gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Birazda Gülelim..

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

Hadi birazda gülümseme zamanı..

Bir fakir Kırşehirli paraya çok sıkışmış. Her türlü çareye başvurmuş yardım eden olmamış.
    Son çare olarak 'Allah sıkışan kuluna yardım eder' inancından hareketle Allah'a mektup yazmaya karar vermiş. 'Cenab-ı Allah Yüksek Katına' diye başlamış ve 'Allah'ım ne olur bana bir yüz milyon lira gönder' diye bitirmiş. Zarfın üzerine de 'Esirgeyip bağışlayan Yüce Allah' diye yazıp postaya vermiş.
    Postacılar mektupları ayırırken gitmesi mümkün olmayan adresi görünce açmışlar. Mektup sahibine acımışlar ve aralarında para toplayıp yardım etmeye karar vermişler. Ama ancak 80 milyon lira toplayabilip göndermişler. Parayı alan Kırşehirli hemen Allah'a bir mektup daha yazmış.
    Postacılar 'Allah' adresli ikinci mektubu açmışlar. Kırşehirli şöyle yazıyormuş:
    'Allah'ım gönderdiğin parayı aldım teşekkür ederim. Ama bundan sonra para gönderirken Meleklerinle gönder
    hırsız postacılar gönderdiğiniz paranın 20 milyon lirasını çalmışlar.'

En cesur asker kimin ki ?
    Kimin askeri daha cesur yarışması varmış.

Karacının komutanı :
    - Oğlum şu tankın altına atla ! demiş. Asker atlamış ve ölmüş.

Havacının komutanı :
    - Oğlum şu uçaktan betona paraşütsüz atla ! demiş. Asker ölmüş.

Denizcinin komutanı :
    - Oğlum şu geminin altına atla ! demiş.

Asker :
    - ...( al atlarım anlamında ) atlarım, demiş.

Denizci komutanı diğer komutanlara dönüp :
    - Bakın, benim askerim daha cesur, komutanına ... çekiyor!

Fıkra: Erzurum'dan Çıktım Yola!..
    Zamanın birinde Erzurum'dan bir grup insan hacca gitmek için yola çıkmışlar. Van'a gelmişler. Van'ın bir köyünde konaklamaya karar vermişler. O köyün de imamı yokmuş. Köylüler aralarında konuşmuşlar ve Erzurum'dan çıkıp hacca giden bu topluluktan birini imam yapmaya karar vermişler. Bu insanlar hacca gidiyorlarsa boş insan değillerdir diye düşünmüşler. Nitekim tekliflerini içlerinden birisi kabul etmiş. Her yıl 400 koyun verilecekmiş imama. Adam hacca gidip masraf yapacağıma burada kalıp yalandan imamlık yapar ve her yıl 400 koyun sahibi olurum diyerek işe başlamış. Köylü camide toplanmış namaz kılınacak. Sayın imam başlamış namazı kıldırmaya :
    - Erzurum'dan çıktım yola Van'da verdim mola 400 koyun verdiler bana, Allahuekber...
    Bu günlerce aynı biçimde devam etmiş. Köylü bu işe biraz şaşırmış ve konuşmuşlar aralarında :
    - Daha önceki imam mı yanlış kıldırıyordu, yeni imam mi yanlış kıldırıyor? Bunu gidip Müftüye soralım.
    Sayın müftü meşhur Of'lu... Müftüye gelen halk her şeyi anlatmış. Müftü köylüye dönerek :
    - Siz şimdi hiç imama çaktırmadan köyünüze dönün ve namaz vakti camide toplanın ben de namaza geleceğim, diye emir verir. Herkes köyüne döner ve namaz vakti cemaat camide toplanır. Tabi ki Sayın müftüde camidedir. İmam namazı kıldırmaya başlar.
    Birinci rekat :
    - Erzurumdan çıktım yola, Vanda verdim mola, 400 koyun verdiler bana, Allahuekber... der hoca. Arkadan "öhö.. öhö!..” şeklinde bir ses duyulur. İmam yakalandım herhalde diye korkmaya başlar. İkinci rekatta sözlerinde biraz değişiklik yapar :
    - Erzurum'dan çıktım yola, Van'da verdim mola, 400 Koyun verdiler bana, yarısı sana yarısı bana... Allahuekber...
    Namaz bitince köylü Müftüye dönerek "İmam efendi namazı doğru mu kıldırıyor? diye sorar. Müftünün cevabı :
    - Haçen birinci rekatta biraz şaşirdi ama ikinci rekatta işi düzeltti...

