gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Bir Tutam Maydonoz Kanı Temizliyor

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Maydanozun vitamin kaynağı olduğunu belirten Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dursun Eşiyok, yapraklarının A, C ve K vitaminleriyle demir bakımından zengin olduğunu söyledi. Maydanozun potasyum, kükürt, kalsiyum, magnezyum ve klorin yönünden de zengin olduğunu aktaran Eşiyok, "Bir tutam maydanoz, günlük C vitamini ihtiyacını karşılıyor. Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlarken kanı temizliyor, kansızlığa, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi geliyor." dedi. Enzimleri uyararak sindirim rahatsızlıklarını da dindirdiğini belirten Eşiyok, ayrıca iltihaplı yaraların iyileşmesine yardım ettiğini kaydetti. Maydanozun mide ve bağırsaklarda gaz birikmesini engellediğini de kaydeden Eşiyok, "Maydanoz, romatizmada, tansiyon düzensizliklerinde, şişmanlıkta kullanılabilecek bir bitkidir. Ayrıca böbrek taşı, kum gibi rahatsızlıklarda da etkilidir." ifadelerine yer verdi. eriyle demir bakımından zengin olduğunu söyledi.

Bir Tutam Maydonoz Kanı Temizliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. maydonoz

maydonoz

MAYDANOZ A, B1, B3, ve C vitaminleri, kalsiyum ve demir içeren hoş kokulu maydanoz; et yemekleriniz, çorbalar, tuzlu pasta ve omlet, hatta pilavlarınız için güzel bir ekstradır. Böbrek ve mesane taşlarının düşmesine yardımcı olur. İki üç demet maydanozun köklerini 4 su bardağı su ile kaynatın. Sabah ve akşam birer çay bardağı için. Bol idrar söktüren bu çay aynı zamanda mesane ve böbrekte...
  2. Ballıbaba bitkisi kanı temizliyor

Ballıbaba bitkisi kanı temizliyor

ballıbaba bitkisi HALK arasında beyaz ısırgan, tatlıbaba olarak da bilinen ballıbaba bitkisi; potasyum tuzları, tanen, şekerler, müsilaj, uçucu yağ, saponin, flavonol glikozidleri, histamin, tiramin, metilamin içeriyor. Ballıbaba; tonik (kuvvetlendirici), vazodilator (damar genişletici), antifebril (ateş düşürücü), diüretik (idrar söktürücü), hastalıklardan koruyucu ve kabız yapıcı özelliklere...
  3. hiçbirşey bizi bir arada tutama-cecily von ziegesar

hiçbirşey bizi bir arada tutama-cecily von ziegesar

KİTAP ADI: hiçbirşey bizi bir arada tutamaz YAZARI:Cecily Von ZİEGESAR SAYFA:256 ÇEVİREN:ZEYNEP YEŞİLTUNA TÜRÜ:ROMAN/GENÇLİK AŞK Dedikoducu Kız’ın dünyasına -herkesin olağanüstü, her şeyin muhteşem olduğu, baktığınız her yerde kıskançlık ve ihanet göreceğiniz bir dünyaya- hoşgeldiniz! Yeni macerada haziran kapıda ve New York şehri, alevler içinde yanan aromalı mumlar gibi: Sıcak...
  4. Bir tutam mavi için herşey....

Bir tutam mavi için herşey....

Kendi suretimdir sandım önceleri. Her gözlerimi kapadığımda belirirdi o görüntü. Sonra fısıltısı gelirdi kulağıma; Ben sandım. Kendimden sandım.. Hayatımın anlamının bir çift mavi göz de saklı olduğunu, Can'ımın parçasını bulduğumu ve dahasını, çok daha fazlasını... Yaşıyorum!! Yaşadıkça anlamlanıyorum, Anlamlandıkça buram buram "aşk" kokuyorum... Nefesin...

Sayfayı Paylaş