalama 8 saat uyuyoruz.Bir sene için düşünürsek uyku saatleri 122 gün yapar. Geriye 141 gün kalır.

Kendimize sevdiğimiz şeyleri yapmak için her gün 1 saat ayırsak 15 gün daha azalır diyelim. Kaldı 126 gün.

Her gün yemek yemek için 2 saat harcasak30 gün daha gidiyor. 96 günümüz kaldı.
    Tatil ve bayram günlerini sayarsak 40 gün daha kaybediyoruz diyelim (yaz aylarını saymadan).Geriye 56 gün kaldı.

Testler sınavlar falan yılda 25 günümüzü alsa geriye 16 günümüz kalır.

İyi bir öğrenci her dışarı çıktığında 3 saatini gezip tozmaya harcasa.. Yılda 288 saat gezse(günde 3 saatten 108 gün gezmiş olur )… Buda ders çalışmamız için kalan günlerden 12sini daha eksiltir.

Geriye sadece 4 günümüz kalır.Sonuçta insanızen azından yılda 3 gün hastalansak.
    Sadece bir günümüz kalır.
    Ama tesadufe bakin : O kalan gün doğum gününüz

2. eda_guzel

eda_guzel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ne güzel bir zamanlama programı

Bir öğrenci neden ders çalışamaz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğrenciler ders başı yapıyor

Öğrenciler ders başı yapıyor

İlköğretim ve liselerde 2007-2008 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı pazartesi günü başlıyor. İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci ile 600 bin öğretmen, 2 haftalık yarıyıl tatilinin ardından ders başı yapıyor Öğrenciler açısından eğitim-öğretim yılının ikinci dönemi sınavlar nedeniyle yoğun geçecek. Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde okumak isteyen...
  2. Derslerden Soğumuş Öğrenciler

Derslerden Soğumuş Öğrenciler

Başarısız ve dersten uzaklaşmış bir öğrenci kısır bir döngüye girmiş, ve çıkamıyordur. Başarısız öğrenci, anlayamadığı için okuyamaz; okuyup konulara girmedikçe merak ve ilgi duymaz; merak ve ilgi duymadığı için okumaz. Bu kısır döngüyü kırmak gerekir. Kısır döngü, işin içine girebilmek için etkili olabilecek bir strateji ile kırılabilir. Başarmak zorunda olduğu öğrenme konusu ne olursa...
  3. Türk öğrenciler nasıl ders çalışıyor?

Türk öğrenciler nasıl ders çalışıyor?

. DÜŞÜNME BİÇİMİ MESLEK SEÇİMİ ÜZERİNDE ETKİLİ Global (Bütünsel) öğrenenler yaratıcı meslekleri, analitik öğrenenler sistemli ve programlı çalışmayı gerektiren işleri seçiyor. Uğur Kariyer Eğitim Merkezi tarafından yapılan araştırma öğrence stilinin meslek seçiminde de etkili olduğunu gösteriyor. Buna göre global (bütünsel) düşünen öğrencilerin yüzde 83'ü reklamcılık, sinema, televizyon,...
  4. ÖĞRENCİ NEDEN DERS ÇALIŞMAZ ALIN SİZE YANIT xD

ÖĞRENCİ NEDEN DERS ÇALIŞMAZ ALIN SİZE YANIT xD

öğrenci neden ders çalışmaz ÖĞRENCİ NEDEN DERS ÇALIŞMAZ ALIN SİZE YANIT xD xD ‎* Bir yıLda ders çalışabiLmemiz için 365 gün var. * 52 gün pazarLarı kaLdırırsak...... 313 gün kaLıyor. * Yazın havaLarın çaLışmak için çok sıcak oLduğu 50 gün var, yani geriye 263 gün kaLıyor. * Her gece ortaLama 8 saat uyuyoruz bir sene için düşünürsek saatLer 122 gün yapar. * Geriye141 gün...
  5. Liseli Öğrencilere Yeni Bir Seçmeli Ders Daha Geliyor!

Liseli Öğrencilere Yeni Bir Seçmeli Ders Daha Geliyor!

bu konu liselerndeki seçmeli dersler hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Milli eğitim bakanlığının yaptığı açıklamaya göre 2013/2014 eğitim ve öğretim yılında okuyacak liseliler için yeni bir seçmeli daha ders geliyor. Buna göre lisede okuyan öğrenciler seçmeli ders olarak Osmanlı türkçesini seçmeli ders olarak seçebilecek. Haber ile ilgili detay bilgilere geçiyoruz. Milli Eğitim...

Sayfayı Paylaş