gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Bir ölüm ilanının düşündürdükleri!..

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

Bir ölüm ilanının düşündürdükleri!..

İlanı Yeni Asır'da gördüm.. "Beyhan Hür (1956-2006)
    Sevgili Karıcığım,
    İlk tanıştığım günden, SENİ kaybedinceye kadar;
    İşe giderken aceleden, işten eve geldiğimde yorgunluktan SENİNLE yeterince ilgilenmediğime,
    Sözleştiğimiz saatlere uymayarak SENİ beklettiğim zamana, SEN konuşurken konuyu sonuna kadar dinlemeden sözünü kestiğime,
    Doğum ve evlenme yıldönümü kutlamalarının çoğunu 'daha sonra' diyerek, SENİN hazırlıklarını dikkate almadan ertelediğime, SANA zaman zaman ters ters baktığıma,
    Kaşlarımı çatarak hiddetlenip SENİ ürperttiğime,
    Özel ilgi beklediğin an ve zamanları fark etmediğime, umursamadığıma,
    Hamilelik ve rahatsız olduğun dönemlerde yeterli ilgi ve şefkati SENDEN esirgediğime,
    Bayramlarda ve özel günlerde SENİN arkadaş ve akrabalarına benden yapmamı beklediğin kadarını yapmadığıma,
    Benim iyiliğim, mutluluğum, sağlığım için dikkatin, itinan ve fedakârlıklarına yeterince teşekkür etmediğime,
    Aslında SANA içimdeki SEVGİMİ yeterince haykırırcasına hissettirmediğime,
    Seni doya doya sevmeyi ertelediğime
    PİŞMANIM.
    Allah'tan rahmet diliyorum, nur içinde ol!.
    Kocan M. Cihangir Hür
    (Benim pişmanlıklarımı bu yazıyı okuyanların duymaması için, eşlerin birbirine yeterince ilgi göstermelerini ve benim eşime rahmet dileyip Fatiha okumalarını dilerim.)

İlanı okurken babamı hatırladım.. Annemin öldüğü geceki babamı..
    Öylesi derin bir ızdırap içindeydi ki, annemi unutup onun peşine düşmüş, eve doktorlar yığmıştık, babamın en yakın dostlarının yanında.. Ama teselli kabul etmiyordu. Kalbi vardı, her an onu da kaybedebilirdik. Doktorlar aralarında fısıldaşıp uyumasına karar verdiler. Bir iğne yaptılar.. Babam hissetti. Baş parmağının tırnağını ortasından kırdı ki, o müthiş sancı uyumasını engellesin..
    Üstelik annemin son günlerini yaşadığını aylardan beri biliyordu, hazırlıklıydı..
    "Bu nasıl bir sevgidir" diye düşündüm önce.. Sonra inanır mısınız, içimde bir öfke de kıpırdadı..
    Yanına gidip "Baba, annemi bu kadar seviyordun da, yaşarken kendisine niye göstermedin" demek geldi içimden..
    "Erkek adam duygularını saklar!.."
    Anadolu erkeğinin geleneğidir bu.. Babam, hele de Çerkes delikanlısı Fuat öyle büyümüştü.. Biz de öyle büyüdük..
    Ölesiye sev.. Ama ölesiye renk verme.. Bırak anlayan anlasın!..
    Oysa sevgiyi söylemek, sevgiyi göstermek, sevdiğini sevgi denizinde boğmak, sevginin kendisi kadar güzel, sevginin kendisi kadar kutsal!..
    "Seni seviyorum" demenin, diyeni, denilenden daha çok mutlu ettiğini öğrendiğimde yaşım kırkı geçmişti, ne yazık ki!..
    Hepimiz öğrenmeliyiz.. Ölüm ilanlarını beklemeden!..

**juju melegımm senın yazın ben sana teşekkur ederım canımm**

Son düzenleme: 14 Eylül 2008
  2. ARZUHAL

ARZUHAL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bir ölüm ilanının düşündürdükleri!..
    Okudum ve kalakaldim öylece...Aglamaktan yazamadim.Cok güzel di.
    Tavsiye eden juju melegime de,reina melegim senin emeklerine de cok tesekkürler ediyorum.Eline saglik.

3. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

bencede super bır yazı.bende juju melegıme teşekkur ederım

4. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

şaşkınlaştım sadece ....treni kaçırdıktan sonrasınamı yaşanan pişmanlığamı hangisine allak bullak oldum arkadaşım çok güzeldi teşekkürler

5. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    canım ablam begendıgıne sewındım

6. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

cok guzel gercekten...benim esimde ayni boyledir,,umarim ben oldukten sonra anlamaz kiymetimi,,ben oldukten sonra anlasa neee anlamasa neee zaten...ben simdi istiyorum beni sevdigini hissetmeyi:cry_smile:ama omrum beklemekle gecicek anlasilan.........olsun bunada sukur.........

7. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    aglama melegım kıyamam ben sana

8. gökçe

gökçe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Paylaşım için sağol canım. Pişmanlıkları yaşamadan bazı şeyleri anlamak ve ona göre davranmak lazım. Yoksa iş işten geçiyor ve kaybedilen zaman geri gelmiyor. Aslında erkek yada kadın olmayı bir yana bırakıp insan olduğumuzu hatırlamamamız lazım. O zaman sevdiklerimize gerekli değeri ve ilgiyi vermiş oluruz. Trende kaçmamış olur....

9. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

haklısın bebgım ...çok guzel yazmışsınn

10. ARZUHAL

ARZUHAL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Zuzu melegim...
    Bakin kayip meleginiz ne buldu...Ilanin orjinalini...

Bir ölüm ilanının düşündürdükleri!.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Felaketin Düşündürdükleri

Bir Felaketin Düşündürdükleri

Altı yaşındayken koskoca evimizin bir o yana bir bu yana gidip geldiğine şahit olmuştum. O sallantının Gediz depremi olduğunu yıllar sonra öğrenecektim. Oniki yaşlarındayken bizzat yaşadığım Denizli depremini hatırlıyorum. Ölenler, yaralananlar olmuş, binlerce ev yıkılmıştı. Yer sarsıntısının korku salan o kendine has gürültüsü, insanın ayağının altını kayıyor hissetmesi, bir yandan...
  2. bir ölüm

bir ölüm

-Bir Ölümm- İçimdeki asi kız isyanlarda Mazoşist duyguları kabarmıştır yine Baksana nefret kusuyor geceye Lanet ediyor her doğan güne Aynada bakıyor ağlamaktan kurumuş gözlerine Birkez daha isyan ediyor kaderine Küfrediyor gelmişine geçmişine Sarılıyor yine nikotine Bi kaç nefes çekiyor içine Sonra bi ustura alıyor titreyen eline Sürüyor düşünmeden bileklerine Akıtıyor...
  3. Mavi bir ölüm

Mavi bir ölüm

yine sana sesleneceğim senin kim olduğunu hiç bilmeden, senin kim olduğunu en çok bilerek isyankar zambakların, çılgın nilüferlerin dört nala açarak kiraz çiçeklerinin, dudak kıvrımlarına yoldaş olacağım sarı bir hüzün, kızıl bir gurur ve siyah bir öfkeyle konuşacağım sana sana oklardan değil, yaydan bahsedeceğim gülün dikenlerinden değil, gülleri ve dikenlerini doğurmaktan...
  4. bir ölüm ilanının düşündürdükleri

bir ölüm ilanının düşündürdükleri

Sevgili meleklerim, Bu ilanı gazetede gördüm....Düşündüm ki duyguları ertelemek,seni seviyorum diyememek insana çok acı veriyor..Zaman geriye dönmüyor....Bakalım bu ilan size ne düşündürecek.... Sevgili Karıcığım, İlk tanıştığım günden, SENİ kaybedinceye kadar; İşe giderken aceleden, işten eve geldiğimde yorgunluktan SENİNLE yeterince ilgilenmediğime, Sözleştiğimiz saatlere uymayarak...

Sayfayı Paylaş