gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Bir Seri filimi Aliens vs. Predator: Requiem

Konu, 'Filim Tanıtımları Fragmanları' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

Aliens vs. Predator: Requiem Filmi Bilgi ve Yorumlar
    [​IMG]Aliens vs. Predator: Requiem
    iki seri filmin birleştirilmesi ile oluşan yeni bir seri filmi. Filmin ilkinde birleşmeyi tam olarak belirtememişlerdi ve ıssız bir yerde geçmesi nedeni ile pek zevk veren bir yapıt olmamıştı fakat serinin ikinci filmi gerçekten gayet güzel.

Serinin ilk filminde belirtildiği gibi predatorun içine gizlenen yavrular uzay gemisinin dünyaya düşmesine neden olur ve gemideki tüm predatorlar ölür. Yaratıklar dünya da üreyip gelişmeye başlar. Bunun üzerine yeni bir predator dünyaya gelir ama bu predator biraz farklı. Nasıl farklı derseniz bu harbi savaşçı ve işini çok iyi biliyor. Filmi izledilçe ve yaratıklar ile insanları tek tek avladığı sahneleri görünce çok daha iyi anlıyorsunuz. Özellikle bir kanalizasyon sahnesi varki gerçekten mükemmel olmuş.

Yaratıklar bildiğimiz yaratık ama bir tanesi farklı. O da predatorun içinden çıkan ve predator yaratık karışımı olan. Bu ikilinin savaşında tabi olan insanlara oluyor ve baya bir insan ölümü ile gerçekten mideyi kaldırabilecek sahneleri görüyorsunuz. Özellikle hastanedeki hamile kadınlar sahnesi gerçekten irkilmenize neden oluyor.

Filmin ilk seansı gerçekten size sıkıcı gelebilir ama sonrasında aksiyon durmadan devam ediyor. Serinin ilk filmine göre çok fazla kan görüyorsunuz ve işini gerçekten bilen predatoru izlemek gerçekten zevk ama sonda yazık oluyor onada. Komik yanı ise hükümet insanlara yalan söylemez sözünün geçtiği yer. Sonunu burdan biraz çıkartabilirsiniz sanırım ama şaşırtıcı ve "aaa" dedirten bir sonu var.

10 üzerinden 7 verdiğim güzel bir aksiyon gerilim filmi olmuş.

Bir Seri filimi Aliens vs. Predator: Requiem konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir fil nasıl avlanır!

bir fil nasıl avlanır!

MATEMATIKCILER; Matematikciler fil avlamak icin afrikaya giderler, fil olmayan herşeyi dişari atip geri ne kalırsa onu avlarlar DENEYIMLI MATEMATIKCILER ; Bir onceki adimdaki islemi yapmadan once , en az bir filin bulundugunu ispat ederler. MATEMATIK PROFESORLERI ; En az bir filin bulundugunu ispat ederler ve onu bulup yakalama isini yuksek lisans ogrencilerine odev olarak verirler....
  2. Bir Şişe Serum

Bir Şişe Serum

İhtiyar doktor beyaz uzun gömleğini ilikleyerek doğruldu, sigarasını söndürdü. Loş çadırın kat kat perdeli kapısını kaldırdı. Çukura batmış uzun kirpikli gözleriyle etrafına bakındı. Dışarıda kolları kırmızı beyaz işaretli askerlerin taşıdığı boş sedyeler süratle uzaklaşıyor, üzerlerinde kırmızı aylı beyaz bayrakların sallandığı geniş çadırların önünde öteye beriye gidip gelen doktorlar...
  3. Güz Sancısı Filimi Üzerine Bir Yorum

Güz Sancısı Filimi Üzerine Bir Yorum

Filme, hakkında hiç bir yorum ve yazı okumadan gittim.Tomris Giritlioğlu adı benim için yeterliydi.TRT den beri izlediğim ve çok sevdiğim bu değerli yönetmenin, Salkım Hanımın Taneleri'ni sinemaya uyarlamadaki başarısının ardından;o kitabın, tarihimizde azınlıklara yapılanlar anlamında devamı gibi algılanabilecek Güz Sancısı'nın, film olmuş halini kaçırmam olası değildi elbet.Üstelik,...
  4. Kafası Karışık Bir Hermafrodit Filimi

Kafası Karışık Bir Hermafrodit Filimi

hermafrodit insan hermafrodit resmi resimleri insan resmi fotoğrafları 11. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin belki de en ilginç filmi olan “XXY“, konusu itibari ile farklı bir yerde duruyor. Ülkemizde ilk kez seyirci ile 27. İstanbul Film Festivali’nde buluşan film, konuya gösterdiği yaklaşımla da beğenilmişti. Pek sık karşılaşılmayan konusu ile ilgi gördüğünü...
  5. Harika bir cilt serumu

Harika bir cilt serumu

Selam sevgili meleklerim ...Arkadsm bana numunelik 4 bes paket ((estee lauder advanced night repair)) yuz serumu verdi al dene dedi.Bende guzelce yuzumu temizleyip yuzume kullandim.iki gun sonra yuzumde canlilik gordum .inanilmaz bisey bana oyle geldi arkdsm sana bu serum iyi gelmis dedi netten arastirdim baktim cok guzel bi serummus megerse.. cilti onariyor lekeleri gideriyormus.Ve erken...

Sayfayı Paylaş