Üç zengin yahudinin hediyeleri

Üç zengin yahudi kardeş annelerine doğum gününde birer hediye almaya karar vemişler. Hediyelerini yolladıktan sonra aralarında sohbet etmeye başlamışlar.
    Birincisi demiş ki;' Ben anneme kocaman bir ev aldım'.
    İkincisi 'Ben bir limuzin aldım ve bir de şöför tutum.'
    Üçüncüsü benim hediyem hepinizinkınden güzel. Annemın Tevratı okumayı ne kadar sevdiğini ve gözleri iyi görmediği için artık eskisi gibi okuyamadığını bılıyorsunuz. Ona bütün Tevratı ezbere bılen büyük kahverengi bir papağan gönderdım.

Onu eğitmek için 12 Haham 12 yıl boyunca uğraşmış.Tevratı ezberletmışler. Bu papağan için havraya 20 yıl boyunca 1 milyon dolar bağişlayacağim.,ama buna değer. Annem sadece bölümün adını söyleyecek ve papağan ona ezbere okuyacak.
    Öbür kardeşler biz nıye bunu düşünemedık dıye hayıflanmışlar ve kıskanmışlarsa da bir sey dememişler.
    Kısa bir süre sonra annelerı üçüne de birer teşekkür mektubu yazmış.
    Birinciye,'Abraham, bu ev bana çok büyük geliyor.Tek bir odası yetiyor ama hepsini temizlemek zorunda kalıyorum.'
    İkinciye'Mişon, yolculuk etmek için çok yaşlıyım,arabayı hiç kullanmıyorum ve şöför çok kaba.'
    Üçüncüye 'Solomoncuğum, annesini mutlu etmeyi bilen tek evladım sensin.Herşeyın buyuk maddı hedıyeler olmadığını gosterdın.
    Gonderdığın tavuk cok lezzetlıydı.Teşekkür ederım!'

Fıkra : Mavili Sapık
    Ormanda oturan acil vaka bir hasta varmış, hastaneye gitmesi mecburmuş. Köylü hastaneyi aramış ve köyde hiç araç olmadığını hastanında çok acil olduğunu anlatmışlar doktora. Doktor da ne yapsın, almış jipini gitmiş kadının ormandaki evine. Kadını jipine bindirmiş ve yola çıkmış. Yolda Önüne kıpkırmızı bir adam çıkmış. Adam doktora :
    - Ben ormanın kırmızılı sapığıyım. Şimdi bana yiyecek ver, demiş. Doktor korkmuş ve hemen sandvicini adama vermiş. Sonra bir gölün etrafından geçerken jipin önüne sapsarı bir adam atlamış. Adam doktora :
    - Ben bu gölün sarılı sapığıyım. Bana hemen içecek bir şeyler ver. Bizim ki yine korkmuş, hemen elindeki kolayı sarılı sapığa uzatmış. Sonra yola devam etmiş. Otoyolda ilerlerken önüne masmavi bir adam çıkmış, el kol sallamış jipi durdurmuş. Doktor sinirli bir şekilde camdan kafasını çıkarıp adama bağırmaya başlamış :
    - Sende otoyolun mavili sapığı mısın? Sen ne istiyorsun lan hıyar.. Mavili adam, doktora dönmüş ve :
    - Ehliyet ruhsat lütfen, demiş...

Birazda Gülelim.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Biraz Gülelim..

Biraz Gülelim..

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. biraz gülelim :)

biraz gülelim :)

8 no.lu kutu Doktorun biri yeni bir muayene açmış. kapıya yazmış... "vizite ücreti 100 dolar. iyileştirmediğimiz hastaya beş mislini geri veriyoruz..." Vizite pahalı ama, doktor gerçekten doktor... Her gelen hasta iyileşip gidiyor... Doktorun ünü her geçen gün artıyormuş... Uyanığın biri doktora gidecek, iyileşmeyecek ve beş misli parayı geri alacak ya, kapıyı çalmış... "doktor!...
  3. biraz gülelim:)

biraz gülelim:)

kaynak:internet
  4. Birazda gülelim

Birazda gülelim

Melekler ben burda sizlerdebn başınızdan geçen komik olayları anlatmanızı istiyorum bakalım en çok kim güldürecek bizi.
  5. birazda gülelim

birazda gülelim

DUVAR YAZILARI Gökyüzü..Güneş...Sahil.. Gelde ödev yap! Kopya bir sanattır ama bizim öğretmen sanattan anlamıyor! "Acele kan aranıyor grubu önemli değil" imza: wampir! Nişanlıyken erkek konuşur kız dinler;evlenince ikisi konuşur mahalle dinler ! Sabah kahvaltı edemedim çünkü seni düşünüyordum... Öğlen yemek yiyemedim çünkü seni düşünüyordum... Akşam yemek yiyemedim çünkü...

Sayfayı Paylaş