Bir ölüm ilanının düşündürdükleri!..

@şK_MeLeĞ!.

Yeni Üye
Üye

İlanı Yeni Asır'da gördüm.. "Beyhan Hür (1956-2006)
Sevgili Karıcığım,
İlk tanıştığım günden, SENİ kaybedinceye kadar;
İşe giderken aceleden, işten eve geldiğimde yorgunluktan SENİNLE yeterince ilgilenmediğime,
Sözleştiğimiz saatlere uymayarak SENİ beklettiğim zamana, SEN konuşurken konuyu sonuna kadar dinlemeden sözünü kestiğime,
Doğum ve evlenme yıldönümü kutlamalarının çoğunu 'daha sonra' diyerek, SENİN hazırlıklarını dikkate almadan ertelediğime, SANA zaman zaman ters ters baktığıma,
Kaşlarımı çatarak hiddetlenip SENİ ürperttiğime,
Özel ilgi beklediğin an ve zamanları fark etmediğime, umursamadığıma,
Hamilelik ve rahatsız olduğun dönemlerde yeterli ilgi ve şefkati SENDEN esirgediğime,
Bayramlarda ve özel günlerde SENİN arkadaş ve akrabalarına benden yapmamı beklediğin kadarını yapmadığıma,
Benim iyiliğim, mutluluğum, sağlığım için dikkatin, itinan ve fedakârlıklarına yeterince teşekkür etmediğime,
Aslında SANA içimdeki SEVGİMİ yeterince haykırırcasına hissettirmediğime,
Seni doya doya sevmeyi ertelediğime
PİŞMANIM.
Allah'tan rahmet diliyorum, nur içinde ol!.
Kocan M. Cihangir Hür
(Benim pişmanlıklarımı bu yazıyı okuyanların duymaması için, eşlerin birbirine yeterince ilgi göstermelerini ve benim eşime rahmet dileyip Fatiha okumalarını dilerim.)

yildizlar.gif

İlanı okurken babamı hatırladım.. Annemin öldüğü geceki babamı..
Öylesi derin bir ızdırap içindeydi ki, annemi unutup onun peşine düşmüş, eve doktorlar yığmıştık, babamın en yakın dostlarının yanında.. Ama teselli kabul etmiyordu. Kalbi vardı, her an onu da kaybedebilirdik. Doktorlar aralarında fısıldaşıp uyumasına karar verdiler. Bir iğne yaptılar.. Babam hissetti. Baş parmağının tırnağını ortasından kırdı ki, o müthiş sancı uyumasını engellesin..
Üstelik annemin son günlerini yaşadığını aylardan beri biliyordu, hazırlıklıydı..
"Bu nasıl bir sevgidir" diye düşündüm önce.. Sonra inanır mısınız, içimde bir öfke de kıpırdadı..
Yanına gidip "Baba, annemi bu kadar seviyordun da, yaşarken kendisine niye göstermedin" demek geldi içimden..
"Erkek adam duygularını saklar!.."
Anadolu erkeğinin geleneğidir bu.. Babam, hele de Çerkes delikanlısı Fuat öyle büyümüştü.. Biz de öyle büyüdük..
Ölesiye sev.. Ama ölesiye renk verme.. Bırak anlayan anlasın!..
Oysa sevgiyi söylemek, sevgiyi göstermek, sevdiğini sevgi denizinde boğmak, sevginin kendisi kadar güzel, sevginin kendisi kadar kutsal!..
"Seni seviyorum" demenin, diyeni, denilenden daha çok mutlu ettiğini öğrendiğimde yaşım kırkı geçmişti, ne yazık ki!..
Hepimiz öğrenmeliyiz.. Ölüm ilanlarını beklemeden!..

juju melegımm senın yazın ben sana teşekkur ederım canımm

Son düzenleme:
Cevap: Bir ölüm ilanının düşündürdükleri!..

Okudum ve kalakaldim öylece...Aglamaktan yazamadim.Cok güzel di.
Tavsiye eden juju melegime de,reina melegim senin emeklerine de cok tesekkürler ediyorum.Eline saglik.

bencede super bır yazı.bende juju melegıme teşekkur ederım

şaşkınlaştım sadece ....treni kaçırdıktan sonrasınamı yaşanan pişmanlığamı hangisine allak bullak oldum arkadaşım çok güzeldi teşekkürler

cok guzel gercekten...benim esimde ayni boyledir,,umarim ben oldukten sonra anlamaz kiymetimi,,ben oldukten sonra anlasa neee anlamasa neee zaten...ben simdi istiyorum beni sevdigini hissetmeyi:cry_smile:ama omrum beklemekle gecicek anlasilan.........olsun bunada sukur.........

Paylaşım için sağol canım. Pişmanlıkları yaşamadan bazı şeyleri anlamak ve ona göre davranmak lazım. Yoksa iş işten geçiyor ve kaybedilen zaman geri gelmiyor. Aslında erkek yada kadın olmayı bir yana bırakıp insan olduğumuzu hatırlamamamız lazım. O zaman sevdiklerimize gerekli değeri ve ilgiyi vermiş oluruz. Trende kaçmamış olur....

Geri